سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / طرح آمایش سرزمین، دانشگاه ها را ماموریت محور می کند

طرح آمایش سرزمین، دانشگاه ها را ماموریت محور می کند

طرح آمایش سرزمین، دانشگاه ها را ماموریت محور می کند

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر سید حسن هاشمی در نشستی با مسئولین دانشگاه علوم علم پزشکی جدید بابل در بیمارستان آیت الله روحانی آن شهرستان گفت: امید می رود در بعدی با توجه به ظرفیت‌های خیلی زیاد خوب موجود شاهد فعالیت‌های برجسته حوزه بهداشت و همچنین درمان در استان باشیم.

وزیر بهداشت با تاکید بر آن که طرح آمایش سرزمینی جهت ماموریت محور شدن دانشگاهها و همچنین نه محدود شدن آنهاست، عنوان کرد: هر دو دانشگاه علوم علم پزشکی جدید بابل و همچنین مازندران شامل افتخارات خواهند بود و همچنین بایستی و حتما به روش متوازن به آنها توجه کرد.

او همچنین افزود: در حوزه تربیت نیرو بایستی و حتما هدفمند عمل کرد و همچنین متناسب با نیازها نسبت به تربیت دانشجو اقدام کنیم تا با تقسیم ماموریت‌ها ،حوزه آموزش و همچنین پژوهش نیز تقویت می شود ضمن آنکه در حوزه سرویس ها و خدمات نیازمند گسترش امکانات و همچنین فعالیت‌ها هستیم.

دکتر هاشمی همچنین با اشاره به پیشرفتهای خوب استان در حوزه زیرساختهای بهداشتی از تلاش همکاران خود قدردانی و همچنین ابراز امیدواری کرد در قسمت و بخش درمانی هم به تدریج با حمایتهای مسئولین استانی کمبودها برطرف می شود.

او همچنین همچنین یادآور شد: اقدامات گرفته شده در حوزه بهداشت در دو دهه بعدی مشخص می می شود.

وزیر بهداشت با مروری بر استاندارد تخت در دنیا گفت: در کشور به ازای هر ۱۰۰۰ فرد یا شخص ۱.۲ تا ۱.۵ تخت داریم در بابل آن مقدار و اندازه و میزان ۱.۲ می باشد ضمن آن هم که ۴۰ قسمت و بخش تخت های موجود در استان نیز نیازمند نوسازی می باشد و همچنین بایستی و حتما در حوزه سرویس ها و خدمات درمانی فرصت بازسازی و همچنین نوسازی را فراهم کنیم .

وزیر بهداشت با گفتن آن که جهت بازسازی و همچنین نوسازی مراکز بهداشتی درمانی محدویت های اعتباری نیز وجود دارد، گفت: بایستی و حتما سراغ خرید خدمت نیز رفت و همچنین از مشارکت خیران نیز بهره مند شد .

دکتر هاشمی با تاکید بر آن که بایستی و حتما در ارایه تسهیلات به خیرین تلاش کنیم ، افزود: بایستی و حتما در قالب بیمه ها خرید خدمت کنیم و همچنین از سرمایه گذاری خیرین استقبال کنیم و همچنین ضروری می باشد که حکومت آن سرمایه گذاری را تضمین کند.

وزیر بهداشت همچنین از مسئولان محلی آن استان خواست از محل زمین هایی که در اختیار آنها قرار دارند و همچنین در حال حاضر شامل موقعیت ممتاز تجاری امکان تغییر کاربری آن هم جهت خلق ثروت وجود دارد با اقدام جهت تغییر کاربری اعتبارات موردنیاز جهت ساخت مراکز درمانی را فراهم کنند.

دکتر هاشمی همچنین در آن نشست با اشاره به اوضاع خیلی زیاد مناسب اساتید و همچنین افراد هیات علمی آن استان از قابلیت توریست درمانی در آن منطقه خبر داد و همچنین گفت: ویژگی ممتاز طب سنتی و همچنین قدمت دیرینه آن هم در کشور به ویژه در آن منطقه قابلیت توسعه دارد و همچنین آن امکان وجود دارد که در مازندران در قالب یک کلینیک تخصصی و همچنین فوق تخصصی طب سنتی امکان ارایه سرویس ها و خدمات با تاسیس یک مرکز فراهم شده به گونه ای که در آن هم با بهره گیری از دانش کهن طب سنتی در کشور و همچنین با بهره مندی از شکل کاملا ایرانی امکان ارایه سرویس ها و خدمات را جهت گردشگران خارجی و همچنین ایرانی فراهم کرد.

او همچنین همچنین از امکان ساخته یا ایجاد دو یا سه مرکز جامع سرطان در رشته های تخصصی و همچنین فوق تخصصی سخن گفت و همچنین با اشاره به بازدید صبح امروز خود از یک مرکز پرتو درمانی در بابلسر، ارایه سرویس ها و خدمات خیلی زیاد گسترده به رفت و آمد و مراجعه کنندگانی از سراسر استان در آن مرکز را قابل توجه خواند و همچنین گفت: آن مرکز نیازمند تجهیزات اکثرا و بیشتر و همچنین امکانات مدرنی می باشد که آن هم را به یک قطب درمانی جهت استان و همچنین حتی خارج از استان تغییر پیدا کردن کند و همچنین به نظر می رسد در قسمت و بخش درمان فرصت هایی هست که نیازمند سرمایه گذاری می باشد.

او همچنین در ادامه تاکید کرد: کار آن حوزه تصدی گری نبوده بلکه خرید خدمت می باشد و همچنین آنچه می تواند باعث ارتقاء سرویس ها و خدمات در آن قسمت و بخش می شود کاهش تصدی گری و همچنین حمایت از حضور سرمایه گذاران می باشد.

وزیر بهداشت بار دیگر با قدردانی از همراهی استاندار، نمایندگان مجلس، فرماندار و همچنین سایر مسئولان محلی ابراز امیدواری کرد با حمایت از هر دو دانشگاه در استان شاهد اقدامات موثر و همچنین تاثیرات و همچنین اثرات ماندگاری باشیم که شامل خیرات و همچنین برکات فراوان در بعدی می باشد.

دکتر هاشمی انجام هزار پیوند کلیه در بابل را یکی دیگر از افتخارات ارتقای بهداشت و همچنین درمان در آن استان دانست و همچنین در بازدید از قسمت و بخش NICU بیمارستان امیرکلا نیز گفت: آن که با تجهیز آن قسمت و بخش به امکانات به روز هیچ نوزاد زیر ۵۰۰ گرم وزن فوت نکرده می باشد از افتخارات مورد توجا آن قسمت و بخش می باشد چراکه که آن امر در پیشرفته ترین مراکز دنیا هم بی سابقه می باشد .

دکتر هاشمی بار دیگر با مرور ظرفیت های مناسبت آن استان در قسمت و بخش های بهداشتی و همچنین درمانی خواهان توجه اکثرا و بیشتر مسئولان استان به تغییر کاربری بعضی زمین های موجود و همچنین تامین اعتبار جهت ساخته یا ایجاد مراکز مورد مستلزم و نیاز و همچنین تجهیز مراکز فعلی شد.

وزیر بهداشت در پایان همچنین حضور بسیاری از اساتید و همچنین افراد هیات علمی در قسمت و بخش های درمان سرطان، پیوند مغز و همچنین استخوان و همچنین چشم علم پزشکی جدید را که اغلب در رتبه های اول کشوری بوده می باشد را از ویژه گی های ممتاز آن استان برشمرد که نوید قسمت و بخش بعدی ای پر امید در حوزه سلامت شمال کشور می باشد.

http://pnuna.com/1394/05/%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%A2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B3%D8%B1%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7.html
برترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : طرح آمایش سرزمین، دانشگاه ها را ماموریت محور می کند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها …

سوپروب close
خرید بک لینک