خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / هدف دانشگاه پیام نور ساماندهی واحدها است نه ادغام آنها

هدف دانشگاه پیام نور ساماندهی واحدها است نه ادغام آنها

هدف دانشگاه پیام نور ساماندهی واحدها می باشد نه ادغام آنها

رییس دانشگاه پیام نور در مورد ادغام و همچنین تجمیع واحدهای آن دانشگاه گفت: ادغام یا تجمیع واحدها فعلا در حال بررسی کردن می باشد و همچنین به تا حال هیچ تصمیمی مبنی بر تجمیع واحدها گرفته نشده می باشد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سرلک در نشست خبری که صبح امروز در ساختمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد، با گفتن آنکه دانشگاه پیام نور از نظر اقتصادی دانشگاه محرومی می باشد، گفت: آن دانشگاه ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد. دانشگاه پیام نور یک دانشگاه منبع‌محور بوده که قادر به نمایش آزمون‌های متمرکز می باشد. آن دانشگاه به تا حال بیش از ۲۰۰۰ جلد کتاب خودآموز نشر یافته شده کرده می باشد که منبع بسیاری از دانشگاه‌های برتر کشور خواهند بود. همچنین دانشگاه پیام نور به مدد بومی‌گزینی تلاش کرده دانشجوها را از خانواده جدا نکند و همچنین همین امر باعث کاهش هزینه‌های خانواده‌ها شده می باشد.

او همچنین ادامه داد: دانشگاه پیام نور تنها دانشگاهی می باشد که دانشجویان بایستی و حتما همه کتاب را امتحان بدهند و همچنین آن ویژگی نیز باعث شده که دانشجویان آن دانشگاه با سواد بوده و همچنین در اکثر آزمون‌های نهاد‌سنجش و همچنین آزمون‌های استخدامی افتخارآفرینی کرده و همچنین رتبه‌های بالا را کسب کنند.

رییس دانشگاه پیام نور با اشاره به انتصابش به آن سمت اظهار کرد: از زمانی که مسؤلیت ریاست آن دانشگاه را به دست گرفتم، به دنبال ارتقای جایگاه پیام نور هستم و همچنین آن باعث شده تا هدف پیشگامی در عرصه‌های متنوع و گوناگون و مختلف را دنبال کنیم.

سرلک به ارائه نمونه‌هایی از پیشگامی دانشگاه پیام نور پرداخت و همچنین توضیح داد: دانشگاه پیام نور در ارائه سرویس ها و خدمات ارزان به قشر محروم جامعه و همچنین گسترش عدالت آموزشی در اقصی نقاط کشور پیشگام می باشد. دانشگاه پیام نور تلاش کرده آموزش عالی را به محروم‌ترین قشر کشور عرضه کند. اکنون بیش از ۸۴۰ هزار دانشجو در بیش از ۵۰۰ واحد پیام نور مشغول به تحصیل خواهند بود.

او همچنین با گفتن آنکه دانشگاه پیام نور کشور را به پنج منطقه متنوع و گوناگون و مختلف تقسیم کرده می باشد، گفت: کشور را به ۵ منطقه تقسیم کرده‌ایم که منطقه ها و مناطق ۱ و همچنین ۲ منطقه ها و مناطق برخوردار و همچنین منطقه ها و مناطق ۳، ۴ و همچنین ۵ که تعدادی از استان‌های محروم در آن هم واقع خواهند بود، منطقه ها و مناطق کمتر برخوردار شناخته شده‌اند. شهریه ثابت پیام نور در منطقه ها و مناطق ۱ و همچنین ۲، ۱۱۰ هزار تومان و همچنین در منطقه ها و مناطق ۳،۴ و همچنین ۵ ، ۸۸ هزار تومان می باشد. یعنی شهریه ثابت در منطقه ها و مناطق کمتر برخوردار ۳۰ قسمت و بخش کمتر از شهریه ثابت در منطقه ها و مناطق برخوردار می باشد.

رییس دانشگاه پیام نور با گفتن آنکه مقدار و اندازه و میزان شهریه‌ای که آن دانشگاه جهت مقطع کارشناسی اخذ می‌کند پایین‌تر از شهریه‌ دانشگاه‌های مشابه می باشد، توضیح داد: شهریه‌ای که در مقطع کارشناسی اخذ می‌کنیم، ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان می باشد در حالی که دانشگاه‌های مشابه تا ۵ برابر آن شهریه را اخذ می‌کنند. همچنین در مقطع دکتری، نرخ تمام شده دانشگاه اکثرا و بیشتر از شهریه‌ای می باشد که از دانشجویان اخذ می‌کند. یعنی هزینه تحصیل در مقطع دکتری جهت یک دانشجو ۲۰ تا ۲۵ میلیون می باشد، در صورتی که نرخ تمام شده آن هم جهت دانشگاه ۳۰ میلیون تومان می باشد.

