خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / مجوز راه اندازی ۱۲۸ رشته مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به واحدهای مازندران

مجوز راه اندازی ۱۲۸ رشته مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به واحدهای مازندران

مجوز پیاده سازی و راه اندازی ۱۲۸ رشته مقاطع کارشناسی ارشد و همچنین دکترا به واحدهای مازندران

وبسایت و مرکز خبرهای جدید دکتری ( www.PhDL.net )

ساری- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور، از ارائه مجوزهای مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری از سوی شورای عالی گسترش جهت پیاده سازی و راه اندازی ۱۲۸ رشته درمقاطع کارشناسی ارشد ودکترا در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستانهای مازندران خبر داد.

81598646 6435824 مجوز راه اندازی ۱۲۸ رشته مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به واحدهای مازندران

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار ایرنا در آمل حمید میرزاده شامگاه چهارشنبه که جهت افتتاح طرح های دانشگاه آزاد واحد آیت اله آملی شرکت کرده بود، درجمع مدیران واستادان آن واحد دانشگاهی گفت: در مقطع کارشناسی ارشد تعداد رشته های آن قسمت و بخش به ۴۲۱ رشته محل و همچنین مقطع دکترا نیز از ۷۰ رشته قبلی به ۱۰۷ رشته تخصصی تا پایان امسال پیاده سازی و راه اندازی خواهد شد.

او همچنین ، با اشاره به آنکه پارسال حدود پنج هزار استاد دانشگاه در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور جذب شدند، افزود: براساس برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی های انجام شده در سال شمسی جاری نیز به همین تعداد استاد در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی جذب خواهند شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی، با گفتن آن که حمایت از شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار دارد و همچنین به تا حال ۶۱ مرکز رشد با ۴۵۱ شرکت دانش بنیان در واحدهای دانشگاه آزاد سراسر کشور پیاده سازی و راه اندازی شده می باشد، اضافه کرد: نیت و اراده داریم آن شمار را تا سال شمسی ۹۶به ۱۵۰ مرکز رشد و همچنین حدود ۸۰۰ شرکت دانش بنیان افزایش دهیم.

میرزاده، همچنین به افزایش حدود ۱۰ تا ۱۵ درصدی بودجه های پژوهشی امسال در سراسر کشور اشاره واضافه کرد: امسال شش هزار میلیارد ریال جهت طرح های پژوهشی دانشگاه آزاد هزینه خواهد شد وسعی خواهد شد حدود پنج قسمت و بخش درصورت مستلزم و نیاز بودجه آن هم افزایش داده می شود.

او همچنین، توسعه تحصیلات تکمیلی، توسعه فعالیت های دانش بنیان، سرمایه گذاری عمران دانشگاه ها و همچنین اجرای طرح های فرهنگی ماندگار در اولویت برنامه جذاب و جالب و خوب های دانشگاه آزاد اعلام کرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین با گفتن آن که در مهر سال شمسی ۹۲ که دانشگاه آزاد را تحویل گرفتیم از ۴۷۲ واحد دانشگاهی تعداد ۲۳۵ واحد آن هم زیان ده بودند، تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۱۰۰ واحد زیان ده خواهند بود، و همچنین با توسعه تحصیلات تکمیلی درتلاش جهت کاهش واحدهای زیان ده در مجموعه دانشگاه آزاد هستیم و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب داریم در صورتی که واحدهای دانشگاه آزاد زیان دهی داشته باشند با واحدهای همجوار تجمیع می شوند.

میرزاده با گفتن آن که مهم می باشد تا ما استانداردهای مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را در توسعه تحصیلات تکمیلی رعایت کنیم، گفت: مدرک دادن بایستی و حتما با چهارچوب علمی باشد که بایستی و حتما سطح کیفیت ها را بالا ببریم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر آن که همکاری خوبی با وزارت علوم و همچنین بهداشت داشتیم که بایستی و حتما با تصویب رشته ها کار را به پیش ببریم، گفتن داشت: رشته های جدیدی هم وجود دارد که بایستی و حتما به تصویب کمیسیون گسترش برسد.

میرزاده ادامه داد: اصل بر برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی و همچنین همکاری می باشد و همچنین هیچ کدام از رشته محل ها بدون مجوز قوانین و قانونی نیست و همچنین دانشگاه های آزاد و همچنین همه دانشگاه ها بایستی و حتما ظرفیت سازی کنند تا فرزندان کشور جهت تحصیل به خارج از کشور نروند.ک/۳

۷۳۲۷/۶۰۹۷

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-9937
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : مجوز پیاده سازی و راه اندازی ۱۲۸ رشته مقاطع کارشناسی ارشد و همچنین دکترا به واحدهای مازندران

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک