خانه / مقالات / معرفی بارگذاری فایـل در شبکه

معرفی بارگذاری فایـل در شبکه

معرفی بارگذاری فایـل در شبکه
ARTMA معرفی بارگذاری فایـل در شبکه
Hivpn

شبکه های رایانه ی امکان اشتراک فایلها را با دوست ها ، خانواده، همکاران مشتریان فراهم می نماید .

پیش از آنکه اینترنت دو شبکه های خانگی تمام گیر شوند، فایل ها اکثرا با استفاده از دیسک های فلاپی به اشتراک گذاشته می شدند. انی روزها، گاهی از افراد از CD یا DVD و همچنین USB ها برای انتقال عکس های خود فیلـم ها استفاده می کنند اما شبکه ها مورد ای انعطاف پذیری را ارائه می دهند.

اشتراک گذاری فایل های شبکه فرآیندی از کپی فایل ها از یک رایانه به رایانه دیگر با استفاده از اتصال شبکه آنلاین است . این مقاله سعی دارد تا نحوه های مفرق و فناوری های موجود شبکه برای کمک به اشتراک گذاری فایل ها را ارائه دهد.

اشتراک گذاری فایـل با ویندوز

مایکروسافت ویندوز حاوی مورد های از پیش تعیین شده برای اشتراک فایـل است . به عنوان مثال: فولدرهای فایل ویندوز می تواند از طریق یک شبکه داخلی یا اینترنت با استفاده از رابط پنجره ای نگاشت شبکه این کار را انجام دهند، همین طور شما می توانید محدودیت دسترسی امنیت را برای دستیابی به فایـل اشتراک گذاری شده تنظیم بکنید .

انتقال فایـل ها از طریق FTP

FTP یکآموزش قدیمی است اما هنوز روشی متداول برای اشتراک گذاری فایـل ها در اینترنت محسوب می شود. رایانه مرکزی به نام FTP server محسوب می شود که همه فایل ها را برای اشتراک در خود نگهداری می نماید ، زمانی که رایانه های راه دور برنامه FTP client را اجرا می کنند می تواند به سرور برای دستیابی کپی ها وارد شود.

همه سیستم علت های رایانه های مدرن حاوی برنامه FTP clientاز قبل است و مرورگرهای وب مشهور همچون IE می توانند برای اجرای FTP client پیکربندی شوند. برنامه های FTP client جایگزین برای دریافت رایگان بر روی اینترنت وجود دارد.

P2P – اشتراک فایل مثل به نظیر

اشتراک فایـل P2P یک نحوه به شدت معمول برای انتقال فایل های حجیم برروی اینترنت به خصوص فیلم جالب موسیقی است .

برخلاف FTP اکثر سیستم ای اشتراک فایـل P2P از سرورهای مرکزی استفاده نمی کنند در عوض به همه رایانه ها برروی شبکه امکان سرور کلاینت شدن را می دهند. برنامه های نرم افزار ی P2P رایگان متعددی وجود دارد که سیـستم ای پیغامگیر IM یکی از انواع برنامه های P2P محسوب می شوند.

Email

برای چند دهه، فایل ها از شخصی به شخص دیگر از طریق شبکه با مصرف از نرم افزار Email انتقال می یابند. ایمیل ها می توانند در طول اینترنت یابا یک اینترانت شرکت مسافرت کنند. همچون FTP سیـستم های ایمیل از یک مد سرور/ کلاینت استفاده می کنند.ارسال کننده و دریافت کننده ممکن است از برنامه های نرم افزار ی ایمیل مفرق استفاده کنند ولی ارسال کننده باید آدرس ایمیل مناسب داشته باشد وآدرس باید برای دریافت ایمیل تنظیم شده باشد.

سرویس های اشتراک گذاری آنلاین

درنهایت، وب وبسایت های متعددی برای اشتراک فایـل برروی اینترنت وجود دارند.

اعضا فایـل ها را آپلود یا به سایت با مصرف از مرورگر وب خود ارسال می کنند وبقیه افراد می توانند کپی های آن رادانـلود کنند، گاهی از وبسایت های اشتراک گذاری فایـل از اعضا حق عضویت دریافت می کنند برخی هم به صورت رایگان این سرویس را در اختیار افراد قرار می دهند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

هاست سی پنل ارزان

هاست سی پنل ارزان هاست سی پنل ارزان با هارد پرسرعت SSD و وب سرور …

سوپروب close
خرید بک لینک