سرلک در ادامه از ارائه وام ۲٫۵ میلیونی به دانشجویان دوره دکتری خبر داد و همچنین گفت: دانشگاه پیام نور هر ترم ۲٫۵ میلیون تومان وام به دانشجویان دکتری ارائه می‌کند.

اقدامات دانشگاه پیام نور در راستای تحقق شعار سال شمسی ۹۳

او همچنین با اشاره به شعار سال شمسی ۹۳ اظهار کرد: سال شمسی ۹۳ که از سوی مقام معظم رهبری سال شمسی اقتصاد و همچنین فرهنگ اعلام شد، دانشگاه پیام نور سعی کرد به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی کشور در حوزه فرهنگ اقداماتی انجام دهد که راه‌اندازی کرسی‌های آزاداندیشی، نمایش بیش از ۴۲۰ کرسی آزاداندیشی، نمایش آموزشی سبک زندگی که مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده، راه‌اندازی انجمن‌های دانشجویی در صدور مجوز بیش از ۵۲۰ روزنامه یا نشریه دانشجویی جهت گفتن دیدگاه‌ها، نمایش اولین جشنواره حرکت پیام نور، نمایش جشنواره نشریات دانشجویی بعد از ۱۰ سال شمسی، نمایش جشنواره‌های قرآنی و همچنین کسب رتبه‌های اول توسط دانشجویان پیام نور، اعزام بزرگترین اردوهای راهیان نور و همچنین… شامل آن اقدامات بوده می باشد.

رییس دانشگاه پیام نور ادامه داد: دانشگاه پیام نور در قسمت و بخش اقتصادی هم دست به اقداماتی زد که تشکیل کمیته‌هایی جهت مدل اقتصاد مقاومتی، نمایش همایش ملی اقتصاد مقاومتی در دانشگاه پیام نور شامل آن اقدامات بود. شامل دانشگاه تلاش کرد به مقاوم‌سازی اقتصادی خود بپردازد و همچنین از اقتصاد تک‌محوری که مبتنی بر دخل و درآمد دانشجو می باشد، فاصله بگیرد.

برنامه جذاب و جالب و خوب‌های دانشگاه پیام نور جهت تحقق شعار سال شمسی ۹۴

سرلک در ادامه با اشاره به شعار سال شمسی ۹۴ اظهار کرد: با توجه به آنکه سال شمسی ۹۴ از سوی مقام معظم رهبری سال شمسی همدلی و همچنین همزبانی حکومت و همچنین شهروندان و مردم شهر نامیده شده و همچنین با توجه به تاکیدات دکتر فرهادی که دانشگاه‌ها بایستی و حتما پیشگام تدوین راهبردها و همچنین راهکارهای تحقق همدلی و همچنین همزبانی شوند، دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی کشور به آن تاکید رهبر و همچنین وزیر لبیک گفت. به همین منظور دانشگاه کمیته‌ای تدوین کرد و همچنین از روسای استان‌ها خواست تا در قالب چند محور فعالیت کنند.

او همچنین ادامه داد: تبیین ماهیت همدلی و همچنین همزبانی، تدوین مزایا و همچنین اهمیت همدلی جهت حکومت، تدوین راهکارها و همچنین راهبردها جهت ترویج همدلی، بعدی پژوهشی در باره همدلی و همچنین همزبانی شامل آن محورها خواهند بود. همچنین تصمیمی گرفته شد تا نمایندگانی از دانشجویان و همچنین کارکنان در کنار نمایندگان افراد هیات علمی در جلسات اراده و تصمیم راسخ‌گیری حضور داشته باشند تا تصمیمات با درک نیازها اتخاذ می شود.

دانشگاه پیام نور دانشگاهی با ۶۰ شعبه خارجی

رییس دانشگاه پیام نور با گفتن آنکه یکی دیگر از اهداف دانشگاه پیام نور پیشگامی در عرصه تعاملات جهانی می باشد، توضیح داد: در حال حاضر دانشگاه پیام نور شامل ۶۰ شعبه خارجی و همچنین ۱۰ نمایندگی مستقیم خارجی در کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف آمریکای شمالی، اروپایی، آسیایی می باشد. همچنین آن دانشگاه براساس آخرین رتبه‌بندی پایگاه استنادی علوم جهانی اسلام که در قسمتهای آخر سال شمسی ۹۳ اعلام شد، توانسته بود با رتبه ۱۰۰ از ۱۰۰، رتبه یک کیفیت آموزشی را در کنار دانشگاه صنعتی‌شریف و همچنین دانشگاه علوم علم پزشکی جدید تهران کسب کند. دانشگاه پیام نور براساس همین رتبه‌بندی توانسته بود جزو ۱۰ دانشگاه برتر حوزه پژوهشی کشور باشد.

