خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / نابسامانی توسعه آموزش عالی نتیجه تعلل در تصویب‌ سند آمایش

نابسامانی توسعه آموزش عالی نتیجه تعلل در تصویب‌ سند آمایش

نابسامانی توسعه آموزش عالی پس نتیجه آن می شود که تعلل در تصویب‌ سند آمایش

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : مهر – دکتر رضا صابری با اشاره به سند آمایش آموزش عالی گفت: وزارت علوم متاسفانه هنوز سند آمایش آموزش عالی را به تصویب نرسانده می باشد.

او همچنین ادامه داد: مقرر شده بود، در سند آمایش آموزش عالی که از حکومت قبل نیز مطرح بوده، توسعه آموزش عالی و همچنین توزیع جغرافیایی و همچنین رشته ای آن هم مشخص کردن می شود ولی هنوز آن کار انجام نشده می باشد.

عضو کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: آن حکومت از روز اول اعلام کرد که می خواهد آن سند را نهایی کند، ولی متاسفانه هنوز آن کار انجام نشده، آن موضوع در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز مطرح بوده، ولی باید توجه داشت هنوز به عنوان یک سند، جمع بندی و همچنین ارایه نشده می باشد.

او همچنین افزود: به تا حال جلسات کارشناسی متعددی دراین خصوص برگزار شده و همچنین حتی ۱۵ ویرایش در ارتباط و رابطه با سند آمایش آموزش عالی گرفته شده ولی هنوز به عنوان یک سند که همه دانشگاه‌ها بتوانند از آن هم تبعیت کنند و همچنین همه استان ها طبق آن هم مسیر خود را ادامه دهند ارایه نشده می باشد.

صابری با گفتن آنکه متاسفانه بهم ریختگی در توسعه آموزش عالی متاثر از عدم وجود آن سند معتبر می باشد، افزود: در صحبت هایی که با وزارت علوم در خصوص تعلل ارایه آن سند داشته ایم اعلام کرده اند که آنها نیز آن مساله را به شورای عالی انقلاب فرهنگی منتقل کرده اند و همچنین بایستی و حتما درجلسات شورا بحث و همچنین کارشناسی و همچنین در نهایت تصویب شده و مصوب قانون می شود.

http://pnuna.com/1394/04/%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای دانشگاه پیام نور : نابسامانی توسعه آموزش عالی پس نتیجه آن می شود که تعلل در تصویب‌ سند آمایش

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان …

سوپروب close
خرید بک لینک