سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / نقش پررنگ جهاددانشگاهی در پساتحریم

نقش پررنگ جهاددانشگاهی در پساتحریم

نقش پررنگ جهاددانشگاهی در پساتحریم

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر علی یوسفی ضمن تبریک سالروز تاسیس جهاددانشگاهی، اظهار کرد: دور از انتظار نیست که جهاددانشگاهی به عنوان عنصری پیشرو در عرصه علم و همچنین فناوری بتواند در دوره پساتحریم نقش پررنگ‌تری از خود نشان دهد.

او همچنین ادامه داد: در دوره محدودیت‌ها آن نهاد فعالیت‌های نوآورانه بسیاری را انجام داده و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم در شرایط گشایش روابط و همچنین دسترسی به امکانات علم و همچنین فناوری ظرفیت جهاددانشگاهی بیش از قبل فعال شده و همچنین در خدمت علم و همچنین فناوری کشور قرار خواهد گرفت.

دست یار فرهنگی و همچنین فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه گفت: به عنوان نهادی تاثیرگذار بایستی و حتما فرصت‌های بیشتری جهت تاثیرگذاری فعالیت‌های جهاددانشگاهی ساخته یا ایجاد می شود به آن دلیل که نقش آن نهاد در دوره پساتحریم می‌تواند خیلی پررنگ تر باشد و همچنین در آن راستا از حکومت تدبیر و همچنین امید انتظار می‌رود که نقش آن نهاد را مهم‌تر و همچنین برجسته‌تر از قبل ببیند و همچنین کنشگری آن هم را در عرصه علم و همچنین فناوری کشور تسهیل کند.

یوسفی تصریح کرد: در صورتی که بخواهیم نگاه واقع‌بینانه‌‎ای نسبت به سابقه تاسیس، فعالیت و همچنین اقداماتی که جهاددانشگاهی بویژه در حوزه دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی و همچنین موثر داشته باشیم شاهد آن هم خواهیم بود که آن نهاد از ابتدا در محیط‌های دانشگاهی ظاهر شده و همچنین در واقع در فعالیت‌های مسئولانه، دلسوزانه و همچنین نوآورانه پیشگام بوده، به آن معنی که بسیاری از مسائل دشوار و همچنین ناشدنی در محیط‌های دانشگاهی در عرصه علم و همچنین فناوری توسط آن هم رقم خورده می باشد.

او همچنین عنوان کرد: بخشی از توانایی‌های جهاد به ماهیت و همچنین خصوصیت آن هم برمی‌گردد که نهادی کاملا انقلابی و همچنین وفادار به ارزش‌های انقلاب اسلامی می باشد. در واقع آن نهاد طبق اهداف نظام جمهوری اسلامی شکل گرفته و همچنین تداوم حیات دارد. همچنین و علاوه بر آن چهره‌های مسئول، متعهد و همچنین وفادار به انقلاب، جهاددانشگاهی را پایه‌گذاری و همچنین تاسیس کردند، همچنین روحیه مسئولیت‌پذیری و همچنین فداکاری جزء ارزش‌های بنیادین جهاددانشگاهی می باشد که همچنان هم مایه خیر و همچنین برکت جهت آن نهاد می باشد.

دست یار فرهنگی و همچنین فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد افزود: بنابراین در صورتی که بخواهیم نقش و همچنین تاثیر جهاددانشگاهی را در پیشبرد علم و همچنین فناوری بررسی کردن کنیم، فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم که آن نهاد نقشی کلیدی دارد و همچنین چهره‌های شاخصی که در آن هم فعالیت می‌کنند، افتخارات بسیاری به تا حال جهت کشور ساخته یا ایجاد نموده اند.

یوسفی گفت: نگاه مسئولانه، دگرخواهی و همچنین نوع دوستی که در ارزش‌های بنیادین جهاددانشگاهی وجود دارد تا حد بسیاری در بعدی علم و همچنین فناوری کشور تاثیرگذار خواهد بود. همچنین تجربه نشان داده می باشد که فعالیت‌های آن نهاد منحصر به یک حوزه نیست و همچنین در باره‌های متنوع و گوناگون و مختلف آن امر نمایان شده می باشد، با آن حال در شرایط پساتحریم هم نقش و همچنین برجستگی فعالیت‌های جهاددانشگاهی ادامه پیدا می کند.

او همچنین اظهار کرد: ضرورت نگاهی مسئولانه نسبت به کشور، سرنوشت و همچنین رفاه آن هم ضرورتی غیرقابل اجتناب می باشد که جهاددانشگاهی بر پایه آن نگاه شکل گرفته می باشد و همچنین در واقع آن نهاد، نهادی علمی دانشگاهی دگرخواه می باشد.

دست یار فرهنگی و همچنین فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: حس دگرخواهی، مسئولیت‌پذیری، همگامی و همچنین همراهی با جامعه جزء خصوصیات جهاددانشگاهی می باشد که حتی وجود آن هم می‌تواند مکمل فعالیت دانشگاه به روش کلی باشد و همچنین بسیاری از کمبودها و همچنین خلاء‌هایی که در محیط‌های آکادمیک و همچنین دانشگاهی دیده می‌می شود می‌تواند از طریق نهادهایی انقلابی و همچنین دلسوز مانند جهاددانشگاهی برطرف می شود.

او همچنین در خصوص چشم‌انداز و همچنین نقشه راه علمی کشور عنوان کرد: آن نقشه مشخص کردن شده واضح و همچنین مسیرها کاملا روشن می باشد. همچنین جهاد به عنوان یک کنشگر موثر در اجرای نقشه جامع علمی می‌تواند مفید باشد.

یوسفی اظهار کرد: شرط پررنگ‌تر شدن نقش جهاددانشگاهی آمیختگی اکثرا و بیشتر آن هم با دانشگاه می باشد و همچنین با وجود آنکه آن دو قسمت و بخش ارتباط خوبی با هم دارند ولی آن ارتباط‌ها بایستی و حتما اکثرا و بیشتر می شود. همچنین و علاوه بر آن دانشگاهیان نیز بایستی و حتما حضور پررنگ‌تری در جهاددانشگاهی داشته باشند همچنان که به تا حال آن موضوع وجود داشته می باشد.

او همچنین اضافه کرد: بعضی از مسئولیت‌ها و همچنین ماموریت‌های دانشگاه از طریق جهاددانشگاهی می‌تواند به خوبی انجام و همچنین آن نهاد بازوی فکری و همچنین اجرایی در دانشگاه تلقی می شود. همچنین و علاوه بر آن بسیاری از فعالیت‌هایی که در محیط‌های دانشگاهی به سهولت قابل انجام نیست از طریق ظرفیت‌های جهاددانشگاهی می‌تواند اجرایی می شود و همچنین همچنین و علاوه بر نقش‌های مستقلی که دارد مسئولیت‌های تسهیل‌کننده را جهت پیشبرد علم و همچنین فناوری کشور در نظام دانشگاهی داشته باشد.

دست یار فرهنگی و همچنین فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: امیدواریم که جهاددانشگاهی بیش از قبل بتواند منشا اثر باشد البته اثبات و یا تایید سرویس ها و خدمات و همچنین فعالیت‌های آن هم به معنای نبود ایراد در آن هم نیست، چرا که مانند هر نهاد فرهنگی و اجتماعی و همچنین علمی دیگر کاستی‌هایی در تجربیات جهاددانشگاهی نیز وجود دارد که بایستی و حتما تلاش کند تا همواره مراقب اقدامات خود باشد و همچنین بر فعالیت‌هایش بازاندیشی و همچنین بازنگری داشته باشد، ولی در مجموع تجربه جهاددانشگاهی کاملا محسوس و همچنین رو به بهبود می باشد و همچنین قسمت و بخش‌هایی را که در آن هم‌ها دچار پسرفت بوده مورد بازبینی قرار دهد.

http://pnuna.com/1394/05/%D9%86%D9%82%D8%B4-%D9%BE%D8%B1%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%B3%D8%A7%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : نقش پررنگ جهاددانشگاهی در پساتحریم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها …

سوپروب close
خرید بک لینک