سرلک ادامه داد: همچنین براساس آخرین آمار ISI که در سال شمسی ۲۰۱۴ اعلام شد، مشخص شد، ۲۵ دانشگاه جمهوری اسلامی ایران در باره فناوری نانو فعالیت می‌کنند که دانشگاه پیام نور با ۱۴۰ مقاله معتبر در دنیا که در باره فناوری نانو به چاپ رسانده، یکی از آن ۲۵ دانشگاه بوده می باشد. همچنین دانشگاه پیام نور با درک نیازهای علمی جامعه، بازار کار، ضرورت تغییر پیدا کردن یافته‌های علمی به ثروت تلاش کرده می باشد بودجه آزمایشگاهی را ۴۰ قسمت و بخش افزایش دهد. همچنین آن دانشگاه سعی کرده می باشد با بهره بری و استفاده از عرصه فناوری‌های نوین اقدام به نمایش آزمون‌های بدون کاغذ کرده می باشد.

رشته‌های دانشگاه پیام نور بازنگری می‌شوند

او همچنین در ادامه به حذف و همچنین ساخته یا ایجاد رشته‌های متنوع و گوناگون و مختلف اشاره کرد و همچنین گفت: بعضی از رشته‌ها که در دهه‌های قبل تدوین شده بودند، بایستی و حتما بازنگری شوند. در آن راستا بایستی و حتما رشته‌هایی تدوین شوند که مستلزم و نیاز روز می باشد و همچنین قابلیت تغییر پیدا کردن به ثروت را دارد. رشته‌هایی که قادر باشند نیازهای بازار کار، توانمندسازی قوه انسانی و همچنین افزایش تجربه و مهارت بالا فنی را مورد هدف قرار دهند.

تصمیمی مبنی بر ادغام واحدهای پیام نور اخذ نشده

رییس دانشگاه پیام نور در ادامه باتاکید بر آنکه هدف دانشگاه پیام نور ساماندهی مراکز و همچنین واحدها می باشد نه ادغام آنها، گفت: ممکن می باشد با ادغام بعضی واحدها، امکان تحصیل را از اشخاص محروم بگیریم. ما به دنبال ساماندهی مراکز و همچنین واحدها هستیم که آن نباید به آن معنی باشد که باعث عدم دسترسی محرومان به آموزش عالی شویم.

سرلک با تاکید بر آنکه ۳۰ قسمت و بخش از ظرفیت دوره‌های کارشناسی بایستی و حتما وارد تحصیلات تکمیلی شوند، گفت: نقشه دانشگاه پیام نور، نقشه علمی کشور می باشد. براین اساس ۳ قسمت و بخش دانشجویان هر دانشگاه بایستی و حتما به دوره‌های دکتری راه پیدا کنند. دانشگاه پیام نور در سال شمسی قبل ۱۶۰۰ دانشجوی دکتری پذیرش کرده می باشد، به آن معنی می باشد که به ازای هر مرکز، ۳٫۵ فرد یا شخص پذیرش شده که آن اصلا آمار بالایی نیست. به تا حال بایستی و حتما ۲۵۰ هزار فرد یا شخص وارد دوره‌های ارشد می‌شدند ولی باید توجه داشت به تا حال ۴۲ هزار فرد یا شخص وارد شده‌اند.

او همچنین در ادامه در مورد نحوه حضور دانشجویان در کلاس‌های درسی گفت: دانشگاه پیام نور هم کلاس‌های نیمه حضوری و همچنین هم کلاس‌های حضوری را برگزار می‌کند. در صورتی که دانشجو مایل به شرکت در کلاس باشد، استاد در کلاس حضور داشته و همچنین تدریس می‌کند ولی باید توجه داشت در صورتی که دانشجو تمایلی به شرکت نداشته باشد، هیچ حضور و همچنین غیابی انجام نمی‌می شود.

در ادامه ابوالحسنی دست یار آموزشی دانشگاه پیام نور در مورد آزمون فراگیر آن دانشگاه توضیح داد: ثبت‌نام آن آزمون از ۲۱ دی‌ماه آغاز شد و همچنین در ۲۸ دی‌ماه ۹۳ به اتمام رسید. آن آزمون در تاریخ ۴ اردیبهشت ۹۴ برگزار خواهد شد و همچنین نتایج آن هم در قسمتهای آخر مردادماه اعلام می‌می شود. ظرفیت پذیرش آن آزمون ۱۶ هزار و همچنین ۸۰ فرد یا شخص می باشد.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D9%87%D8%AF%D9%81-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D8%AD%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A7-9345
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : هدف دانشگاه پیام نور ساماندهی واحدها می باشد نه ادغام آنها

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک