خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / طول دوره تحصیل در دکتری کاهش می یابد

طول دوره تحصیل در دکتری کاهش می یابد

طول دوره تحصیل در دکتری کاهش می یابد

به نقل از وبسایت و مرکز خبرهای جدید پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – مجتبی شریعتی نیاسر گفت: در حال حاضر آیین نامه دکتری بازنگری و همچنین تقربیا نهایی شده می باشد، منتهی بایستی و حتما شورای عالی برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی آن هم را تصویب کند بعد از تصویب شورای مذکور ابلاغ می می شود.

او همچنین با گفتن آنکه آیین نامه دکتری در صورت تصویب، ظرف یکماه بعدی ابلاغ می می شود افزود: مهمترین ویژگی آن آیین نامه آن می باشد که دانشجویان باره بهتری جهت انتخاب پروژه پیدا می کنند.

دست یار آموزشی وزیر علوم افزود: پروژه‌های اصولی و کاربردی جایگاه ویژه ای پیدا می کنند و همچنین در صورت تصویب نهایی طول دوره دکتری مقداری کوتاه تر خواهد شد.

آیین نامه دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته نیز بازنگری و همچنین به دانشگاه ها ابلاغ شد.

از مهمترین قسمت و بخش های آن آیین نامه می قدرت به عدم ثبت نمره های مردودی قبلی در ریز نمرات تحصیلی دانشجو اشاره کرد که براساس آن هم دانشجویی که در هر نیمسال در یک یا چند درس، نمره قبولی کسب نکنند، چنانچه در نیمسال های بعدی، درس یا دروس مذکور را با نمره قبولی بگذرانند، نمره یا نمره های مردودی قبلی در ریز نمرات تحصیلی دانشجو، تنها و فقط ثبت و همچنین باقی می ماند ولی باید توجه داشت آن نمره ها در محاسبه میانگین کل دوره بی اثر و همچنین صرفا آخرین نمره قبولی در آن هم درس ملاک محاسبه میانگین کل دوره خواهد بود.

http://pnuna.com/1394/11/%D8%B7%D9%88%D9%84-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%85%DB%8C-%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D8%AF.html
بهترین خبرهای دانشگاه پیام نور : طول دوره تحصیل در دکتری کاهش می یابد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

حریق ارتفاعات «تنگ ابوالحیات» مهار شد/مقدار و اندازه و میزان خسارت بررسی کردن می می شود

حریق ارتفاعات «تنگ ابوالحیات» مهار شد/مقدار و اندازه و میزان خسارت بررسی کردن می می …