خانه / مقالات / مزیت استفاده از سقف کاذب در ساخت و ساز

مزیت استفاده از سقف کاذب در ساخت و ساز

ویژگی ها ی سقف کاذب گچی عبارتست از:
false ceiling1 مزیت استفاده از سقف کاذب در ساخت و ساز
سقف کششی

– سبکی: سقف های نمایان دارای ابعاد ۶۲/۵ × ۶۲/۵ × ۲ سانتیمتر به وزن ۱۳ کیلوگرم درمتر مربع است . سقف های پنهان به ابعاد ۶۲/۵ × ۶۲/۵ × ۳ سانتیمتر به وزن ۱۸کیلوگرم در متر مربع است .

– نصب سریع آسان: سیسـتم پیش ساخته اتصالات آلومینیومی به کار برده شده سبب می گردد که نصب این محصول با سرعت بسیار به سهولت انجام گیرد.

– سهولت در ایجاد طرحهای متنوع .

– مقاوم بودن در مساوی آتشسوزی عدم ایجاد دود.

– قابل تعویض بودن قطعات .

– سهولت در ایجاد طرح های متنوع .

– با پرداخت جزئی آماده رنگ کاری هستند .

– ثبات رنگ: بدون تغییر رنگ سال های متمادی ثبات خود را حتی در مساوی نور خورشید هم حفظ می نماید.

– ضربه پذیری: به علت داشتن فیبر صنعتی در سقف های پنهان توری پلاستیکی در سقف های نمایان، در مساوی هر گونه ضربه اتفاقی دارای انعطاف ضروری است.

– مقاوم در مساوی صدا: به علت ساختار ویِژگزینشه خود برای ساختمان های مسکونی، محیط های عمومی سالن های بزرگ بسیار مناسب می با شد.

– تهویه: سقف های گچی، گرما و رطوبت را تنظیم و محیط را برای زندگی کار مطلوب می نمایند.

– سازگار با محیط زیست: به علت عدم وجود مواد ضرر بخش هیچگونه آسیبی به محیط زیست نمی رساند.

· سقف کاذب فایبر گلاس پلاستیک

· سقف کاذب با ورقه های نی فشرده (کانتکس)

· سقف کاذب با ورقه های آزبست سیمان

· سقف کاذب ترکیبی

اجراء چند نوع سقف کاذب درکنار همدیگر ودر غالب طرح هندسی منظم یا غیر مرتب به همراه شکست و اختلاف سطح مختلف را سقف کاذب ترکیبی گویند .برای اجراء چنین سقفی طرحی مناسب با سازه های سقف کاذب الزامی است. نکته ای که دراین

سقف وجود دارد مصرف از نورپردازی گونه های مختلف از چراغهای توکار است، که جلوه خاصی به طرحهای هندسی و رنگ آمیزی سقف کاذب ترکیبی میدهد.اکثرا ” برای اجرا ء این سقف زیر سازی مناسبی را بوجود می آورند ، که با آهنکشی ویا بدون

آهنکشی است. که در هر صورت باید محاسبه فنی ضروری ه لحاظ گردد.

اکثرا ” این نوع سقف با قیمت زیادتری نسبت به سقفهای دیگر قابل اجراء است . بنا به عواملی که ذکر خواهم کرد ، مثل سازه زیرسازی بیشتری را طلب می نماید سازه های آهنی و سازه مربوط به سقف مورد نظر در زمان اجراء باعث اتلاف وقت

زیادتری می شود . که از نظر زما نبندی در اجراء با سقفهای دیگر مفرق است .سقف کاذب ترکیبی را ” در مساحتهای بزرگ ( که مساحت مورد نظر یکجا باشد و پراکندگی نداشته باشد یعنی دیوار و دیگر عوامل جدا کننده فضا وجود نداشته باشد ) اجرء

می شود چون زیبا ی بهتری را جلوه گرمی نمائید . در مسائل دیگر اکثرا ٌ ” بدون آهنکشی پشت سقف ( اما در مساحتی کم ) انجام میگردد، مثل سرویسها ، کارایی دارد .

سقف کاذب ترکیبی در اختلاف سطح اگر اجراء شود ، زیبا ی خاصی را دارد که با رنگی مفرق و قرینه نسبت به دیگر سطوح ( همان مساحت اجرایی) جلوه خاصی را دارا می شود . سقف کاذب گریلیوم در رده سقف های دکوراتیواست و در بین آنها از خصوصیات زیادی برخوردار است این سقف از آلومینیوم وآهن ورقهای آلیاژی ( این مورد گران است) تولید می شود ..

سقف گریلیوم سقف باز گفته می شود . جواب آن در کار تمام شده است . بعد از اینکه سقف نصب شد چیزی که رویت می شود اینست خانه های مربع مستطیل شکلی که پیوسته در کنار هم قرار گرفته است . که هیچ پوششی در داخل و یا پشت آن وجود ندارد و پشت سقف تاسیساتی که کار شده است به بهتر ی دیده می شود . سقف کاذب گریلیوم از ورق به قطر ۴/۰ الی ۱ میلیمترتولید می گردد . گریلیوم تولید شده رنگ می شود رنگ بصورت مایع و یا پودری است که در هر صورت به کوره می رود تا خشک شود .در وقت نصب قطعات تولید شده روی مونتاژ می شود پس در کاریرهای که شکل با قطعات هستند ولی با اندازه دو مساوی قرار می گیرند ودر سطح طراز اجراء می شوند.

مزیت سقف کاذب گریلیوم در نمای انتها اینطور است که هیچ گونه متعلقات سقف ( بجز چراغ ) دیده نمی شود چون می توان در پشت سقف آن را کار کرد، مثل در یچه ها ، کانال ها ، ددکتور ها …… دیگر مسائل .

” سقف کاذب گریلیوم را بصورت منفرد و یا ترکیبی با سقف های دیگر اجراء می کنند . زیر سازی سقف گریلیوم مانند سقف های دیگر بصورت آویزانی است که با سیم مفتول ویا زنجیر این کار انجام می گردد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شرکت بازسازی ساختمان ، نوسازی منزل قدیمی و تعمیرات ساختمانی پارسا

شرکت بازسازی ساختمان ، نوسازی منزل قدیمی و تعمیرات ساختمانی پارسا این شرکت با سالها تجربه در …

سوپروب close
خرید بک لینک