سرخط خبرها
خانه / مقالات / نصب وردپرس

نصب وردپرس

نصب وردپرس
how to install wordpress on directadmin نصب وردپرس
فروش قالب ورد پرس

ابتدا آخرین ورژن وردپرس را با تذکر به آموزش ی‌های این صفحه دریافت بکنید و در رایانه خود نگه دارید. پس به پنل کاربری هاست برید از لینکی که برای دسترسی به کنترل پنل دایرکت آدم ین تعبیه شده وارد دارکت آدم ین شوید اکثرا این لینک عنوان کنترل پنل در سرویس دهنده‌های هاست دارد. راه دیگر برای دسترسی به دایرکت آدم ین اضافه کردن port ۲۲۲۲ در انتها آدرس وبسایت است که نسبتا در تمام هاست‌ها میشه از این پرت استفاده کرد برای مثال چنانچه آدرس وب سایت شما yoursite.com باشد کافی است به انتها آن دو نقطه ۲۲۲۲ اضافه بکنید که به طور مثال می شود : http://yoursite.com:2222 بعد پنجره وارد کردن نام کاربری و رمز عبور برای شما باز می‌گردد که بعد از وارد کردن اطلاعات خواسته شده وارد دایرکت آدم ین می شوید.
بهتر تا الان قطعا وارد دایرکت آدم ین شدید کلی تنظیمات لینک به قسمت های مختلف در صفحه دایرکت آدم ین می‌بینید از بین این‌ها مورد file manager را گزینش بکنید تا در وهله بعد وردپرس را آپلود کنیم.

آپلود وردپرس

در این بخش داخل فایـل public_html یا www بشوید از نوار پایین صفحه دکمهUpload files to current directory را کلیک بکنید .

بعد از کلیک کردن بر روی این دکمه، صفحه‌ای باز می‌شود که از طریق آن می‌توانید چندین فایـل را آپلود بکنید . یکی از choose file ها را کلیک بکنید و فایلی را که از سایت وردپرس دریافت کردید را انتخاب بکنید بعد دکمه Upload Files را کلیک بکنید .
[u

در صورت خوب یت آمیز بودن آپلود با پیام upload successful مواجه خواهید شد که بعد از کلیک برروی لینک click here to go back به دایرکتوری که فایل را آپلود کردید خواهید رفت.

خوب ، وهله بعدی باید فایل فشرده وردپرس را extract کرده اینکار براحتی با کلیک بر روی extract که در جلوی فایـل نوشته شده صورت می‌پذیرد که بعد از آن پنجره‌ای باز می شود که مسیر extract را دوباره سوال می نماید که بازدن دکمه extract در همان مسیر که بودید فایـل از حالت فشرده خارج می‌گردد.

الان پوشه wordpress در لیست فایـل ها نمایان شده برای اینکه آدرس /wordpress به اخر آدرس وبسایت برای دسترسی به وردپرس اضافه نشود به داخل این پوشه رفته از بالا سمت راست select را بزنید تا تمام فایل ها گزینش شود.

و بعد از نوار وسائل پایین add to Cipboard را کلیک بکنید و با بازگشت به پوشه public_html و بعد کلیک بر روی دکمه Move Clipboard files here کلیک بکنید تا فایل‌های وردپرس را به پوشه اصلی وبسایت انتقال یابد.

بهتر اکنون فایـل های وردپرس در جای مناسب قرار گرفته و کافی است یک پایگاه داده ایجاد بکنید بعد می‌توانید مراحل نصب را شروع کنید.
ساختن پایگاه داده

چنانچه در صفحه اول دایرکت آدم ین نیستید با کلیک بر روی دکمه Home کلیک بکنید تا این صفحه باز شود.
با کلیک بر روی MySQL Management وارد پنل مدیریت پایگاه داده شوید برای ایجاد پایگاه داده بر روی Create New Database کلیک بکنید . صفحه‌ای باز می‌شود که در آن می‌توانید با وارد کردن نام پایگاه داده یک پایگاه داده جدید ایجاد بکنید ولی شما نیاز به معین کردن کاربر برای دسترسی به mysql دارید که با استفاده select existing user کاربری که قبلا ایجاد کرده اید را گزینش بکنید اگر اولین بار است که پایبرخی را ایجاد می‌کنید با وارد کردن username و password یک کاربر نو همراه با پایگاه داده ایجاد می‌شود

بعد از زدن دکمه create ، صفحه ای باز می‌شود که در آن معین ات پایگاه داده ایجاد شده نمایش داده می‌شود این اطلاعات را می‌توانید یادداشت بکنید یا ذخیره بکنید جهت چه که در مراحل نصب به آن نیاز خواهد داشت.
نصب وردپرس،
با رفتن به آدرس سایتتان مراحل نصب شروع می‌شود.
نکته : در خود مستندات وبسایت وردپرس گفته شده که فایل wp-config.php را قبل از شروع نصب ویرایش بکنید و معین ات پایگاه داده را اضافه بکنید اما چنانچه اینکار را نکنید و سایتتان را نصب بکنید ، امکانی آماده شده که به یاری آن به راحتی می‌توانید این فایـل را ایجاد بکنید نیازی به ویرایش فایـل wp-config.php به صورت دستی نیست.
با باز کردن آدرس سایت، با پیغامی مواجه می‌شوید که پرونده‌ی wp-config موجود نیست ! اصلا نگران نباشید <<ساختن پرونده‌ی پیکربندی >> کلیک بکنید تا براحتی ایجادش بکنید 😉

بهتر پیام در این وهله نشان داده می‌شود که اطلاعاتی که در وهله بعد باید وارد بکنید را به شما می‌گوید. این‌ها همان‌هایی است که در گزارشی که بعد از ایجاد پایگاه داده آمده بود.

خوب ، اطلاعات خواسته شده را با توجه معین ات پایگاه‌داده که ایجاد کردید را در فرم پر بکنید و بعد از کلیک بر روی <<بفرست>> مراحل اصلی نصب شروع می‌گردد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شرکت بازسازی ساختمان ، نوسازی منزل قدیمی و تعمیرات ساختمانی پارسا

شرکت بازسازی ساختمان ، نوسازی منزل قدیمی و تعمیرات ساختمانی پارسا این شرکت با سالها تجربه در …

سوپروب close
خرید بک لینک