خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / مطالعه ایجاد ۱۵ رشته جدید کارشناسی ارشد در پیام نور اردبیل

مطالعه ایجاد ۱۵ رشته جدید کارشناسی ارشد در پیام نور اردبیل

مطالعه ساخته یا ایجاد ۱۵ رشته جدید کارشناسی ارشد در پیام نور اردبیل

اردبیل – ریاست دانشگاه پیام نور واحد اردبیل گفت: ساخته یا ایجاد ۱۵ رشته جدید کارشناسی ارشد در آن دانشگاه مطالعه می می شود. 5765c66093bde2dfd9ccde1f26abe73c مطالعه ایجاد ۱۵ رشته جدید کارشناسی ارشد در پیام نور اردبیل

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار مهر، عبدالرحیم فاطمی صبح پنج شنبه در حاشیه جلسه بررسی کردن برنامه جذاب و جالب و خوب آموزشی سال شمسی جاری آن دانشگاه به روزنامه نویس و خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر ۷۲ رشته کارشناسی و همچنین چهار رشته کارشناسی ارشد در تمامی شعبات دانشگاه پیام نور استان دایر می باشد.

او همچنین افزود: به منظور غنا بخشی به برنامه جذاب و جالب و خوب های آموزشی مجوز دو رشته دیگر در مقطع کارشناسی ارشد اخذ شده می باشد و همچنین ساخته یا ایجاد ۱۵ رشته جدید نیز مطالعه می می شود.

ریاست دانشگاه پیام نور واحد اردبیل عمده تمرکز فعال سازی رشته ها را در آن واحد آموزشی خواند و همچنین در خصوص رشته های دکتری گفت: به دلیل آنکه در دانشگاه استاد در سطح  دانشیار نداریم فعال سازی رشته های دکتری فعلا امکان پذیر نیست.

فاطمی در عین حال در خصوص جذب هیئت علمی و همچنین نیروهای مدعو، اضافه کرد: جذب اساتید مدعو بر اساس تشخیص کمیته جذب و همچنین بابررسی صلاحیت اشخاص و همچنین با هماهنگی حراست صورت می گیرد.

او همچنین با اذعان به فعالیت ۷۵۰ فرد یا شخص استاد مدعو و همچنین ۱۹ فرد یا شخص هیئت علمی در دانشگاه های پیام نور استان تاکید کرد: فعلا جهت افزایش تعداد هیئت علمی برنامه جذاب و جالب و خوب ای قطعی نشده می باشد.

ریاست دانشگاه پیام نور واحد اردبیل در پاسخ به چرایی فاصله گرفتن پیام نور از آموزش از راه دور و همچنین بی توجهی به آموزش های کارکنان ادارات تصریح کرد: در حال حاضر حضور در کلاس های درس اجباری نیست و همچنین کارکنان می توانند حتی همزمان در دو رشته تحصیل کنند.

به گفته فاطمی به دلیل آنکه حجم کتاب های درسی در آن دانشگاه سنگین می باشد خود دانشجویان از حضور در کلاس استقبال می کنند و همچنین با آن وجود حضور در کلاس اجباری نیست.

او همچنین در خصوص کاهش یا افزایش تعداد دانشجویان در سال شمسی تحصیلی فعلی به نسبت سال شمسی تحصیلی قبلی، ادامه داد: در کل استان ۲۱ هزار دانشجو در دانشگاه های پیام نور تحصیل می کنند که کاهش هم نیافته می باشد.

ریاست دانشگاه پیام نور واحد اردبیل معتقد می باشد سیستم آموزشی آن دانشگاه به شکلی می باشد که از سوی دانشجویان استقبال می می شود و همچنین با وجود حجیم بودن کتب درسی همه ساله خروجی مطلوبی در مقاطع کارشناسی ارشد و همچنین دکتری از دانشجویان آن دانشگاه ثبت می می شود.

 

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-9233
برترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : مطالعه ساخته یا ایجاد ۱۵ رشته جدید کارشناسی ارشد در پیام نور اردبیل

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد وبسایت …