خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / مجوزی برای تاسیس موسسات غیر دولتی صادر نخواهد شد

مجوزی برای تاسیس موسسات غیر دولتی صادر نخواهد شد

مجوزی جهت تاسیس موسسات غیر دولتی صادر نخواهد شد

دست یار آموزشی وزیر علوم کنترل کمی، کیفی و همچنین همچنین اقتدار و همچنین هماهنگی را عامل مهمی در بدنه اجرایی وزارت علوم و همچنین دانشگاه ها دانست و همچنین تاکید کرد: جهت ارتقای کیفی در دانشگاه ها مجوز جهت تاسیس موسسات غیر دولتی صادر نخواهد شد و همچنین همچنین با بهره بری و استفاده از شاخص های ویژه آموزشی، نظارت ظریف و همچنین دقیق تری بر بحث آموزش خواهیم داشت.

به به گفته سرویس دانشگاهی ایسنا ، دکتر شریعتی نیاسر در مراسم تودیع دکتر آخوندی و همچنین معارفه دکتر خوشنویسان سرپرست دانشگاه صنعتی قم،گفت: یکی از سیاست‌های وزارت علوم در خصوص واگذاری پذیرش دانشجوی دکتری به دانشگاه‌ها که از سال شمسی بعدی اجرا می‌می شود آن هم می باشد که باره پذیرش نخبگان در دانشگاه‌ها اکثرا و بیشتر فراهم می شود.

دست یار آموزشی وزیر علوم افزود : در خصوص نخبگان کاری که به حوزه ما مرتبط می‌می شود آن می باشد که باره جذب آن عزیزان را در قالب استعدادهای درخشان هر چه اکثرا و بیشتر فراهم نماییم که جهت تسریع اجرای آن مهم اخیراً یک دستور العمل تصویب شده که در پرتوی آن هم دانشگاه‌ها بتوانند ۲۰ قسمت و بخش از نخبگان را بدون کنکور جذب و همچنین پذیرش کنند تا آن تسهیلات بستری را فراهم کند که آن دانشجویان با امید بیشتری تلاش کنند.

او همچنین گفتن داشت: فرض ما آن می باشد که دانشگاه‌ها اهتمام به جذب نخبگان دارند ولی با همه آن تفاسیر، وزارت، علوم، تحقیقات و همچنین فناوری به عنوان دستگاه بالادستی یک نقش نظارتی خواهد داشت تا اشخاص مستعد و همچنین نخبه از آن تسهیلات محروم نشوند.

دست یار آموزشی وزارت علوم به آماری که نظام بررسی کردن صلاحیت هیئت علمی ارائه کرده اشاره کرد و همچنین گفتن داشت: در بررسی کردن صلاحیت هیئت علمی ۷ دهم قسمت و بخش خطا و همچنین ۹۹،۳ قسمت و بخش از بررسی کردن صلاحیت‌ها، مثبت بوده که نشان می‌دهد جامعه دانشگاهی از نظر سلامت عمومی و همچنین علمی دقت خیلی زیاد بالایی دارند و همچنین بحث جذب نخبگان نیز از همین خانواده می باشد تا حقی از آن سرمایه‌های نظام ضایع نشود.

او همچنین افزود: در حوزه جذب، فارغ‌التحصیلان ممتاز و همچنین نخبگان اولویت خواهند داشت و همچنین ان شاءالله بستر آن ظرفیت اکثرا و بیشتر هم فراهم خواهد شد.

دکترشریعتی نیاسر ادامه داد: همچنین و علاوه بر آن هم در حوزه غیره ای که متولی آن هم ما نیستیم نیز صندوق حمایت از پژوهشگران معاونت علمی و همچنین فناوری ریاست جمهوری جهت تأمین اعتبار جهت طرح‌های تحقیقاتی یک ردیف ویژه جهت پژوهشگران جوون و همچنین نخبه در نظر گرفته می باشد که آن می‌تواند که جوانان مستعد و همچنین نخبه را به بعدی خود امیدوارتر کند.

به به گفته روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر شریعتی نیاسر، کشورمان را به جهت داشتن دو دانشگاه تجربه و مهارت بالا محور فنی حرفه ای و همچنین جامع علمی اصولی و کاربردی متمایز از سایر کشورها در آن باره دانست .

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B3-%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%B3%D8%A7%D8%AA-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA%DB%8C-%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D8%B1-10-10890
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : مجوزی جهت تاسیس موسسات غیر دولتی صادر نخواهد شد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک