خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / موفقیت تیم های دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مسابقات جهانی ربوکاپ

موفقیت تیم های دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مسابقات جهانی ربوکاپ

موفقیت تیم های دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مسابقات جهانی ربوکاپ

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایرنا – در مسابقات ربوکاپ ۲۰۱۵ چین تیم ربات های شبیه­ساز امداد و همچنین نجات دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شد با برتری برابر همه رقبای خود به مقام نخست دست یابد.

همچنین در رقابت های لیگ ربات های انسان نمای سایز نوجوان، تیم آن دانشگاه موفق شد در دیدار رده بندی، تیم آلمان را شکست داده و همچنین به مقام سوم آن لیگ دست یابد و همچنین آن تیم در رقابت های فنی آن مسابقات نیز توانسته بود عنوان دوم را به دست آورد.

سروش صادق نژاد سرپرست تیم های اعزامی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به آن مسابقات گفت: امسال مسابقات در سطح بالایی برگزار شد و همچنین تیم ها از آمادگی بالایی برخوردار بودند.

او همچنین با گفتن آنکه بعضی از تیم های شرکت کننده در مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۵ کشور چین جهت نخستین بار در آن مسابقات حضور داشتند، افزود: آن امر نشان از عزم سایر کشورها در راستای توسعه تکنولوژی و همچنین نگاه ویژه آنها به امر رباتیک، اتوماسیون و همچنین هوش مصنوعی می باشد.

سرپرست تیم های رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: در همین راستا نمایشگاه صنعتی از شرکت های خارجی و همچنین داخلی کشور چین در محل نمایش مسابقات برگزار شد. شرکت کننده ها در آن نمایشگاه با تازه ترین و جدیدترین محصولات شرکت ها در حوزه رباتیک آشنا شدند.

براساس نقل از روابط عمومی وزارت علوم، صادق نژاد گفت: در حاشیه نمایش مسابقات ربوکاپ، نوزدهمین سمپوزیوم علمی ربوکاپ نیز برگزار شد که محلی جهت بحث و همچنین ارائه دستاوردهای علمی آن حوزه بود.

او همچنین خاطرنشان کرد: پژوهشگران ایرانی در زمره بهترین های دنیا در حوزه رباتیک خواهند بود و همچنین نگاه ویژه دانشگاه­ها، صنعت و همچنین حکومت، باعث رشد آن رشته در کشور و همچنین در نهایت منجر به تبدل ساختاری مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان خواهد شد.

نوزدهمین دوره مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۵ چین با حضور بیش از ۲۰۰ تیم ازدانشگاه ها و همچنین مدارس و همچنین آموزشگاه های متنوع و گوناگون و مختلف از ۴۸ کشور دنیا برگزار شد که دانشگاه صنعتی امیرکبیر با سه تیم در لیگ ربات های شبیه ساز امداد و همچنین نجات، ربات های فوتبالیست سایز کوچک و همچنین ربات های انسان نما در آن مسابقات حضور داشت.

http://pnuna.com/1394/05/%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1%DA%A9%D8%A8%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%A8%D9%88%DA%A9%D8%A7%D9%BE.html
بهترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : موفقیت تیم های دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مسابقات جهانی ربوکاپ

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان …

سوپروب close
خرید بک لینک