خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / معرفی ۲۶ هزار عضو هیات علمی به واحدهای دانشگاه آزاد

معرفی ۲۶ هزار عضو هیات علمی به واحدهای دانشگاه آزاد

معرفی ۲۶ هزار عضو هیات علمی به واحدهای دانشگاه آزاد

همایش منطقه ای هیات اجرایی جذب دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران عصر روز قبل به ریاست دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت بهداشت و همچنین وزارت علوم برگزار شد.

به به گفته سرویس دانشگاهی ایسنا، در ابتدای جلسه دکتر نوابخش دست یار هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با گفتن آنکه در دوران مدیریت جدید، جلسات شورای جذب به صورت دقیق و همچنین منظم برگزار شده می باشد، گزارشی در خصوص جذب استان تهران ارائه کرد.

او همچنین همچنین از حضور تعداد ۳۲ هیات کمیته جذب استاد در رشته های گوناگون در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

معرفی ۲۶ هزار عضو هیات علمی به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

همچنین رییس دانشگاه آزاد اسلامی در سخنانی با اشاره به روند جذب هیات علمی در آن دانشگاه، افزود: همانطور که به مسئولان در وزات منزل و خانه های علوم، تحقیقات و همچنین فناوری و همچنین وزارت بهداشت، درمان و همچنین آموزش علم پزشکی جدید و همچنین کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات مجلس قول داده ایم تا پایان سال شمسی ۹۶ نسبت استاد به دانشجو را در دانشگاه آزاد اسلامی از یک به ۴۸ به یک به ۳۵ برسانیم که در همین راستا بایستی و حتما سالانه ۵ هزار عضو هیات علمی جذب کنیم.

دکتر میرزاده با گفتن آنکه در صورتی که به آمار متقاضیان تحصیلات تکمیلی در کشور دقت کنیم، می‌بینیم در سال شمسی قبل یک‎ میلیون تقاضا جهت رشته‌های ارشد وجود داشته می باشد، ادامه داد: از آن آمار ۲۷ تا ۲۸ قسمت و بخش متقاضیان وارد دانشگاه‌ها می‌شوند که سهم دانشگاه آزاداسلامی از آن مقدار و اندازه و میزان ۱۴ قسمت و بخش می باشد و همچنین از ۳۴۰ هزار متقاضی دکتری در کشور تنها هشت قسمت و بخش جذب دانشگاه‌های آزاد و همچنین دولتی می شوند که سهم دانشگاه آزاد اسلامی چهار قسمت و بخش می باشد.

او همچنین همچنین از مسئولان هیات عالی جذب افراد هیات علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی خواست تا فرآیند جذب استاد را در جهت تسریع در مسائل و همچنین جلوگیری از خروج اساتید از کشور تسهیل کنند.

روند جذب در دانشگاه آزاد اسلامی تسریع می یابد

به به گفته ایسنا، دکتر محمدعلی کی نژاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین ریاست هیئت عالی جذب افراد هیئت علمی دانشگاه‌ها و همچنین مؤسسات آموزش عالی ضمن آرزوی قبولی طاعات و همچنین عبادات حضار و همچنین قدردانی از نمایش آن جلسه، گفت: امیدواریم جلسه امروز مثل جلسات برگزار شده در شهرستان ها بتواند به صورت انقلابی در حل معظلات و مسائل و مشکلات دانشگاه آزاد اسلامی آن مولود انقلاب که امیدهای خیلی زیاد داریم کاروان علمی کشور را به سرانجام برساند، میسر واقع می شود .

او همچنین افزود: مصوبه جذب در شورای عالی انقلاب فرهنگی نهادینه شده می باشد و همچنین با سرعت و همچنین دقت در رفع نیازهای کشور در جهت جذب هیات علمی در حال حرکت می باشد، که در همین راستا بنا داریم نظام جذب را تا پایان سال شمسی بازنگری کنیم.

او همچنین با تاکید بر کوتاه شدن فرآیند جذب در دانشگاه ها، گفت: فرآیند جذب بایستی و حتما بازنگری و همچنین اصلاح می شود.

کی نژاد به تلاش های مجدانه و همچنین خالصانه دکتر میرزاده از قبل و همچنین اکنون در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و همچنین گفت: اولین نرم افزار جهت جذب در دانشگاه آزاد اسلامی پیاده سازی و راه اندازی شده می باشد. امیدوارم تلاش آن دانشگاه جهت دستیابی هرچه سریعتر به نسبت یک به ۳۵ استاد به دانشجو بررسی کننده و پروهشگر می شود و همچنین مدت فرآیند جذب در آن دانشگاه به چهار و همچنین ماه و همچنین نیم کاهش یابد.

او همچنین با تاکید بر تسریع فرآیند جذب در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: به منظور تسریع آن فرآیند بایستی و حتما دانشگاه های موجود در هر استان چه آزاد و همچنین چه دولتی با یکدیگر مطابق و یکدست باشند و همچنین هیچ دانشگاهی نمی تواند بدون موافقت دانشگاه مبدا ، بورسیه یک دانشگاه را به صورت هیات علمی جذب کند.

به به گفته مرکز حوزه ریاست و همچنین روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطر نشان کرد: اکنون که در آستانه جهش علمی در کشور هستیم امیدوارم دانشگاه آزاد اسلامی در تحقق جذب سالانه ۵ هزار عضو هیات علمی موفق می شود که آن امر نه تنها موجب رشد علمی کشور می می شود بلکه از خروج مغزها از کشور نیز جلوگیری می کند.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B9%D8%B6%D9%88-%D9%87%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D8%AD%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-10585
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : معرفی ۲۶ هزار عضو هیات علمی به واحدهای دانشگاه آزاد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک