خانه / مقالات / مطالبی جالب در مورد میوه هندوانه

مطالبی جالب در مورد میوه هندوانه

مطالبی جذاب در مورد میوه هندوانه
1258937005 مطالبی جالب   در مورد میوه هندوانه
لارجرباکس طلایی

مطالبی جالب در مورد میوه هندوانه,مصرف هندوانه می‌تواند بخشی از کالری، ویتامین C و A مورد نیاز بدن را تأمین نماید . همچنین هندوانه حاوی فیبر خوراکی پتاسیم است که به کم شدن فشارخون یاری می‌کند.

شبکه خبری «ABCNEWS» در گزارشی از چند سر پنهان در دل این میل کردن ی خوشطعم تابستانی پرده برداشته که به شرح زیر است:

لیکوپن هندوانه بیش از گوجه‌فرنگی خام است

ارزیابی ‌ها نشان می‌دهد میزان لیکوپن موجود در هندوانه حدود ۱٫۵ مساوی بیش از گوجه‌فرنگی بزرگ و تازه است. لیکوپن آنتی‌اکسیدانی است که از تولید رادیکال‌های آزاد ضرردار برای سلول‌های بدن پیشگیری می‌کند.

همچنین لیکوپن موجود در میوه‌های قرمزرنگ سبزیجات به مبارزه با مریضی ‌های قلبی گاهی انواع سرطان‌ها کمک می‌کند.
برای حفظ بیشترین میزان آنتی‌اکسیدان در هندوانه ضروری است آن را پیش از بریدن در دمای اتاق نگهداری بکنید .

آب هندوانه تسکین‌دهنده دردهای عضلانی است

نتایج نقد نشان می‌دهد مصرف آب هندوانه یک ساعت پیش از ورزش کردن از ظهور دردهای ماهیچه‌ای ارتقا ضربان قلب پیشگیری می‌کند. این ویژگی هندوانه به دلیل وجود ماده «سیترولین» در این میوه است که عملکرد رگ‌ها را اصلاح داده فشارخون را پایین می‌آورد.

هندوانه جزو میوه‌ها هم جزو سبزیجات است

هندوانه نیز همچون بسیاری از میوه‌ها با کاشت دانه آن تولید می‌شود. همچنین پوست این میوه قابلیت مصرف دارد. در واقع طبیعت دو وجهی هندوانه تمام پارت ‌های آن را قابل میل کردن کرده هیچ بهانه‌ای برای دور انداختن این میوه وجود ندارد.

هندوانه سرشار از آب است

۹۱٫۵ درصد از میوه هندوانه را آب تشکیل داده و با استفاده آن می‌توان میزان آب ازدست‌رفته بدن را که سبب سردرد ، احساس خستگی و پایین آمدن تمرکز می‌شود، جبران کرد.

نوع زردرنگ این میوه هم وجود دارد

ممکن است باور اینکه داخل میوه هندوانه قرمز یا صورتی‌رنگ نباشد غیرقابل‌تصور باشد اما نوعی از این میوه وجود دارد که به رنگ زرد با طعم ی شبیه به عسل است. هرچند ظاهر بیرونی آن به دیگر هندوانه‌ها شباهت دارد. این هندوانه به هندوانه آناناسی مشهور است.

عجیب اما واقعی: با نمک، هندوانه شیرین‌تر می‌شود!

اگرچه ممکن است این خـبر کمی عجیب به نظر برسد، ولی اگر تنها میزان ی نمک روی سطح هندوانه بریزید متوجه خواهید شد که طعم و طعم آن در مقایسه با قبل شیرین‌تر خواهد شد اما اگر میزان زیادتری نمک روی آن بریزید آنگاه طعم شورطعم آن را به‌خوب ی احساس خواهید کرد.

اگر هندوانه را در زیر میکروسکوپ ارزیابی بکنید ، خواهید دید بافت این میوه متشکل از هزاران سلول بسیار کوچک است.

تمام این سلول‌ها دارای غشایی می باشند که ما از آن به‌عنوان غشای نیمه‌تراوا نام می‌بریم. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد غشاهای نیمه‌تراوا این است که آب به‌راحتی به آن‌ها وارد یا از میانشان خارج می‌شود. در هندوانه این سلول‌ها شبیه به کیسه‌های محتوی آب‌میوه می باشند .

یکی از ویژگی‌های نمک این است که آب را به خود جذب می‌کند. اگر در جایی تراکم نمک بیشتر باشد و در بخش ی که در مجاورت آن است تراکم نمک کمتر باشد، آب از پارت ی که تراکم نمک کمتر است به پارت ی که تراکم نمک بیشتر است حرکت خواهد کرد.

وقتی شما میزان ی نمک در سطح هندوانه می‌پاشید در مجاورت سلول‌هایی که دارای غشای نیمه‌تراوا می باشند

بخش ی با غلظت بالای نمک ایجاد می‌کنید و به این ترتیب آب داخل سلول‌های تشکیل‌دهنده بافت میوه به سطح میوه منتقل خواهد شد که طعم طعم میوه را نیز با انتقال می‌دهد

و به این ترتیب قسمت ی از هندوانه که روی سطح پوست میوه قرار گرفته است و در واقع همان بخش خوراکی میوه است، شیرین‌تر خواهد شد.

اگر میزان نمکی که روی سطح میوه می‌ریزید بیشتر باشد در این صورت طعم شورطعم نمک به شیرینی هندوانه غالب خواهد شد شما شوری آن را به‌بهتر ی حس خواهید کرد.

هندوانه از عبارت میوه‌های پرطرفدار در فصول گرم سال است ولی چنانچه متوجه شده‌اید هندوانه‌ای که خریده‌اید طعم و طعم خوب ی ندارد و شیرین نیست به شما توصیه می‌کنیم

بر طبق این حقیقت علمی، مراحل زیر را انجام دهید به این ترتیب متوجه خواهید شد که طعم و طعم آن به میزان قابل‌توجه ی اصلاح پیدا خواهد کرد.

در اولین وهله باید میوه هندوانه را از وسط به دو پارت تقسیم بکنید . قبل از این‌که پوست میوه را از آن جدا بکنید

میزان ی نمک روی سطح آن بپاشید حدود ۲۰ دقیقه آن را در همین وضعیت قرار دهید. به این ترتیب، به‌تدریج آب‌میوه از سلول‌های پوست به بخش خوراکی آن منتقل خواهد شد و ی‌که هندوانه را می‌خورید نه‌تنها شورطعم نخواهد بود، بلکه در مقایسه با قبل شیرین‌تر هم خواهد شد.

باز تاکید می‌کنیم که میزان نمک باید بسیار کم باشد و نباید این مساله سبب عادت شود و تنها در مورد هندوانه‌هایی که طعم ‌ی خوب ی ندارند و شیرین نیستند امتحان بکنید .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

هاست سی پنل ارزان

هاست سی پنل ارزان هاست سی پنل ارزان با هارد پرسرعت SSD و وب سرور …

سوپروب close
خرید بک لینک