خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / همدلی و همزبانی دولت وملت همبستگی اجتماعی را تقویت می کند

همدلی و همزبانی دولت وملت همبستگی اجتماعی را تقویت می کند

همدلی و همچنین همزبانی حکومت وملت همبستگی فرهنگی و اجتماعی را تقویت می کند

بجنورد- سرپرست دانشگاه پیام نور خراسان شمالی همدلی و همچنین همزبانی حکومت و همچنین ملت را سبب تقویت همبستگی شهروندان و مردم شهر دانست و همچنین گفت: ملت و همچنین حکومت می توانند با تعاون و همچنین همکاری بر همه بحران‌های داخلی و همچنین خارجی غلبه کنند. c71545f1b57846e8ca69521a55201f64 همدلی و همزبانی دولت وملت همبستگی اجتماعی را تقویت می کند

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار مهر، جلیل مسعودی فرد، سرپرست دانشگاه پیام نور خراسان شمالی، استادیار زبان و همچنین ادبیات فارسی و همچنین سرگروه رشته ادبیات آن دانشگاه می باشد، او همچنین که دارنده رتبه اول دکتری زبان و همچنین ادبیات فارسی از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد، سابقه ریاست دانشگاه پیام نور قوچان و همچنین معاونت آموزشی دانشگاه آزاد شیروان را نیز در کارنامه خود دارد.

آن استاد دانشگاه مطالعات وسیع و همچنین مقالات متعددی در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف فرهنگی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین … داشته و همچنین تحلیل های او همچنین از موضوعات جاری که با درک مناسب شرایط کشور ارائه می می شود همواره گره گشای دانشجویان و همچنین دیگر اقشار جامعه بوده می باشد.

در آغاز سال شمسی جدید و همچنین به مناسبت انتخاب شعار “حکومت و همچنین ملت، همدلی و همچنین همزبانی” از سوی رهبر معظم انقلاب جهت سال شمسی ۹۴، به سراغ او همچنین رفته و همچنین نظرات او را در باره آن شعار جویا شدیم، آن هم چه در پی می آید حاصل آن گفتگو می باشد.

*همانگونه که می‌دانید قریب به بیست سال شمسی می باشد رهبر معظم انقلاب اسلامی هر ساله بنا به شرایط و همچنین فضای داخلی و همچنین خارجی و همچنین مستلزم و نیاز جامعه، شعاری را جهت سال شمسی انتخاب می‌کنند و همچنین استراتژی سیاسی و همچنین فرهنگی جامعه را مشخص می‌کنند. امسال نیز سال شمسی ۹۴ را سال شمسی حکومت و همچنین ملت، همزبانی و همچنین همدلی نام‌گذاری نموده اند؛ به نظر تو چه ضرورتی موجب شده ایشان آن شعار را انتخاب کنند؟

در آغاز سخن فرا رسیدن فصل بهار، فصل نشاط و همچنین زندگی، فصل رویش و همچنین بالندگی و همچنین فصل جلوه‌ رنگارنگ جمال الهی در جهان هستی را تبریک می‌گویم. امیدوارم که سال شمسی ۹۴ را به یاری خداوند متعال با آرامش و همچنین طمانینه آغاز کنیم و همچنین سال شمسی نو آغازی باشد جهت انجام کارهای مهم اداری و همچنین فرهنگی و اجتماعی و همچنین حفظ سلامت اخلاقی و همچنین اقتصادی؛ آغازی باشد جهت بندگی خداوند تبارک و تعالی و همچنین بازگشت از لغزش‌های خویش و همچنین فراموشی خطاهای دیگران. به آن امید که جزء عبادالرحمن باشیم و همچنین در راه رضایت او گام برداریم.

آن هم‌روش که تو اشاره کردید مقام معظم رهبری بر اساس نیازها و همچنین ضرورت‌های جامعه هر سال شمسی را با شعاری مزیّن می‌کنند تا آن شعار سرلوحه‌ برنامه جذاب و جالب و خوب‌های شهروندان و مردم شهر و همچنین حکومت باشد. بر همین اساس با توجه به شرایط ویژه‌ داخلی و همچنین خارجی، ایشان سال شمسی ۹۴ را سال شمسی همزبانی و همچنین همدلی حکومت و همچنین شهروندان و مردم شهر نامیدند.

به نظرم مقام معظم رهبری تعبیر زیبای همزبانی و همچنین همدلی را از سخن حکیمانه‌ حضرت مولانا وام گرفته‌اند. مولانای پهناور و بزرگ در آشوب‌های قرن هفتم در دفتر نخستین مثنوی یادآور می‌می شود که انسان با همزمانی می‌تواند پیوندهای محکمی با دیگران برقرار کند و همچنین همزبانی زمانی مفید می باشد که به همدلی منجر می شود.

همزبانی خویشی و همچنین پیوندی می باشد /  مرد با نامحرمان زیرا و به درستی که بندی می باشد / پس زبان محرمی خود دیگر می باشد/ هم‌دلی از هم‌زبانی بهتر می باشد

آشوب‌های منطقه‌ای، فشارهای بین‌المللی و همچنین شرایط حاکم بر جامعه ایران و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات موجود سبب شده می باشد که ایشان از حکومت‌مردان بخواهند که با مسئولیت‌پذیری و همچنین پاسخگویی، شرایط همزبانی با ملت را فراهم آورند و همچنین با آن روش همدلی میان حکومت و همچنین ملت ساخته یا ایجاد می شود تا همبستگی فرهنگی و اجتماعی شهروندان و مردم شهر تقویب گردد و همچنین ملت و همچنین حکومت با تعاون و همچنین همکاری بر بحران‌های داخلی و همچنین خارجی غلبه کنند.

*مقام معظم رهبری تأکید دارند که شعار سال شمسی نباید در حدّ شعار بماند و همچنین یا تنها و فقط جهت تحقق آن هم همایش برگزار می شود. انتظار ایشان برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی دقیق جهت تحقق آن آرمان می باشد. به نظر تو جهت تحقق آن آرمان در بُعد خارجی و همچنین داخلی، حکومت چه وظایفی دارد؟

می‌دانید که در بُعد خارجی چهار معضل داریم که چهار رکن دوگانه‌ مرتبط به هم خواهند بود: دوگانه‌ بحران هسته‌ای و همچنین تحریم‌های بین‌المللی و همچنین دوگانه‌ اختلاف‌افکنی بین شیعه و همچنین سنی و همچنین اسلام هراسی و همچنین ایران هراسی. در بحث انرژی هسته‌ای همچنان‌که مقام معظم رهبری بارها تأکید نموده اند از اقدامات هوشمندانه‌ حکومت در مذاکرات هسته‌ای دفاع می‌کنند و همچنین توافق هسته‌ای را منوط به لغو همه‌ تحریم‌های بین‌المللی دانسته‌اند. تیم مذاکره‌ کننده‌ ایران تا به حال به خوبی از عهده‌ آن کار برآمده‌اند و همچنین با همزبانی که در سطح بین‌المللی ساخته یا ایجاد نموده اند به دستاوردهای مهمی دست یافته‌اند. انشاءالله به یاری خداوند در سال شمسی ۹۴ گام نهایی نیز برداشته می شود و همچنین همزمان با توافق هسته‌ای تحریم‌های متنوع و گوناگون و مختلف نیز لغو گردد.

در صورتی که طرف مقابل به حقوق اساسی شهروندان و مردم شهر ایران تمکین کند که اهداف نظام کامل تحقق یافته می باشد و همچنین در صورتی که بخواهد حقوق شهروندان و مردم شهر ایران را نادیده بگیرد باز هم ما برگ برنده‌ای در مذاکرات کسب کرده‌ایم که حاضر بودیم در چهارچوب قوانین بین‌المللی حقوق خودمان را تعریف کنیم و همچنین از آن هم منطقی دفاع کنیم، ولی باید توجه داشت آنان حاضر به پذیرش حق ما نبوده‌اند که در آن صورت ضرورت وحدت کلمه میان حکومت و همچنین ملت اکثرا و بیشتر احساس می‌می شود تا با تکیه بر قدرت داخلی از عهده‌ تحریم‌ها برآییم.

5d2453ced9738eb4bdf76609c05f7833 همدلی و همزبانی دولت وملت همبستگی اجتماعی را تقویت می کند

در موضوع پیدایش داعش خود خوانده که شکل افراطی طالبانیسم می باشد بایستی و حتما خیلی زیاد مراقب باشیم و همچنین به دام حرکت تفرقه افکنانه‌ دشمنان و همچنین ساخته یا ایجاد شکاف بین شیعه و همچنین سنی نیفیتم و همچنین با حفظ وحدت اسلامی و همچنین دفاع درست از ارزش‌های قرآن و همچنین اسلام پاسخ مناسبی به صهیونیست‌ها بدهیم که اسلام و همچنین ایران جهت جهان صلح و همچنین آرامش و همچنین دوستی می‌خواهند نه جنگ و همچنین خشونت. و همچنین آن صهیونیست‌ها خواهند بود که منافع خودشان را در ساخته یا ایجاد جنگ و همچنین آشوب و همچنین تجاوز تعریف نموده اند نه مسلمانان.

در بُعد داخلی نیز بایستی و حتما شهروندان و مردم شهر هوشمندانه مراقب باشند و همچنین در هر شرایطی از تدابیر خیرخواهانه‌ مسئولان نظام حمایت کنند. در آن باره البته وظیفه‌ حکومت‌مردان و همچنین مدیران خیلی زیاد سنگین می باشد.

*سئوال بعدی دقیقاً آن می باشد که وظیفه‌ سیاست‌مداران و همچنین مدیران نظام جهت تحقق آن شعار چیست؟

حکومت تدبیر و همچنین امید در سال شمسی ۹۳ گام‌های مهمی جهت ساخته یا ایجاد آرامش و همچنین ثبات سیاسی و همچنین اقتصادی برداشته و همچنین تلاش کرده می باشد اهداف عالیه‌ نظام را در برنامه جذاب و جالب و خوب‌ چشم‌انداز بیست‌ساله که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده می باشد، تحقق بخشد. توجه به تولیدات داخلی، افزایش صادرات نسبت به واردات، مبارزه با فسادهای دولتی و همچنین حذف رانت‌خواری اقتصادی، گسترش مالیات‌های مستقیم، ساماندهی وام‌های بانکی از اقدامات مهم حکومت بوده می باشد. البته جهت مهار تورم و همچنین خروج از رکود اقتصادی بایستی و حتما کارهای مهم‌تری نیز انجام می شود . به نظرم بایستی و حتما وزیران و همچنین مدیران کل و همچنین استانداران اقدامات ضروری را در اسرع وقت انجام دهند و همچنین به گفته شفاف از عملکرد خودشان را جهت ساخته یا ایجاد همزبانی به ملت ارائه دارند و همچنین فرصت نقد منصفانه را جهت آحاد شهروندان و مردم شهر فراهم آورند.

*در آن میان وظیفه‌ دانشگاهیان و همچنین فرهیختگان جامعه چیست؟

به نظرم در صورتی که نظارت و همچنین نقد از جامعه حذف می شود، آن هم جامعه حتماً به فساد و همچنین تباهی کشانده می‌می شود. از نظر قرآن همه‌ انسان‌ها مسئول سرنوشت خویش خواهند بود و همچنین جهت اصلاح مسائل بایستی و حتما تلاش کنند. پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) نیز همه‌ آحاد شهروندان و مردم شهر را مسئول می‌داند، شهروندان و مردم شهر چشمی بینا و همچنین زبانی برنده جهت نظارت و همچنین نقد دارند. ولی باید توجه داشت دانشگاهیان به عنوان قشر فرهنگی و همچنین فرهیخته‌ جامعه رسالت مهم‌تری دارند.

بایستی و حتما نظارت همگانی را گسترش دهند و همچنین با فرهنگ‌سازی شرایط نقد منصفانه را فراهم آورند. خشونت‌ورزی‌های زبانی و همچنین رفتاری که در جامعه‌ ما نمود فراوانی دارند یک آسیب جدی می باشد بایستی و حتما همه‌ اشخاص در چارچوب قوانین رفتار کنند و همچنین در صورتی که خطا و همچنین لغزشی دیدند با تذکر زبانی و همچنین نقد مشفقانه در جهت اصلاح مسائل گام بردارند. نظارت به معنی مچ‌گیری و همچنین برجسته‌کردن خطاها نیست.

به تعبیر قرآن بایستی و حتما از کنار بعضی خطاها بزرگوارانه گذر کرد و همچنین لغزش‌ها را در شرایط مناسب مشفقانه تذکر داد. ساخته یا ایجاد چنین فضایی بر عهده‌ فرهیختگان می باشد. بایستی و حتما تلاش کنیم ظرفیت فکری و همچنین فرهنگی جامعه را گسترش بدهیم. لازمه‌ گسترش فضای نقد در مرحله‌ی اول همزبانی می باشد. ساخته یا ایجاد زبانی مشترک با درک متقابل یک ضرورت می باشد و همچنین در صورتی که همزبانی درست شکل بگیرد به همدلی و همچنین همبستگی فرهنگی و اجتماعی منجر می‌می شود.

*تو جهت تحقق آن شعار چه برنامه جذاب و جالب و خوب‌ی راهبردی در دانشگاه پیام نور دارید؟

به نظرم دانشگاه بهترین مکان جهت ساخته یا ایجاد همزبانی و همچنین همدلی می باشد. بنده در چند محور به برنامه جذاب و جالب و خوب‌های مهم اشاره می‌کنم:

۱ ـ نظارت و همچنین نقد: نظارت در دانشگاه ما چهار بُعد دارد که ما همزمان به همه‌ آن هم‌ها اهمیت می‌دهیم: ۱ ـ نظارت درونی کارکنان و همچنین استادان بر رفتار خویش که آن هم تجلی تقوای الهی می باشد. ۲ ـ نظارت دقیق مدیران بر کارشناسان جهت ساخته یا ایجاد فضای مناسب به منظور خدمت‌رسانی به دانشجویان. ۳ ـ نظارت درون سازمانی: تقویت دفتر نظارت و همچنین ارزیابی استان جهت ساخته یا ایجاد بستری سالم جهت تحقق اهداف عالیه دانشگاه. ۴ ـ نظارت بیرون‌سازمانی: که از جانب دفتر نظارت و همچنین ارزیابی وزارت علوم انجام می‌می شود که بنده نیز عضو شورای نظارت و همچنین ارزیابی استانی وزارت علوم هستم و همچنین همواره از نظارت و همچنین نقد استقبال کرده‌ام و همچنین جهت تقویت آن هم خیلی زیاد کوشیده‌ام.

cdaa7f5b90f26ef9bd35cab7d7a817b9 همدلی و همزبانی دولت وملت همبستگی اجتماعی را تقویت می کند

۲ ـ اجرای دقیق قوانین آموزشی و همچنین اداری و همچنین اقتصادی و مالی. جهت ساخته یا ایجاد همزبانی در یک سیستم بایستی و حتما قوانین، عادلانه و همچنین دقیق رعایت می شود و همچنین سیستم تشویق و همچنین تنبیه در آن هم فعال گردد. در یک نهاد آنچه موجب تسریع روند مسائل می‌می شود اجرای درست و همچنین کامل قوانین می باشد البته قوانین جهت ساخته یا ایجاد شرایط مناسب جهت خدمت‌رسانی می باشد و همچنین بایستی و حتما همگی همزبان شویم که قوانین را درست تبیین کنیم و همچنین با اجرای درست آن هم همدلی ساخته یا ایجاد کنیم.

۳ ـ انضباط اقتصادی و مالی و همچنین درست مصرف کردن از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های جدی اینجانب می باشد که معتقدم با آن کار هم می‌توانیم در برابر تحریم‌ها مقاوم‌تر شویم و همچنین هم الگویی مناسب از زندگی یک مسلمان را ارائه دهیم. متأسفانه اسراف بیت‌المال یک بیماری مزمن می باشد. هنگام و زمانی که خرجی از جیب خلیفه باشد، همگی حاتم طایی می‌شوند. بایستی و حتما در جهت ساخته یا ایجاد فرهنگ قرآنی که مسلمانان را از اسراف پرهیز می‌دهد و همچنین رعایت اعتدال را به آنان توصیه می‌کند، گام برداریم.

۴ ـ ساخته یا ایجاد فضای مناسب فرهنگی و همچنین اخلاقی: سلامت اخلاقی مدیران جهت ساخته یا ایجاد همزبانی و همچنین همدلی ضروری می باشد. بایستی و حتما دانشگاهیان الگوی اخلاقی جامعه باشند. پس کارهای بنیادی فرهنگی بایستی و حتما از دانشگاه شروع می شود و همچنین به جامعه تسری یابد. از طرفی بایستی و حتما جهت تکریم ارباب رجوع که در دانشگاه، دانشجویان و همچنین خانواده‌ آنان خواهند بود خیلی زیاد تلاش کنیم. رضایت دانشجویان که قشر فرهیخته‌ ملت می باشد هدف اصلی مدیران دانشگاه می باشد. بدون رضایت دانشجو هیچ هدف آموزشی و همچنین تربیتی تحقق پیدا نمی‌کند. دانشجویان نبض جامعه خواهند بود و همچنین حساسیت‌های ملت بخصوص جوانان را به خوبی منعکس می‌کنند. درک متقابل خواسته‌های آنان منجر به همزبانی می‌می شود و همچنین با ارائه‌ پاسخ‌های مناسب و همچنین تجدیدنظر در روش‌های غلط و همچنین غیرعلمی می‌قدرت همدلی و همچنین همبستگی فرهنگی و اجتماعی ساخته یا ایجاد کرد.

امیدواریم که با ساخته یا ایجاد محیطی پر نشاط، امید دانشجویان را به زندگی افزایش دهیم و همچنین شرایطی فراهم آوریم که دانشجویان در کنار درس خواندن، جهت تعالی اخلاقی و همچنین سلامت روانی خود تلاش کنند و همچنین جهت بعدی‌ خویش و همچنین کشور با امید برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی کنند و همچنین ایام دانشجویی جزو بهترین ایام زندگی آنان باشد.

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D9%87%D9%85%D8%AF%D9%84%DB%8C-%D9%88-%D9%87%D9%85%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D9%88%D9%85%D9%84%D8%AA-%D9%87%D9%85%D8%A8%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85-9428
بهترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : همدلی و همچنین همزبانی حکومت وملت همبستگی فرهنگی و اجتماعی را تقویت می کند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک