خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / فهرست مهمترین مصوبات دولت یازدهم در آموزش عالی

فهرست مهمترین مصوبات دولت یازدهم در آموزش عالی

فهرست مهمترین مصوبات حکومت یازدهم در آموزش عالی

حذف نمره مردودی از معدل دانشجویان،تصویب آیین نامه کرسی های آزاد اندیشی، تصویب سیاست‌های افزایش اختیارات هیات امنای دانشگاه‌ها، افزایش مقرری دانشجویان بورسیه بعضی از مهمترین مصوبات سال شمسی ۹۳ بود. e7b9883fa474234f7007cd0e8adf3ce9 فهرست مهمترین مصوبات دولت یازدهم در آموزش عالی

به به گفته خبرنگارمهر، مصوبات مختلفی در آموزش عالی در سال شمسی ۹۳ به تصویب رسید که بعضی ازمهمترین آنها به شرح زیر می باشد :

پذیرش دانشجوی بورس دکتری تنها و فقط از طریق آزمون

دکتر مجتبی صدیقی ریاست نهاد مسائل دانشجویان اعلام کرد: به دلیل ساخته یا ایجاد رقابت اکثرا و بیشتر افرادی که متقاضی بهره بری و استفاده از بورس دکتری خارج از کشور خواهند بود بایستی و حتما در آزمون دکتری نیمه متمرکز نهاد سنجش آموزش کشور شرکت کنند .

سرفصل رشته‌های روانشناسی و همچنین علوم سیاسی تصویب شده و مصوب قانون شد

ریاست شورای تحول علوم انسانی از تصویب سرفصلهای روانشناسی، علوم سیاسی و همچنین فرهنگ و همچنین رسانه در آن شورا خبر داد و همچنین گفت: بعد از ۴ سال شمسی، برنامه جذاب و جالب و خوب ها به تدریج آماده می می شود و همچنین به تا حال سرفصلهای دروس روانشناسی، علوم سیاسی، و همچنین فرهنگ و همچنین رسانه در شورای تحول علوم انسانی تصویب شده و مصوب قانون شده اند.

توسعه رشته جهت دانشگاههای فاقد امکانات رفاهی ممنوع شد

به شورای گسترش دو وزارت خانه علوم و همچنین بهداشت در سال شمسی جاری ابلاغ شد از ارایه مجوز توسعه رشته به دانشگاه‌ هایی که زیرساخت مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری رفاهی و همچنین خوابگاهی متناسب با رشته های مذکور را ندارند خودداری می شود.

تشکیل بنیاد حامیان در هر دانشگاه

دکترحسین امید دست یار اداری، اقتصادی و مالی و همچنین مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به ابلاغ اساسنامه بنیاد حامیان دانشگاهی گفت: دانشگاهها تلاش کنند با اجرایی کردن آن اساسنامه در استان های خود یک بنیاد حامیان تشکیل دهند تا حامی آنها جهت توسعه دانشگاه باشد.

افزایش مقرری دانشجویان بورسیه

هیات وزیران در جلسه مورخ ١۵ تیر ١٣٩٣ مقرری ارزی دانشجویان بورسیه خارج از کشور را تصویب کرد.

مقرری دانشجویان بورسیه به گفته دکتر صدیقی ریاست نهاد مسائل دانشجویان  ۱۰ تا ۲۵ قسمت و بخش با توجه به نوع کشورها افزایش یافت.

تصویب سیاست‌های افزایش اختیارات هیات امنای دانشگاه‌ها

دکتر منصور کبگانیان قائم‌مقام ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت: ۱۵ سیاست اجرایی به منظور افزایش اختیارات هیات امنای دانشگاه‌ها و همچنین مراکز پژوهشی کشور در جلسه ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور تصویب شد.

تصویب آیین نامه اجرایی قانون سنجش و همچنین پذیرش دانشجو

آیین نامه اجرایی قانون سنجش و همچنین پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و همچنین مراکز آموزش عالی کشور به تصویب هیات وزیران رسید.

اختصاص سهمیه ویژه جهت ادامه تحصیل عشایر

در جلسه کمیسیون مشورتی شورایعالی انقلاب فرهنگی مقرر شد به منظور جبران نبود فرصت‌های برابر جهت تحصیل در دوره‌های آموزش عمومی و همچنین عالی عشایر در محدوده رشته‌هایی که مورد مستلزم و نیاز آن قشر می باشد، سهمیه مناسب جهت ادامه تحصیل آنان مقرر می شود.

ابلاغ لغو فعالیت دانشگاه ایرانیان

کارن ابری نیا مدیر کل دفتر آموزشهای غیردولتی غیرانتفاعی وزارت علوم، اعلام کرد که ابلاغیه ابطال فعالیت دانشگاه ایرانیان از سوی آن وزارت خانه جهت مدیران دانشگاه ارسال شد.

لایحه «مقابله با تقلب در کارهای علمی و همچنین پژوهشی» تقدیم هیأت حکومت شد

دکتر نصیری قیداری – دست یار حقوقی و همچنین مسائل مجلس وزارت علوم گفت: اداره کل تدوین لوایح و همچنین تنقیح قوانین و همچنین مقررات  جهت جلوگیری از مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده از تولیدات فکری و همچنین کارهای پژوهشی لایحه «مقابله با تقلب در کارهای علمی و همچنین پژوهشی» در آن معاونت تدوین و همچنین  تقدیم حکومت کرد.

بازنگری آئین نامه شورای گسترش آموزش عالی

آئین نامه شورای گسترش آموزش عالی با رویکرد ارتقای کیفیت آموزش عالی و همچنین تحقیقات و همچنین دستیابی به اهداف سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران و همچنین سیاست های کلی علم و همچنین فناوری ابلاغی مقام معظم رهبری، مورد بازنگری و همچنین تصویب قرار گرفت.

اختصاص وام ویژه دانشجویان هر روز خدا دکتری

وزارت علوم با توجه به ضرورت حمایت از دوره های دکتری و همچنین به منظور کاهش دغدغه های دانشجویان و همچنین ارتقای سطح کیفی تحصیلی آنها، وام ویژه به دانشجویان دکتری شاغل به تحصیل در دانشگاه های کشوراختصاص داد.

تصویب آیین نامه کرسی های آزاد اندیشی

آیین نامه کرسیهای آزاد اندیشی در شورای اسلامی شدن دانشگاهها به تصویب رسید.

تصویب قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان

دکتر محمد علی نجفی سرپرست سابق وزارت علوم از تصویب قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان خبر داد .

ابلاغ آیین‌نامه جدید نخبگان

سعید سهراب‌پور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از آغاز اجرای آیین‌نامه جدید نخبگان در دانشگاه‌ها خبر داد و همچنین گفت: ۸۰ قسمت و بخش نخبگان در چهار دانشگاه کشور خواهند بود و همچنین مسؤولیت اکثرا و بیشتر اجرای آئین‌نامه نیز بر عهده آن دانشگاه‌هاست .

اجرای طرح سه ترمه شدن دانشگاه آزاد اسلامی از سال شمسی تحصیلی بعدی

طرحی که به صورت اختیاری به دانشجویان آن امکان را می‌دهد که به جای دو ترم در سال شمسی، سه ترم تحصیل کنند و همچنین در پس نتیجه آن می شود که دوره کارشناسی را در کمتر از سه سال شمسی تمام کنند.

واگذاری صدور مجوزبرگزاری همایش های علمی بین المللی به دانشگاه ها

دکتر مظفر شریفی مدیرکل دفتر سیاستگذاری و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی معاونت پژوهش و همچنین فناوری وزارت علوم گفت :صدور مجوز نمایش همایش های علمی بین المللی که بیش از آن در اختیار حکومت بود به هیات های امنای دانشگاهها واگذارشد .

ابلاغ آیین‌نامه جدید استعداد درخشان دکتری ۹۴ به دانشگاه‌ها

مجتبی شریعتی نیاسر دست یار آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری از ابلاغ آیین‌نامه جدید دکتری استعداد درخشان به دانشگاه ها خبرداد.

تصویب آیین نامه دوره کاردانی و همچنین کارشناسی /حذف نمره مردودی از معدل دانشجویان

دکتر عبدالرحیم نوه ابراهیم مدیرکل دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنین تحصیلات تکمیلی وزارت علوم از تصویب آیین نامه دوره کاردانی و همچنین کارشناسی خبرداد و همچنین گفت: از تغییرات عمده آن می باشد که تا دو هفته قبل از پایان ترم به دانشجو اجازه داده شده در صورتی که شرایط حضور در امتحان را ندارد درس را حذف کند، همچنین در صورتی که در قبل دانشجویان مردود می شدند نمره مردود در کارنامه می ماند و همچنین در معدل کل هم حساب می شد ولی باید توجه داشت در آیین نامه جدید نمره مردود در معدل کل حساب نمی می شود.

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B5%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%DB%8C%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%87%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2-9267
بهترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : فهرست مهمترین مصوبات حکومت یازدهم در آموزش عالی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک