خانه / اخبار آزمون ها / آزمون كارشناسي ارشد / همه چیزدرباره آزمون دکتری ۹۴

همه چیزدرباره آزمون دکتری ۹۴

همه چیزدرباره آزمون دکتری ۹۴

به نقل از phdpress :

مشاور عالی نهاد سنجش و همچنین آموزش کشور جزئیات نمایش آزمون ورودی دکتری (ph.D) نیمه متمرکز سال شمسی ۹۴ را تشریح کرد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار داشت: آزمون ورودی دکتری (ph.D) نیمه متمرکز سال شمسی ۹۴ به منظور پذیرش دانشجو جهت دوره‌های هر روز خدا،‌نوبت دوم (شبانه)، پردیس‌های خودگردان، دانشگاه‌ها و همچنین موسسات آموزش عالی پیام نور و همچنین موسسات غیرانتفاعی در ۷ تیم آموزشی و همچنین ۲۵۰ کدرشته امتحانی شامل ۵۳ کد رشته امتحانی در تیم علوم انسانی، ۴۴ کد رشته امتحانی در تیم علوم پایه، ۶۵ کد رشته امتحانی در تیم فنی و همچنین مهندسی، ۴۹ کدرشته امتحانی در تیم کشاورزی، ۶ کدرشته امتحانی در تیم هنر، ۲۲ کد رشته امتحانی در تیم دامپزشکی و همچنین ۱۱ کد رشته امتحانی در تیم زبان برگزار می‌می شود.

او همچنین تاکید کرد: پذیرش دانشجو جهت پردیس‌های خوگردان آموزش عالی از طریق نمایش آزمون ورودی دوره دکتری ۹۴ انجام می‌گیرد.

به گفته توکلی براساس نقل از ابتدایی و اولیه جهت شرکت در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال شمسی ۹۴، تعداد ۲۰۱ هزار و همچنین ۵۶۳ داوطلب ثبت‌نام نمودند که از آن تعداد ۸۷ هزار و همچنین ۴۸۷ فرد یا شخص زن، ۱۱۴ هزار و همچنین ۷۶ فرد یا شخص مرد خواهند بود. به عبارت دیگر ۴۳.۴۰ قسمت و بخش داوطلبان زن و همچنین ۵۶.۶۰ قسمت و بخش داوطلبان مرد خواهند بود، البته آمار نهایی متعاقبا اعلام خواهد شد.

مشاورعالی نهاد سنجش و همچنین آموزش کشور خاطرنشان کرد: آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال شمسی ۹۴ منحصرا در یک نوبت (یک جلسه) در حوزه‌های امتحانی مرتبط برگزار می‌می شود و همچنین داوطلبان بایستی و حتما به سوالات دروس شامل زبان خارجی، استعداد تحصیلی و همچنین مجموع دروس تخصصی در یک جلسه پاسخ دهند.

به گفته او همچنین سطح سوالات امتحانات اختصاصی هر یک از کدرشته‌های امتحانی حسب مورد در حد دانش و همچنین تجربیات فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی و همچنین کارشناسی در هر رشته مطابق فهرست برنامه جذاب و جالب و خوب‌های تصویب شده و مصوب قانون شورای عالی برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی می‌باشد.

توکلی در ادامه تاکید کرد: ضرایب دروس در هر یک از کدرشته‌ها شامل زبان خارجی ۱، استعداد تحصیلی ضریب یک، مجموع دروس اختصاصی به عنوان یک ماده امتحانی با ضریب ۴ می‌باشد.

مشاور عالی نهاد سنجش و همچنین آموزش کشور تاکید کرد: کارت شرکت در آزمون از روز سه‌شنبه ۱۲ اسفندماه تا ۱۴ اسفندماه سال شمسی ۹۳، روی وبسایت و مرکز خبرهای جدید نهاد سنجش قرار داده خواهد شد و همچنین داوطلبان ضرورت دارد با رفت و آمد و مراجعه به وبسایت و مرکز خبرهای جدید نهاد سنجش براساس دستورالعمل‌های مشخص شده نسبت به تهیه پرینت کارت وارد شدن به جلسه اقدام نمایند. براساس برنامه جذاب و جالب و خوب زمانی پیش‌بینی شده آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال شمسی ۱۳۹۴ از صبح جمعه ۱۵ اسفندماه ۹۳ در ۵۳ شهرستان و همچنین مراکز استان‌ها برگزار خواهد شد و همچنین نتایج ابتدایی و اولیه آن آزمون به صورت کارنامه تنظیم شده و همچنین کارنامه مذکور در دهه سوم فروردین ۹۴ از طریق وبسایت و مرکز خبرهای جدید سنجش نشر یافته شده می‌می شود.

او همچنین تاکید کرد: انتخاب رشته اینترنتی جهت مجازین به انتخاب رشته منحصرا از طریق وبسایت و مرکز خبرهای جدید نهاد سنجش و همچنین در نیمه اول اردیبهشت سال شمسی ۹۴ انجام می‌می شود.

ثبت نام بیش از ۵۶۰ هزار فرد یا شخص در کنکور ۹۴

مشاور عالی نهاد سنجش و همچنین آموزش کشور در مورد آخرین آمار ثبت نام کنندگان در آزمون سراسری سال شمسی ۱۳۹۴ خاطرنشان کرد: تا ساعت ۸ صبح امروز ۵۶۷ هزار و همچنین ۹۳۱ فرد یا شخص جهت شرکت در آزمون سراسری سال شمسی ۹۴ ثبت‌نام کردند و همچنین با توجه به آنکه آن ثبت‌نام فردا به پایان می‌رسد،

توکلی در پایان تاکید کرد: با توجه به آنکه مهلت ثبت‌نام جهت آزمون سراسری ۹۴ در تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه به پایان می‌رسد، به داوطلبان توصیه می‌می شود بعد از خواندن دفترچه راهنما که هم‌اکنون روی وبسایت و مرکز خبرهای جدید قرار دارد به وبسایت و مرکز خبرهای جدید نهاد سنجش به نشانی www.sanjesh.org رفت و آمد و مراجعه کرده و همچنین نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

تو میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات بهره بری و استفاده نمایید جهت اینکار از وب وبسایت و مرکز خبرهای جدید آواتارکمک بگیرید .

http://phdpress.ir/%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-94/
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید در مورد کارشناسی ارشد : همه چیزدرباره آزمون دکتری ۹۴

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

dd3.jpg

آغاز توزیع کارت آزمون دستیاری دندانپزشکی از ۲۰ خرداد

آغاز توزیع کارت آزمون دستیاری دندانپزشکی از ۲۰ خرداد به به گفته روزنامه نویس و …

سوپروب close
خرید بک لینک