خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی : تحقق نقشه جامع علمی کشور نیازمند همکاری سه قوه است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی : تحقق نقشه جامع علمی کشور نیازمند همکاری سه قوه است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی : تحقق نقشه جامع علمی کشور نیازمند همکاری سه قوه می باشد

وبسایت و مرکز خبرهای جدید دکتری ( www.PhDL.net )

قزوین – ایرنا – عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اجرا و همچنین عملیاتی شدن نقشه جامع علمی کشور از عهده یک قوه خارج می باشد و همچنین همکاری سه قوه را می طلبد.

81591200 6422789 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی : تحقق نقشه جامع علمی کشور نیازمند همکاری سه قوه است

به به گفته ایرنا، منصور کبکانیان روز پنج شنبه در نشست آشنایی با نقشه جامع علمی کشور و همچنین اجرایی سازی آن هم در استان قزوین، افزود: آن هم روش که رهبر معظم انقلاب بر برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی علمی دانشگاه ها و همچنین بعدی کشور مبتنی بر نقشه جامع علمی تاکید دارند، بایستی و حتما پیوند قسمت و بخش های کشاورزی، سلامت، صنعت و همچنین تجارت با مراکز علمی و همچنین دانشگاهی ساخته یا ایجاد می شود.

او همچنین داشتن نقشه جامع علمی جهت رسیدن به هدف چشم انداز ۲۰ ساله نظام و همچنین تهیه برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی های زمانبندی شده و همچنین راهبردهای عملیاتی جهت تحقق آن نقشه جهت پیشرفت علم در کشور را ضروری دانست.

کبکانیان با گفتن آنکه نقشه جامع علمی کشور با ۱۳ راهبرد و همچنین ۲۲۴ اقدام ملی تدوین شده می باشد، اظهارکرد: ساز و همچنین کار اجرای نقشه جامع علمی کشور به گونه ای می باشد که تمام وزرای مربوطه، رییس دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها، دست یار علمی و همچنین فناوری رییس جمهوری و همچنین روسای کمیسیون های مربوطه مجلس شورای اسلامی با حق رای در آن جلسات حضور می یابند.

او همچنین در ادامه با اشاره به بعضی از سیاست های اجرایی در آن باره، اصلاح نظام مالکیت فکری، حمایت از فعالیت تمام دانشجویان دوره دکترا، تنظیم ظرفیت دانشگاه ها با رعایت ملاحظات آمایشی، افزایش اختیارات و همچنین مسوولیت های هیات امنای دانشگاه ها، اصلاح ساختار سنجش و همچنین پذیرش دانشجو، افزایش سهم وقف در آموزش عالی و همچنین توسعه فناوری، اقتصاد دانش بنیان و همچنین اقتصاد مقاومتی، نظام ملی تجربه و مهارت بالا و همچنین تحول و همچنین ارتقای کمی و همچنین کیفی در علوم انسانی را شامل آن سیاست ها در نقشه جامع علمی کشور عنوان کرد.

آن عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: حوزه علم و همچنین فناوری نقشه راه خود را یافته و همچنین به تا حال آثار و همچنین دستاوردهای خوبی نیز داشته می باشد و همچنین مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد آن مسیر با جدیت و همچنین تلاش بیشتری و همچنین با حمایت مسوولین قوای سه گانه پیش برود.

کبکانیان افزود: تمام نقاط ضعف و همچنین نیرو در حوزه نظام علمی شامل ۶۵ ضعف و همچنین تهدید و همچنین ۴۹فرصت شناسایی شده اند، به گونه ای که بطور مثال مدرک گرایی به عنوان یک ضعف مطرح می باشد که می قدرت با برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی صحیح آن هم را به یک فرصت جهت علم دوستی تغییر پیدا کردن کرد.

آن مسوول یادآوری کرد: با توجه به منابع اقتصادی و مالی محدود، مزیت ها و همچنین زمان محدود تا رسیدن به سال شمسی چشم انداز بایستی و حتما از ابتدا گام به گام برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی و همچنین عمل کنیم.

او همچنین توسعه اقتصاد دانش بنیان و همچنین اقتصاد مقاومتی را یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب های نقشه جامع علمی کشور عنوان کرد و همچنین ادامه داد: بازارسازی جهت محصولات دانش بنیان از مسایل مهمی می باشد که جهت توسعه و همچنین پیشرفت کشور بایستی و حتما فراهم می شود، در غیر اینصورت تا زمانی که بازار را به روی کالاهای چینی باز بگذاریم محصولات دانش بنیان نمی توانند عرصه ای جهت خود نمایی داشته باشند.

کبکانیان خاطرنشان کرد: چندین سند علمی براساس نقشه جامع علمی کشور نهادینه شده می باشد که بعضی از آنها تدوین و همچنین ابلاغ و همچنین سایر آنها نیز در حال تدوین می باشد.

قایم مقام ستاد راهبردی اجرایی نقشه جامع علمی کشور سند جامع توسعه هوا فضای کشور، سند ملی گیاهان دارویی و همچنین طب سنتی، سند ملی علوم و همچنین فناوری های سلول های بنیادی، سند ملی انرژی، سند انرژی های تجدید پذیر، سند جامع توسعه دریایی، سند زیست فناوری، سند ملی توسعه زبان فارسی، سند ملی محیط زیست، سند فناوری اطلاعات و همچنین ارتباطات و همچنین سند ملی فناوری نانو را شامل اسنادی عنوان کرد که بر اساس نقشه جامع علمی کشور تهیه شده اند.

۷۳۸۹/۶۱۲۸/۱۷۵۶

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%B9%D8%B6%D9%88-%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D9%82%D9%82-9851
جدید و تو و تازه ترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی : تحقق نقشه جامع علمی کشور نیازمند همکاری سه قوه می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک