خانه / مقالات / نکات مهم در مورد عمل کاشت مو

نکات مهم در مورد عمل کاشت مو

۱) تاریخچه

پیوند موی طبیعی با انتها نامه آقـای دکتر دیفن باخ درآلمان درسال ۱۸۲۲ با موضوع پیوند مو در حیوانات شروع شد. در دهه ۱۹۵۰ پزشکان ژاپنی برای نخستین بار اقدام به برداشت مو از نواحی گوناگون بدن کاشت آن در مناطق طاس نمودند.
درسال ۱۹۵۹ دکترنورمن اورنتریخ کارشناس پوست آمریکایی اولین بار برای رفع طاسی مردانه، تکنیک برداشت مو از پشت سر و پیوندآن در نواحی طاس جلوی سر را توضیح داد. نظربه اینکه هیچکدام از پزشکان قبل از دکتر اورنتریخ متذکر اثراصلاح ی اینروش برای طاسی مردانه نشدند و وی اولین کسی بودکه پیوند مو را برای رفع طاسی مردانه انجام داد لذا در حال حاضر دکتراورنتریخ را پدر پیوند موی طبیعی می دانند.
کاشت موی طبیعی در ابتدا با استفاده از گرافت های درشت ۵-۴ میلیمتری (دارای ۲۰- ۱۵ تارمو) انجام می شد. این گرافت ها بعد از درآمدن، نمای عروسکی بسیارزشتی (مثل موهای مسواک) با نمای ناهنجار به سرشخص داده که با افزایش سن ریزش موهای اطراف منطقه کاشته شده، این وضعیت بدترگردیده تصویر کاملاً غیرطبیعی ایجاد می شد. این وضعیت باعث ایجادحس بدبینی ناامیدی بین متخصصین پوست بیماران نسبت به نتایج کاشت موی طبیعی شده بود. با پیشرفت علم پزشکی متخصصین پوست ازگرافت های کوچکتری به نام مینی گرافت (حاوی ۱۰- ۵ تارمو) و پس میکروگرافت (حاوی ۳- ۱ تارمو) برای کاشت مو مصرف کردند. متدهای برداشت مو از منطقه پشت سر، چگونگی طراحی خط موی جلوی سر،روش های بیحسی، تکنیک های ایجاد شکاف و گذاشتن گرافت در محل کاشت مو، نحوه های تربیت تکنسین های کارشناس در انجام کاشت مو، همگی در سال های اخیر پیشرفت های اعجاب انگیزی کرده است امروزه با استفاده از مینی گرافت چیدمان هنرمندانه آنها در دست متخصصین پوست ماهر در انجام کاشت مو، نتایج کاشت موی طبیعی بسیار عالی و خارق العاده شده است.
xpquu نکات مهم در مورد عمل کاشت مو
لیزر مو
۲) گرافت چیست؟

بطور طبیعی موها نه بصورت تکی بلکه به شکل واحدهای فولیکولی از پوست سرخارج می شوند. هر واحد فولیکولی از۳- ۱ تارموی ضخیم،۲- ۱ تارموی کرکی، اعصاب و عروق خونی، بافت چربی نگهدارنده عضله ویژه مو تشکیل شده است. تراکم واحد فولیکولی در پوست سرآسیایی ها بطور مبوسیله یکصد عدد در هر سانتیمتر مربع است که اکثرآنهادارای دو تارمو هستند . حدود بیست درصد واحدهای فولیکولی فقط دارای تارمو می باشند . هر شخص بطور مبوسیله دارای ۱۵-۱۲ هزار واحد فولیکولی در پشت طرفین سر است که می توان پنجاه درصدآنها را بدون اینکه طاسی درمکان برداشت معین گردد، برداشت نمود. پس بانک موی یک فرد نرمال حدود ۱۵-۱۲ هزار تار مو جهت کاشت به دست می دهد. اما در مورد این آمار و ارقام اما اگرهای بسیاری وجوددارد و لذا هیچ وقت به تبلیغات دروغین افراد در مورد برداشت تعداد بسیاری مو اعتماد نکنید و حقیقت امر را فقط از متخصصین پوست متبحر در کاشت مو جویا شوید.

در جریان کاشت موی طبیعی موها بصورت واحدهای فولیکولی (میکروگرافت) از پشت سر برداشته شده و کاشته می شوند لذا طبیعی ترین نتیجه پیوند مو بوجود می آید زیرا:

۱) امکان رعایت دقیق زاویه رویش مو از پوست وجوددارد.

۲) شکاف لازم در پوست سربرای قراردادن (کاشت) میکروگرافت بسیارظریف کوچک است لذا عروق خونی پوست آسیب ندیده خون رسانی به موهای کاشته شده مختل نمی گردد. ظریف بودن شکاف فوق سبب می شودکه بعد از اصلاح ی محل شکاف اسکار (جوشگاه) بوجود نیامده، حفره پوستی در محل کاشت ایجاد نگردد و پوست ناهموار نشود(صاف باقی می ماند).

۳) ب حفظ عروق خونی و اعصاب مو در واحد فولیکولی امکان بقای موهای کاشته شده بسیاربالا است.

۴) میزان هرزرفتن (پرت) موها ناچیزاست .

پیوند موی طبیعی حوزه جالب توجه و دینامیک درطب بوده نتایج اصلاح ی آن درسالهای اخیر تغییرات شگرفی کرده است که این امر عمدتاٌ بدلیل پیشرفته ای تکنیکی درچندسال اخیرا ست. کاشت موی طبیعی یک عمل جراحی سرپایی است که در صورت رعایت نکات فنی، گزینش درست بیمار و وجدان پزشکی باعث درصد بالایی از رضایتمندی بین پزشکان بیماران می گردد. با این حال میزان آگاهی عمومی نسبت به پیوند موی طبیعی و نتایج مطلوب آن بسیار پایین است.

بعد از کاشت مو

بالا

۳) توجه بسیاربا اهمیت برای متقاضیان کاشت موی طبیعی

نظربه حساسیت بسیاربالای پیوند موی طبیعی مسائل و مشکلات ی که بعداً ممکن است بوجودآید، توصیه می شودکه این کارحدالامکان توسط کارشناس پوست موانجام شود زیرا کارشناس پوست مو صلاحیت های علمی عملی ضروری جهت انجام کاشت موی طبیعی را دارا است .

با تذکر باینکه نتایج ناشی ازانجام کاشت موی طبیعی غیرقابل برگشت بوده ترمیم آنها بسیارمساله است لذا به متقاضیان محترم این کارصمیمانه پیشنهاد می شودکه درانتخاب پزشک معالج خودنهایت دقت و وسواس را بخرج دهند تا بعداً دچارمشکلی ازاین بابت نگردند.

با تذکر به اینکه گاهی افراد ادعامی کنندکه کارشناس کاشت مو هستند (و اکثرا این تخصص را ازکشورهای خارجی بخصوص کانادا و آمریکا گرفته اند)، باید متوجه شدکه رشته دانشبعضی به نام « تخصص کاشت مو » وجود خارجی ندارد. واقعیت این است که فقط رشته دانشبعضی به نام بیماری های پوست مو وجود دارد که متخصصین این رشته می توانند در حوزه تخصص خود اقدام به پیوند موی طبیعی نمایند.

با تذکر به بمباران تبلیغات در مورد کاشت موی طبیعی در مطبوعات، تلویزیون بخصوص کانال های ماهواره ای این نکته که بسیاری از این تبلیغات به شدت وسوسه آور و فریبنده می باشند ، تقاضا می شود قبل از انجام کاراز تخصص تجربه پزشک خودکاملاً مطمئن شوید زیرا بعداً راه برگشتی وجود ندارد. هرگونه رودرباید و خجالت در این زمینه مهم حیاتی را کنار بگذارید و یادتان باشدکه انتخاب پزشک تحقیق در مورد صلاحیت و تخصص وی حق طبیعی قانونی شما است. برای کنترول تخصص پزشک معالجتان سه راه وجوددارد:

الف) پروانه مطب پزشک که باید قطعا ً دراطاق ویزیت نصب شده باشد.

ب) استعلام ازدانشگاه علوم پزشکی یا سازمان نظام پزشکی شهرستان محل طبابت پزشک یا مراجعه به سایت اینترنتی سازمان نظام پزشکی ایران ( www.irimc.org )

پ) استعلام ازانجمن متخصصین پوست ایران (www.iransocderm.com )

درگزینش کارشناس پوست برای انجام کاشت موی طبیعی به نکات ذیل دقت فرمایید:
۱)آیا ایشان شما را در زمینه جنبه های قشنگ یی شناسی نتایج هنرمندانه کاشت مو آموزش ی می نماید یا اینکه فقط به مسایل پزشکی قضیه اشراف دارد؟

۲) آیا وی برای جلسات اقطعا لی بعدی کاشت مو با شما حرف می نماید و به بیان دیگر نگران وضعیت شما درآینده هم هست برنامه ریزی بلندمدت برای شما می نماید یا اینکه فقط به این فکر است که برای این جلسه پولی گرفته و شمارا به حال خودرهاکند؟

۳) پزشک در مورد مشکلات عوارض جانبی کاشت مو با شما حرف می نماید یا اینکه تنها از خودش و کارش تعریف تمجیدمی نماید؟

۴) پزشک آنقدر شهامت داشته است که به برخی ازمتقاضیان کاشت موی طبیعی جواب بد داده و یا اینکه انجام کاشت مو درآنها را به تعویق بیندازد؟

۵) آیا ایشان تنها به نشان دادن عکـس های قبل و بعد بعضی ازبیماران اقدام می نماید یا اینکه بیماران را به شما معرفی می کتدتا ازنزدیک آنها را دیده و در مورد کار با آنها حرف نمایید؟

۶) پزشک شخصاً و با حوصله با شما حرف کرده و به همه سؤالات و ابهامات شما جواب می دهد یا اینکه تنها عجله دارد تا نوبت شما را قطعی کرده به بقیه بیمارانش بپردازد؟

سعی بکنید تنها خودتان با دیدباز تحقیق کامل در مورد گزینش پزشکتان تصمیم بگیرید زیرا وقتی که کار خراب شد افراد دیگر هیچ مسئولیتی را قبول نکرده این شما هستیدکه باید رنج و درد ناشی از مراجعه به افراد فاقد صلاحیت را تحمل نمایید. هیچ وقت به تبلیغات رسانه ای (مطبوعات، بروشورهای تبلیغاتی، رادیووتلویزیون) اعتمآدم طلق نداشته و فکرنکنید هر کس در مجله مطلبی می نویسد و یا در رادیو تلویزیون حرف می نماید علامه دهراست. بخصوص متوجه باشیدکه مطالب وگفته های پخش شده در شبکه های ماهواره ای عمدتاً کذب محض بوده زیرا هیچ کنترول علمی برروی محتویات این برنامه ها وجودنداشته و هرکس با هر مدرکی می تواند با پرداخت پول خودش را دکترمعرفی کرده و تبلیغات نماید. در عکس جالب های زیرنمونه هایی از بیماران کاشت مو توسط افراد فاقدصلاحیت علمی را ملاحظه می فرمایید.

نتیجه کاشت موی طبیعی اگر بوسیله فرد دارای تجربه علمی عملی انجام شود.

۴) ملاحظات قبل ازعمل

معاینه ابتدایی متقاضی کاشت موی طبیعی و مشورت ایشان با پزشک معالج بسیار ارزش داشته کلید موفق یت در این کار به حساب می آید. برخی سؤالاتی که اکثرا ً از طرف پزشک بیان می شوند عبارتنداز:

هدف شما از این کار چیست؟

چه ایده آل هایی درذهن خود از این کار دارد؟
کدام پارت سر از نظر داشتن مو بیشتر برایتان ارزش دارد؟

مـدل موی مورد علاقه شما چیست؟

تاریخچه ریزش موی ارثی در اقوام فرد، سابقه استفاده از دارو برای اصلاح لوازم آرایشی برای پوشانیدن منطقه طاسو بسیاری نکات با اهمیت دیگر در جلسه مشاوره مورد سؤال قرار می گیرند.

همه سؤالات ابهامات شخص در رابطه با پیوند مو به درستی باصداقت قبل از انجام کار جواب داده می شوند.بعضی بیماران در مورد سوال هایی که دارند خجالت کشیده و نمی توانند چیزی را که در ذهن تصورمی کنند، بیان نمایند. در این مواقع پزشک باید به کمک بیمارآمده با طرح سؤالات درست نکات ناگفته را به زبان آورده سبعد از بیمار سؤال شودکه آیا شما در مورد همه سؤالات خود قانع شدید تمام مطالب را به درستی فهمیدید؟ بعضی نکاتی که ً مورد سؤال از طرف بیمارقرارمی گیرند عبارتند از:

تعدادجلسات مورجهان ز برای نتیجه مورد نظربیمار، تعدادجلساتی که عملاً امکان انجام آن در فرد وجوددارد، مدت زمان هر جلسه، فاصله بین جلسات، نرخ کلی جلسات کاشت مو نتیجه ای که نسبت به این نرخ مورد انتظار است، درد حین عمل ساعات روزهای پس ازآن، مدت زمانی که طول می کشد تا بعد از هر جلسه علایم جراحی برطرف شده و وضعیت سر به حالت تقریباً عادی برگردد،آیا افراد دیگر در روزهای بعد از عمل متذکر کاشت موی من خواهندشد؟ آیا بعد از درآمدن موهای کاشته شده مردم می فهمندکه موهای من از نوع کاشته شده است یا اینکه نمای کارکاملاً طبیعی خواهدبود؟ مراقبت های بعد از کاشت مو از نظر نوع، میزان و مدت وقت لازم ه.

کارشناس پوست مجرب درانجام کاشت مو در مورد فرم طاسی سرشخص، اقطعا ل پیشروی آن، وضعیت بانک موی پشت سرفرد، نتیجه اقطعا لی کاشت مو، تعیین بهترین ناحیه برای کاشت مو از نظرمسائل زیبا یی شناسی و بسیاری نکات کوچک ولی با اهمیت دیگربه تفضیل حرف کرده تمام مسایل را برای شخص بازمی نماید .

برنامه ریزی درازمدت برای گزینش شخص مناسب کاشت مو بسیار با اهمیت است. انتظارات فرد باید واقعی و متناسب با شرایط وی باشد. متذکر می شویم که طبیعی ترین نتیجه پیوندمو با تکنیک کاشت بهشیوه میکروگرافت بدست آمده یعنی پس ازمدت زمان مقرر (۹ – ۶ ماه) هیچ کس متذکر کاشت مو در فرد نشده و مکان کاشت موکاملاً طبیعی بنظرمی رسد ولی ب محدودیت هایی که بصورت ذاتی درتکنیک های کاشت مو وجود دارد هیچ وقت نمی توان تراکم کاملاً شبیه موهای طبیعی را ایجادکرد.

بهترین فرد برای پیوند موی طبیعی کسی است که درمنطقه دهنده مو دارای موهای ضخیم با تراکم کافی بوده طاسی وی نیزقابل ملاحظه ولی محدودباشد(منطقه آن کوچک باشد). اگرتراکم موهای قبلی بیمار در منطقه گیرنده مو خیلی باشدممکن است وی پس ازکاشت مو متوجه ارتقا بیشتر تعداد موها نشده و لذا رضایت کافی بدست نیاید.

موهای کاشته شده دائمی بوده لذا بخصوص در مورد خط رویش مو درجلوی سر باید کاملاٌ بیمار را توجیه کردو از بابت آن رضایت کامل داشته باشد. درغیراین صورت درآینده مشکلات ی وجود خواهد داشت. قبل از پیوند باید این خط را دقیقاً معین نمود چون این خط برای مابقی عمربیمار باقی می ماند لذا باید در طراحی آن نهایت دقت را نمود. طراحی این خط یکسری محاسباتی داردکه رعایت آنها برای حصول نتیجه خوب و طبیعی بسیاربا اهمیت است.

اصولا مهمترین بخش موی سرازنظر علم قشنگ یی شناسی چهره، خط رویش مو درجلوی سراست .این خط اولین سری ی ازچهره است که درجلوی چشم بیننده به نظرآمده و می تواندنمادی ازسن، قشنگ یی، جوانی خوش تیپ بودن وی باشد. این خط چیزی است که باصطلاح قاب (چهارچوب) صورت را تشکیل داده و لذا ارزش فوق العاده ای درزیبا یی چهره گیم می نماید . پس مرمت خط فوق به صورت تا حدامکان طبیعی متناسب با سن بیمار و با در نظر گرفتن آینده وی، مهمترین بخش کاشت موی طبیعی بوده باید زمان و انرژی بسیاری برای آن صرف نمود.

در صورت صرف زمان و دقت کافی چنین خط موی زیبا یی خلق خواهد شد.

خط رویش مو درجلوی سر در واقع یک نوار به عرض چند میلیمتر بوده که به صورت طبیعی دارای چندمعین ه است :

۱) شکل کلی این خط شبیه حرف M است بدین مفهوم که درطرفین میزان ی تو رفته بوده و در وسط به سمت جلو متمایل است.

۲) این خط درهربخش دارای نمای نامنظم تا میزانی زیگزاگ است یعنی خط صاف یک دست ناست .

۳) موهای این نوار بصورت فولیکول های تک مویی نازک می باشند .

۴) زاویه خروج موها از پوست در تمام جای این نوار سی درجه رو به جلو است منتها در بخش های کناری، موها ضمن حفظ این زاویه میزان ی به طرفین هم متمایل شده اند.

۵) درهرپارت از این نوار تمام موها دارای زاویه یکنواخت بوده و هم جهت می باشند .

همه این مسائل باید در کاشت مو در این منطقه حساس رعایت شود در غیر اینصورت خط موی جلوی سربه صورت عروسکی درمی آیدکه بسیارزشت زننده است ترمیم آن فوق العاده مساله و گاهی وقتها غیرممکن است .

کاشت مو در محل خط رویش موی سر بصورت طبیعی

اکثرافراد طاس رفیق دارندکه خط موی جلوی سرشان به اندازه زمانی باشدکه ۲۵-۲۰ ساله بوده اند یعنی زمانی که دچار ریزش مو نشده اند. درحالیکه درطراحی این خط، سن قبلی شخص درنظرگرفته نشده بلکه سن فعلی وی همچنین سالهای بعدی عمرشخص در مدنظرقرارگرفته و خط متناسبی برای وی ترسیم می گردد. به همین بعنوان اصل کلی خط موی جلوی سر باید دربالاترین میزان ممکنه (نسبت به سن فرد) قرارگیرد. رعایت این اصل بخصوص در مورد نواحی کناری خط موی جلوی سراز ارزش بسیاری برخورداراست.
اصلاح خط موی جلوی سرکه بوسیله افرادغیرمتخصص فاقدصلاحیت لازم طراحی وکاشت شده است فوق العاده مساله و دربسیار ازمسائل غیرممکن است . سخت ترین حالت زمانی است که خط مو را پایین تراز میزان عادی آورده اندو اگراین وضعیت باگردکردن بیش ازحد خط همراه باشد (یعنی شکل M رعایت نشده باشد) کاراصلاح به مراتب دشوارتر می گردد. درهرحال بدلیل دشواری اصلاح خط موی غیر عادی بهتر است درانتخاب پزشک معالج دقت و وسواس کافی به عمل آید.

طراحی صحیح خط موی جلوی سر

متقاضیان محترم کاشت موی طبیعی باید درنظرداشته باشندکه نتیجه کلی کاشت موی طبیعی از نظررضایت بخش بودن و طبیعی شدن کاربه عوامل زیر بستگی دارد:

الف) میزان پوشش دهی موها درمنطقه کاشت که تابعی از فاکتورهای ذیل است:

تراکم (تعداد) موهادرناحیه دهنده (بانک مو)، معین ات ظاهری موهای ناحیه دهنده، معین ات پوست سر(ازعبارت رنگ پوست) درمنطقه طاس، سایز و شکل کلی سربیمارو معین ات پوست سر در منطقه دهنده.

ب) میزان مهارت پزشک از نظر علم پزشکی و لذا این کار حدالامکان باید بوسیله کارشناس پوست و مو انجام شود. اگربه کارشناس پوست مراجعه کرده ایشان به دلایل زیاد پیشنهاد کردکه کاشت مو به دردشما نمی خوردقطعا ً حرف او را قبول کرده و برای اطمینان به پزشکان با تخصص های دیگرمراجعه نکنید زیراکارشناس پوست است که ب برخورداری ازعلم کاشت مو وجدان کاری ناشی ازاین دانش بهترین توصیه را به شمامی نماید.

پ) هنرکارشناس پوست که بتواندبا مصرف ازنقاط ضعف و قوت بیماربهترین نتیجه ممکن را برای حال آینده وی بوجودآورد.

ت) وجدان کاری پزشک که سهم عمده ای ازکاررا تشکیل می دهد.

ث) گزینش بیمارمناسب کاشت موی طبیعی ازهرنظر(سن، نوع ریزش مو و فاکتورهای دیگر).

ج) وضعیت روحی و روحی بیمار، اهداف آرزوها و انتظارات وی که باید منطقی و واقع گرایانه باشد.

بالا

۵) محدودیت های انجام کاشت مو

کاشت موی طبیعی مثل تمام کارهای دست بشردارای یکسری محدودیت های بالقوه است . این محدودیت ها بردو نوع می باشند :

الف) محدودیت هایی که دررابطه با بیمارمی باشند .

۱) تعداد موهای قابل برداشت ازمنطقه دهنده مو. واضح است که هرچقدرمنطقه دهنده مو درفردکوچک تر محدودتر باشد تعداد موهای آن کمترشده و بالطبع نتیجه کاشت مو هم ضعیف ترخواهدبود.

۲) کیفیت موهای قابل برداشت ازمنطقه دهنده مو. هرچقدر مو نازک تر رنگ آن روشن ترباشد میزان پوشانندگی آن (نسبت به موهای ضخیم و مشکی) کمتربوده و تراکم کمتری ایجآدم ی کنند. همچنین موهای مجعد پوشش بیشتری نسبت به موهای صاف بوجود می آورند.

۳) وسعت منطقه طاس. معین است که با افزایش وسعت منطقه طاس(وچون بهرحال تعداد موهای برداشت شده محدوداست) میزان تراکم موهای کاشته شده (یعنی تعداد موها درهرسانتیمترمربع) نیزکاهش می یابد.

ب) محدودیت هایی که دررابطه با تکنیک کاشت موی طبیعی درحال حاضر وجوددارند(به توضیحات سری بعدی توجه بکنید ).

بالا

۶) تصورات غلطی که دررابطه باکاشت موی طبیعی نتایج آن درذهن مردم وجوددارد

وقتی فردی متقاضی کاشت موی طبیعی است یکسری تصورات پیش داوری هایی درذهن ازکاشت موی طبیعی نتایج آن داردکه اکثرا ً با واقعیات بسیارفاصله دارند. با معاینه صحیح مشورت ذهنیت شخص روشن شده و متذکر واقعیت های امرمی گردد. شماری از تصورات غلط عامه مردم در مورد کاشت موی طبیعی نتایج آن درذیل آورده شده است:

۱) موهایی راکه اندکی کم پشت شده است می توان باکاشت مو پرپشت ترکرد.
درکاشت مو ازطریق ایجاد شکاف بسیار ظریف یک گرافت وارد پوست می شود. این سورخ (با اینکه بسیارظریف است) بهرحال فضایی را اشغال می نماید . اگرمنطقه ای که می خواهیم درآن کاشت مو انجام دهیم کاملاً طاس باشد هیچ مشکلی بوجود نخواهدآمد. ولی اگربخواهیم درلابلای موهای موجود(بخصوص اگراین موهاضخیم باکیفیت باشند)کاشت انجام دهیم لازم است که فضای کافی درلابلای موهای موجود وجود داشته باشد تا بتوان آن شکاف را ایجادنمود.
در واقع تا زمانی که بیشتراز ۵۰ – ۴۰ درصداز تراکم موها کاسته نشده است، بدلیل ناکافی بودن فضای (خالی ازمو) د ربین موهای موجود فرد نمی توان درلابلای آنهاشکاف ایجادکرد اگرهم به زور این کار را انجام دهیم اولاً ممکن است به ریشه موهای اطراف آسیب وارد شودو ثانیاً حتی اگرآسیبی به ریشه موهای اطراف وارد نشود این ریشه ها مزاحم ریشه موی کاشته شده خواهندشدو لذا درحین درآمدن موی کاشته شده باقطعا ل زیادکیست مویی و جوش های چرکی بد فرم ایجآدم ی گردد. این ضایعات سبب اختلال دربیرون آمدن موهای کاشته شده گردیده و نتایج کاشت مو را خراب می کنند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تابلو فرش دستباف سبد گل کد ۱۲۱۰۹

تابلو فرش دستباف سبد گل کد ۱۲۱۰۹ هنر فرش‌بافی از هنرهایی با قدمتی بس طولانی …

سوپروب close
خرید بک لینک