خانه / مقالات / عجایب هفتگانه ی جدید – پل گلدن گیت

عجایب هفتگانه ی جدید – پل گلدن گیت

پل گلدن گیت ( دروازه ی طلایی ) پلی معلق در دهانه ی شمالی شبه جزیره ی سانفرانسیسکو و بر روی اقیانوس آرام است که این شهر را به مارین کانتی متصل میکند . دهانه ی پل معلق گلدن گیت طولانی ترین دهانه در بین پل های همه جهان است و فاصله ی آن بیش از ۴۲۰۰ فوت میباشد . تهیه این پل در سال ۱۹۳۷ به پایان رسید و در حال حاضر نـماد به رسمیت شناخته شده و بین المللی سان فرانسیسکو ایالت کالیفرنیا است . رنگ این پـل با مشاوره ی یکی از معمارهایش به نام ایرونیگ مورو نارنجی مایل به قرمز انتخاب شده است ، چون با رنگ های محیط ترکیب نمیشود و در مه نیز میتوان ببهتر ی آن را تشخیص داد .

resized 160888 221 عجايب هفتگانه ي جديد   پل گلدن گيت
زندگی در آمریکا

طول این پل ۱٫۷ مایل است در طول روز بطور مبوسیله ۱۸۰۰ وسیله ی نقلیه از روی آن عبور میکند . پل گلدن گیت حاوی شش باند برای عبور ( آزاد راه ) است و در دو طرف آن پیاده روهای زیبایی وجود دارد که بوسیله عابرین پیاده و دوچرخه سواران مورد استفاده قرار میگیرد . حداکثر سرعت مجاز جهت رانندگی بر روی پـل در اول اکتبر ۱۹۸۳ از ۸۹ کیلومتر در ساعت به ۷۲ کیلومتر در ساعت کاهش پیدا کرد . پیاده روی شرقی در طول روز و پیاده رو غربی فقط در بعد از ظهر ها تعطیلات انتها هفته جهت عبور دوچرخه سواران عابرین پیاده بـاز میشود.

ایده تهیه این پل جهت اولین بار در سال ۱۹۱۶ بوسیله جوزف اشتراوس بیان شد که میتوان با هزینه ای در حدود ۳۰ میلیون دلار پل معلقی را ساخت در سال ۱۹۲۱ طرح نهایی را برای گرفتن تاییدیه به شهروندان مسئولین ارائه کرد . در نوامبر ۱۹۳۰ شش شهرستان از شمال کالیفرنیا از عبارت مارین کانتی سان فرانسیسکو نیز به نفع این طرح رای دادند و سرانجام در ۱۲ نوامبر در ساعت ۳ بعد از ظهر تهیه این پل به تصویب دولت رسید مردم مارین کانتی با بستن فروشگاه ها تعطیلی کارهای این واقعه را جشن گرفتند . تهیه رسمی این پل در تاریخ ۵ ژانویه ی ۱۹۳۳ شروع شد و چهار سال نیم نیز بطول انجامید .

پل گلدن گیت بخاطر ظرافت و زیبایی و درعین حال سادگی اش به سمبلی جهان ی جهت سان فرانسیسکو اما ایالات متحده تبدیل شده است . در ۲۷ می ۱۹۳۷ همزمان با افتتاح پل ، جمعیتی بیست هزار نفری از شهرستان های مختلف بر روی این پل رژه رفتند یک روز بعد از آن رئیس جمهور زمان یعنی فرانکلین روزولت در ۲۸ می سازمان GGB را که برای مدیریت و اداره ی ترافیک پـــل بود تاسیس کرد . جهت ساختن این پل در حدود پنج هزار کارگر به کار گرفته شدند تمامی درختان جنگل اورگان قطع شدند . در سال ۲۰۰۷ جشنی جهت تولد ۷۰ سالگی پــل گلدن گیت برگزار شد . گردشگران میتوانند با پیاده روی و یا با دوچرخه بر روی این پل تجربه ای غیر قابل وصف را داشته باشند .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

معرفی صندلی کنفرانس آدینا

صندلی کنفرانس صندلی کنفرانس مبلمان اداری آدینا صندلیهای کنفرانس ، مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن قابلیت …

سوپروب close
خرید بک لینک