خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / هزینه تربیت دانشجو و نیروی متخصص در ایران و آمریکا

هزینه تربیت دانشجو و نیروی متخصص در ایران و آمریکا

هزینه تربیت دانشجو و همچنین قوه متخصص در ایران و همچنین آمریکا

ریاست دانشگاه آزاد هزینه تحصیل دانشجو در ایران و همچنین کشورهای خارجی را با هم مقایسه کرد و همچنین گفت: هزینه تربیت متخصص در ایران از ابتدای شروع تحصیل تا پایان دوره دکتری در حدود ۲۵۰ هزار دلار تا ۵۰۰ هزار دلار می باشد. 1672897 هزینه تربیت دانشجو و نیروی متخصص در ایران و آمریکا

به به گفته خبرگزاری مهر، حمید میرزاده صبح امروز در همایش مدیران حراست واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به حجم بالای مهاجرت نیروهای متخصص و همچنین اساتید برجسته دانشگاهی از کشور در سالیان قبل، گفت: مهمترین وظیفه حراست دانشگاه ها بایستی و حتما تلاش در جهت حفظ نیروهای متخصص اسلامی در درون کشور و همچنین دانشگاه ها باشد و همچنین آن بهترین وظیفه ای می باشد که می قدرت جهت حراست دانشگاه ها در نظر گرفت.

ریاست دانشگاه آزاد با اشاره به مهاجرت بخشی از مهندسین و متخصصین ایرانی به خارج از کشور در سال شمسی های قبل، گفت: متاسفانه به هر دلیلی بخشی از مهندسین و متخصصین ما که هزینه بسیاری جهت تربیت آنان شده می باشد به کشورهای دیگر مهاجرت کردند که بخشی از آن هم به دلیل دافعه ای بوده که در کشور جهت آنان ساخته یا ایجاد شده می باشد.

او همچنین تصریح کرد: هم اکنون بر اساس گزارشات و همچنین منابع موثق، هزینه تربیت دکتری PHD جهت حکومت آمریکا در حدود ۵ میلیون دلار می باشد که آن عدد در کشورهای اروپایی در حدود ۶۰۰ هزار دلار تخمین زده شده می باشد.

میرزاده هزینه تربیت متخصص در ایران را از ابتدای شروع تحصیل تا پایان دوره دکتری در حدود ۲۵۰ هزار دلار تا ۵۰۰ هزار دلار دانست و همچنین گفت: بر اساس آمار موثق تریبت قوه متخصص در ایران از ابتدای شروع به تحصیل تا مرحله پایانی آن هم یعنی PHD حداقل ۲۵۰ هزار دلار و همچنین ۵۰۰ هزار دلار می باشد که در صورتی که تعداد مهندسین و متخصصین خارج شده از کشور را در عدد حداقلی یعنی ۲۵۰ هزار دلار ضرب کنیم مقدار و اندازه و میزان خسارت وارد شده به سرمایه های کشور مشخص می می شود.

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: وزیر خزانه داری آمریکا در برنامه جذاب و جالب و خوب ای خواستار پذیرش سالانه ۱۰۰ هزار PHD از کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف شده می باشد و همچنین آن سیاست تنها به دلیل هزینه بالای تربیت آن نیرو در کشور آمریکا می باشد که کمک شایان توجهی به اقتصاد آن کشور می کند.

او همچنین با گفتن آنکه هم اکنون تعداد قابل توجهی دانشجویان کشورهای جهان سوم در دانشگاه های معتبر آمریکا حضور دارند، ادامه داد: آن که دانشگاه MIT در بدبینانه ترین حالت رتبه ۱۷ و همچنین در بهترین حالت رتبه ۱۱ اقتصاد جهان را کسب می کند پس نتیجه آن می شود که اتخاذ چنین سیاست هایی می باشد.

میرزاده در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود به موضوع اقتدار و قدرت بخشی علم ودانش به کشورها اشاره کرد و همچنین گفت: در صورتی که کشورهای اروپایی و همچنین آمریکا بعد از مدتها به پای میز مذاکره برگشتند و همچنین در ارتباط و رابطه با پرونده هسته ای ایران راضی به مذاکره شدند به دلیل قدرت بالای علمی دانشمندان هسته ای کشور می باشد که آن موضوع غیر قابل نادیده گرفتن در کنار صلابت رهبری و همچنین همت حکومت و همچنین توانمندی تیم مذاکره کننده هسته ای به تحقق پیوسته می باشد.

ریاست بزرگترین دانشگاه حضوری جهان در پایان تاکید کرد: مهمترین وظیفه حراست دانشگاه ها بایستی و حتما تلاش در جهت حفظ نیروهای متخصص اسلامی در درون کشور و همچنین دانشگاه ها باشد و همچنین آن بهترین وظیفه ای می باشد که می قدرت جهت حراست دانشگاه ها در نظر گرفت.

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/phd-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5-america-10461
برترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : هزینه تربیت دانشجو و همچنین قوه متخصص در ایران و همچنین آمریکا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک