خانه / اخبار آزمون ها / آزمون كارشناسي ارشد / نظام شهرنشینی بر پایه حمل و همچنین نقل ریلی تنها راه‌ حل معظلات و مسائل و مشکلات

نظام شهرنشینی بر پایه حمل و همچنین نقل ریلی تنها راه‌ حل معظلات و مسائل و مشکلات

نظام شهرنشینی بر پایه حمل و همچنین نقل ریلی تنها راه‌ حل معظلات و مسائل و مشکلات

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، هفتمین کنفرانس بین‌المللی ایستگاه‌های بعدی اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن‌ها امروز با حضور وزیر راه و همچنین شهرسازی، دبیرکل اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن‌ها، مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، و همچنین جمعی از دست اندرکاران حمل و همچنین نقل ریلی کشور و همچنین چندین کشور در تهران دنیا آغاز شد.

در آن مراسم مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امروز تصور وجود و همچنین اداره شهرهای پهناور و بزرگ توسعه یافته بدون نظام مطابق و یکدست ریلی مانند تصور آسمانخراش‌های بدون آسانسور و همچنین عکسی دور از ذهن می باشد.

سعید رسولی افزود:در عصر حاضر شهرسازی‌ها مبتنی بر حمل و همچنین نقل همگانی در کشورهای پیشرفته بر پایه حمل و همچنین نقل ریلی بنا شده‌اند و همچنین توسعه شهرها و روستاها با رویکرد توسعه پایدار انجام می‌می شود.

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: ایستگاههای راه‌آهن ایفا کننده نقش اصلی آن توسعه خواهند بود و همچنین نمی‌قدرت آنها را صرفا به عنوان محلی جهت سوار و همچنین پیاده شدن مسافر در نظر گرفت. ایستگاه‌ها به عنوان نقاط مهم شهری در محل تلاقی شهرستان و همچنین ریل بوده و همچنین بسیاری از سرویس ها و خدمات همچنین و علاوه بر دسترسی به حمل و همچنین نقل بر آنها ارائه می‌می شود که همین امر ایستگاه‌های راه‌آهن دنیا را به نقاط مهم جاذب سفرهای شهری و همچنین دروازه ارائه فرهنگ شهرها و روستاها تغییر پیدا کردن کرده می باشد.

رسولی گفته استتجربه‌ها نشان می‌دهد تنها راه حل برون رفت از معظلات و مسائل و مشکلات تردد شهروندان و مردم شهر در کلانشهرها ترافیک و همچنین آلودگی‌های زیست محیطی، ساخته یا ایجاد نظام شهرنشینی بر پایه حمل و همچنین نقل ریلی می باشد تا حمل و همچنین نقل برون و همچنین درون شهری بر اساس شبکه ریلی کشور برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی می شود.

او همچنین ادامه داد:ایستگاه‌های راه‌آهن به عنوان دروازه ارتباط بین شهرستان و همچنین ریل بایستی و حتما با ظاهر و همچنین طراحی مناسب آن دو قسمت و بخش را مرتبط کند ضمنا حفظ ایمنی،‌آسایش و همچنین امنیت مسافر را تضمین کند و همچنین ارائه سرویس ها و خدمات نوین نظیر حمل و همچنین نقل درب تا درب،‌تجاری سازی فضاها از طریق توسعه کسب و همچنین کار و همچنین ساخته یا ایجاد اشتغال جهت ساکنین محدوده ایستگاه داشته باشد.

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: شهرسازی مبتنی بر ریل یک نقشه دستیابی جهت مراکز مسکونی، تجاری و همچنین چند کاربره به مرکزیت اطراف ایستگاه حمل و همچنین نقل با توجه به استراتژی رشد هوشمند می باشد.

رسولی افزود:‌بدون شک دولتی که در صنعت حمل و همچنین نقل ریلی از توانمندی‌های سرمایه‌گذاری مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری برخوردار نیست و همچنین جهت تحقق کامل اهداف فوق تشویق سرمایه‌گذاران قسمت و بخش خصوصی ضروری می باشد تا آن قسمت و بخش با انجام سرمایه‌گذاری‌های مورد مستلزم و نیاز دسترسی آسان شهروندان و مردم شهر به حمل و همچنین نقل ریلی را فراهم کند.

او همچنین گفت:‌عموما کاهش حجم ترافیک شهری افزایش کیفیت هوا،‌هزینه حمل و همچنین نقل و همچنین در پس نتیجه آن می شود که افزایش کیفیت زندگی تاثیرات و همچنین اثرات مثبت سرمایه‌گذاری در حمل و همچنین نقل ریلی می باشد.

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد:‌راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی در باره‌های متنوع و گوناگون و مختلف حمل و همچنین نقل ریلی همواره فعال می باشد و همچنین همچنان دست همکاری خود را به سوی راه‌آهن‌های سراسر دنیا و همچنین مجامع فعال در توسعه آن صنعت دراز می‌کند.

رسولی گفت: امید می باشد تجارب حاصل شده از آن کنفرانس با اهمیت در توسعه صنعت حمل و همچنین نقل ریلی در کشور ارتقاء فرهنگ بهره بری و استفاده از حمل و همچنین نقل ریلی و همچنین بهبود دیدگاه‌های نهادهای مدیریتی و همچنین حاکمیتی مؤثر باشد.

لینک کوتاه : http://phdpress.ir/?p=142

نظام شهرنشینی بر پایه حمل و نقل ریلی تنها راه‌ حل مشکلات


بهترین خبرهای در مورد کارشناسی ارشد : نظام شهرنشینی بر پایه حمل و همچنین نقل ریلی تنها راه‌ حل معظلات و مسائل و مشکلات

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

بایرن خواهان قرض‌گرفتن مدافع منچسترسیتی در زمستان

بایرن خواهان قرض‌گرفتن مدافع منچسترسیتی در زمستان به به گفته خبرگزاری فارس، بایرنی‌ها در ماه …