خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / همکاری دانشگاه زنجان با دانشگاههای چین و ژاپن

همکاری دانشگاه زنجان با دانشگاههای چین و ژاپن

همکاری دانشگاه زنجان با دانشگاههای چین و همچنین ژاپن

ریاست دانشگاه زنجان از جذب سه گرایش در مقطع دکتری خبر داد و همچنین افزود: آن رشته‎ها شامل اکولوژی گیاهان زراعی و همچنین دو رشته ترویج و همچنین توسعه کشاورزی می باشد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، خلیل جمشیدی در نشست خبری با گفتن آنکه دفع فاضلاب شهری یکی از معظلات و مسائل و مشکلات خیلی زیاد پیچیده‌ای بود که دانشگاه زنجان با آن هم دست به گریبان بود، گفت: ۷۰ میلیارد ریال اعتبار جهت جمع‎آوری فاضلاب و همچنین انتقال آن هم به سیستم آب و همچنین فاضلاب استان تأمین اعتبار شده می باشد.

او همچنین ادامه داد: با توجه به پیگیری‏های جدی در آن خصوص اعتبار مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت حل آن معضل تأمین شده می باشد که ۶۰ میلیارد ریال اعتبار آن هم از سهم اعتبارات ملی تصویب شده و مصوب قانون شد و همچنین ۱۰ میلیارد ریال نیز از اعتبارات دانشگاه تأمین گردید.

آن مسؤل اظهار کرد: از دیگر اقداماتی که در آن ۶ ماه انجام شده، اخذ مجوز تقاطع هم‌سطح در جاده قدیم زنجان تبریز می باشد که به سبب حجم معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین خطرات در قسمت شمالی درب دانشگاه با احداث آن تقاطع غیرهم‌سطح موافقت شد که در صدد آن هستیم که در سال شمسی بعدی آن هم را به اتمام برسانیم.

جمشیدی همچنین از مجوز احداث درب دوم دانشگاه زنجان از اتوبان تهران و همچنین اتوبان تبریز خبر داد و همچنین گفت: آن پروژه می‎تواند خیلی زیاد مفید باشد که از مزایای آن طرح تسهیل در رفت و همچنین آمد، کاهش ترافیک درب اصلی، کاهش بار ترافیکی شهرستان و همچنین کاهش خسارات ناشی از دوربرگردان درب اصلی و همچنین همچنین صرفه‎جویی در مصرف سوخت می‎تواند باشد.

او همچنین در ادامه با اشاره به اخذ مجوز کلینیک گیاهی دانشگاه، ادامه داد: آن کلینیک در راستای بهبود اوضاع اکولوژیک (توسعه انبوه بیولوژیکی) می باشد که سموم و همچنین موادشیمیایی و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات درمانی و همچنین هزینه‎های سنگینی را که به همشهریان تحمیل کرده بود را بهبود دهد.

جمشیدی با گفتن آنکه ارتباط با سایر دانشگاه‎ها و همچنین روابط بین‎المللی نقش تأثیرگذاری در روند آموزشی یک دانشگاه دارد، ادامه داد: دانشگاه زنجان هم‌اکنون با دانشگاه چین و همچنین ژاپن به برقراری ارتباط و همچنین تعامل پرداخته می باشد و همچنین همچنین به دنبال آن هم می باشد تا روابط خود را با دانشگاه‏‎های روسیه آغاز کند.

او همچنین در خصوص نمایش کرسی‎های آزاداندیشی، خاطرنشان کرد: آن اتفاق مهم در دانشگاه‎ها در حال شکل‎گیری می باشد، ولی باید توجه داشت مشکل اساسی در آن خصوص تحقق نیافتن آن امر تا حدودی در دانشگاه‎ها می باشد که ساخته یا ایجاد بستر مناسب جهت برقراری آن کرسی‎ها می‎تواند در عملیاتی شدن آن پروژه موثر باشد که آن امر نیز مستلزم تعامل و همچنین همکاری بدنه دانشگاه و همچنین نیز خارج از دانشگاه و همچنین مسوولان دارد.

جمشیدی در مورد برپایی تشکل سیاسی در دانشگاه‎ها، اظهار کرد: بایستی و حتما نشاط سیاسی به دانشگاه‏ها تزریق می شود و همچنین با همکاری دانشگاهیان و همچنین غیردانشگاهیان آن امر بررسی کننده و پروهشگر یابد و همچنین مطمئناً آن مجوز از سوی مسوولان دانشگاه‌ها داده خواهد شد.

او همچنین در خصوص مقالات ISI و همچنین ISC و همچنین رتبه دانشگاه زنجان، تصریح کرد: آمار سال شمسی ۹۲ نشان می‎دهد که تعداد مقالات معتبر علمی دانشگاه و همچنین هیئت علمی دانشگاه‎ها ۳۵۰ مقاله می باشد که تا بهمن ۹۳ رتبه دانشگاه زنجان در کل کشور، دهم و همچنین میانگین نسبی جهت هر عضو هیئت علمی ۲٫۴ می باشد که رقم بالایی را نشان می‎دهد.

آن مسؤل با اشاره به نمایش کنگره شهدای استان زنجان در آذرماه، خاطرنشان کرد: آن کنگره به منظور تکریم از شهیدان و همچنین زنده نگه داشتن یاد و همچنین نام آن هم‌ها بود که طی آن کنگره ۱۰ یادواره شهدای دانشجو در دانشگاه زنجان برگزار شد که در آن کنگره دیدار با خانواده دانشجویان شهدا صورت گرفت.

او همچنین افزود: دانشگاه در وهله اول یک نهاد فرهنگی و اجتماعی می باشد و همچنین ریشه آن نهاد فرهنگی و اجتماعی شهروندان و مردم شهر خواهند بود. در همین راستا توسعه، ارتقاء و همچنین تأثیرگذاری دانشگاه با همکاری شهروندان و مردم شهر و همچنین خیرین همراه می باشد و همچنین از شهروندان و مردم شهر و همچنین خیرین انتظار می‌رود تا در جهت ساخته یا ایجاد خوابگاه‎ها و همچنین همچنین توسعه آزمایشگاه مرکزی کمک کنند.

ریاست دانشگاه زنجان همچنین از توسعه آزمایشگاه مرکزی آن دانشگاه خبر داد و همچنین عنوان کرد: با توسعه آن آزمایشگاه می‎قدرت همه اموری را که صنایع و همچنین مراکز تغذیه و همچنین سایر ارگان‎ها به تهران می‎فرستند تا بررسی کردن می شود در خود استان صورت گیرد و همچنین آن می‌تواند هم در جهت تسریع کردن مسائل و همچنین هم در راستای ساخته یا ایجاد سرمایه جهت دانشگاه مؤثر باشد.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B2%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D9%86-japan-9198
برترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : همکاری دانشگاه زنجان با دانشگاههای چین و همچنین ژاپن

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک