خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / ورود مجلس به ادغام ۲ دانشگاه/ پرونده یک گروه از بورسیه‌ها باز است

ورود مجلس به ادغام ۲ دانشگاه/ پرونده یک گروه از بورسیه‌ها باز است

وارد شدن مجلس به ادغام ۲ دانشگاه/ پرونده یک تیم از بورسیه‌ها باز می باشد

وبسایت و مرکز خبرهای جدید دکتری ( www.PhDL.net )

دبیر کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات مجلس، از وارد شدن آن کمیسیون به حواشی ادغام دانشگاه‌های علوم اقتصادی و همچنین خوارزمی خبر داد و همچنین در مورد آخرین اوضاع بورسیه‌های دکتری گفت: پرونده یک تیم از بورسیه‌ها، همچنان باز می باشد. IMG10535639 ورود مجلس به ادغام ۲ دانشگاه/ پرونده یک گروه از بورسیه‌ها باز است

رضا صابری در گفتگو با روزنامه نویس و خبرنگار مهر، در مورد دیدگاه آن کمیسیون نسبت به موضوع ادغام دانشگاه علوم اقتصادی در دانشگاه خوارزمی با توجه به اعتراضات گرفته شده از سوی دانشجویان اظهار داشت: آن موضوع در چند نوبت در کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات و همچنین با حضور وزیر علوم بررسی کردن شد و همچنین کمیسیون طی نامه ای به وزیر حل آن موضوع را به شیوه ای مطلوب که منجر به رضایت دانشجویان می شود، خواستار شد.

او همچنین با گفتن آنکه آن شیوه ادغام متناسب با سطح انتظارات دانشجویان دانشگاه علوم اقتصادی نیست، افزود: کمیته آموزش عالی کمیسیون جلسه ای با وزیر علوم در دفتر کار او همچنین داشت که در آن جلسه آقای فرهادی معتقد بود، افراد هیات علمی دانشگاه علوم اقتصادی از ابتدا آن اراده و تصمیم راسخ را اثبات و یا تایید کرده اند و همچنین سپس آن اراده و تصمیم راسخ اتخاذ شده می باشد، ولی باید توجه داشت اعتراضات دانشجویان آن دانشگاه نشان می دهد که مشکل همچنان باقی می باشد و همچنین آن دانشجویان اعلام می کنند که ادغام با خوارزمی را نمی‌پذیرند و همچنین دانشگاه علوم اقتصادی، یا بایستی و حتما به شکل سابق باقی بماند و همچنین یا در یک دانشگاه متناسب با جایگاه خودش ادغام می شود.

دبیر کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطرح کردن اعتراضات آن دانشجویان در جلسه یکشنبه هفته قبل آن کمیسیون خاطرنشان کرد: کمیسیون اراده و تصمیم راسخ گرفت که تعدادی از اعضا در دانشگاه ادغام شده حضور میدانی داشته باشند و همچنین بعد از بررسی کردن همه مسائل، به کمیسیون به گفته دهند.

صابری با گفتن آنکه در هفته جاری دستور کارهای متعددی شامل بررسی کردن استیضاح وزیر آموزش و همچنین پرورش مطرح می باشد و همچنین فرصت اندک می باشد، عنوان کرد: بایستی و حتما رایزنی می شود تا در اولین فرصت که احتمالا روز دوشنبه خواهد بود، آن کار انجام می شود.

در صورتی که شرایط ادغام دو دانشگاه مناسب نباشد، بایستی و حتما تا قبل از مهرماه اصلاح می شود

او همچنین تاکید کرد: بایستی و حتما بررسی کردن می شود که آن اراده و تصمیم راسخ تا چه حد منطبق بر مصوبات قبلی بوده و همچنین آنکه وزارت خانه می‌گوید، اکثریت دانشجویان و همچنین اساتید چنین مساله ای را پذیرفته اند، بایستی و حتما بررسی کردن می شود که آیا واقعا اکثریت آن موضوع را قبول دارند یا خیر.

دبیر کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات مجلس ادامه داد: در صورتی که اکثریت در دانشگاه علوم اقتصادی آن ادغام را قبول داشته باشند، بقیه بایستی و حتما متقاعد شوند و همچنین در صورتی که مشخص می شود که شرایط ادغام خوب نبوده، بایستی و حتما تا قبل از سال شمسی تحصیلی جدید اراده و تصمیم راسخ غیره ای اتخاذ می شود.

صابری با تاکید بر آنکه اراده و تصمیم راسخ جهت ادغام دانشگاه علوم اقتصادی در دانشگاه خوارزمی در زمان مناسبی انجام نشده، تصریح کرد: کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات به دانشجویان قول داده که مساله را پیگیری کند و همچنین آن کار را می کند.

به گفته شماره ۲ وزارت علوم در مورد «بورسیه‌ها» دقیق نبوده می باشد

او همچنین در ادامه همچنین در مورد آخرین اوضاع پرونده بورسیه های دکترا و همچنین در پاسخ به آن سوال که آیا بررسی کردن آن موضوع خاتمه یافته می باشد یا خیر، اظهار داشت: اطلاعیه شماره دو وزارت علوم که اخیرا صادر شد، پس نتیجه آن می شود که بررسی کردن های جامع نبوده و همچنین در آن هم به نظر مراجعی استناد شده که آن هم مراجع قوانین و قانونی هنوز در آن ارتباط و رابطه رأی صادر نکرده‌اند.

عضو کمیته بررسی کردن بورسیه ها در مجلس شورای اسلامی گفت: به عنوان مثال مطرح می کنند که دیوان محاسبات به گفته‌هایی به دستگاه ها فرستاده می باشد؛ آن در حالی می باشد که دیوان هنوز حکمی صادر نکرده و همچنین آن به گفته ها نیز یک امر معمولی می باشد. زمانی رأی دیوان محاسبات نهایی محسوب می می شود که در دادسرای دیوان حکم صادر شده باشد.

صابری خاطرنشان کرد: مجموع به گفته های موجود در ارتباط و رابطه با بورسیه ها فعلا به مرحله دادسرای دیوان رفته و همچنین دادستان دیوان محاسبات فرصت بسیاری جهت بررسی کردن و همچنین صدور حکم دارد و همچنین هنوز حکمی صادر نشده و همچنین مجلس نیز پیگیر آن مساله می باشد.

پرونده یک تیم از بورسیه‌ها همچنان مفتوح می باشد/ احتمال بررسی کردن موضوع در جلسه سه‌شنبه کمیسیون اصل ۹۰

او همچنین با اشاره به دسته‌بندی‌های گرفته شده در ارتباط و رابطه با بورسیه های دکترا در حکومت قبل در بررسی کردن های گرفته شده عنوان کرد: در ارتباط و رابطه با آنهایی که وزارت علوم رأی به لغو بورس داده و همچنین اعلام کرده می باشد که اطلاعات غلط داده اند و همچنین محروم از تحصیل می‌شوند، حرفی نداریم؛ ولی باید توجه داشت در ارتباط و رابطه با تیمی که رأی به لغو بورس و همچنین ادامه تحصیل با هزینه فردی یا شخصی داده اند، پرونده آنها همچنان در کمیسیون اصل ۹۰ باز بوده و همچنین در دست بررسی کردن می باشد.

آن نماینده مجلس خاطرنشان کرد: هفته قبل از آقای پورمختار، ریاست کمیسیون اصل ۹۰ سوال کردم و همچنین او همچنین گفت که احتمال دارد، در نشست سه‌شنبه ۲۶ خرداد آن موضوع مجددا بررسی کردن می شود.

تخلف مسئولان بورسیه ربطی به دانشجو ندارد/ دلیل اختیار ویژه وزیر، جهت اعطای بورسیه

عضو کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات مجلس تصریح کرد: در صورتی که حرف مسئولان وزارت علوم و همچنین منتقدان بورسیه ها درست باشد که گفته اند، مسئولان وزارت علوم در حکومت دهم از اختیارات خود در اعطای بورسیه ها به درستی بهره بری و استفاده نکرده‌اند، بایستی و حتما تخلف وزیر و همچنین مسئولان آن هم دوره پیگیری می شود و همچنین آن به دانشجویی که چهار سال شمسی درس خوانده و همچنین در آستانه دفاع از رساله می باشد، ربطی ندارد و همچنین حرف ما و همچنین کمیسیون اصل ۹۰ نیز همین می باشد.

صابری در پاسخ به انتقادات گرفته شده مبنی بر آنکه با وجود بی تقصیر بودن آن دانشجویان ولی باید توجه داشت آنها قدرت علمی کافی ندارند، اظهار داشت: در صورتی که دانشجویی واقعا قدرت علمی نداشته و همچنین وارد دوره دکتری شده می باشد، چرا الان دارد با نمرات خوب و همچنین در دانشگاه‌های معتبری مثل تهران و همچنین شهید بهشتی درس خود را می‌خواند!؟ چرا مشروط نمی‌می شود!؟ بنابراین آن حرف درست نیست.

او همچنین خاطرنشان کرد: در صورتی که واقعا افرادی که مسئول تشخیص اشخاص واجد شرایط جهت بورسیه بوده اند، درست عمل نکرده باشند، بایستی و حتما اوضاع آنها پیگیری می شود، ولی باید توجه داشت بایستی و حتما به آن نقطه هم توجه داشته باشیم که در صورتی که همین الان هم به اختیارات وزیر فعلی علوم وارد شدن کنیم، به آن پس نتیجه آن می شود که می‌رسیم که وزیر زمانی از اختیارات ویژه خود بهره بری و استفاده می‌کند که از طریق آیین‌نامه، امکان انجام کار وجود نداشته باشد.

دبیر کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات مجلس در توضیح آن پیشامد جدید گفت: مسئولان سابق می‌گویند، در صورتی که قرار بود همه چیز در چارچوب آیین‌نامه انجام شدنی باشد، پس چرا اختیار ویژه به وزیر داده شده می باشد!؟.

صابری تصریح کرد: هنگام و زمانی که می‌گویند از ۳۷۷۲ بورسیه دکتری بر روی ۸۴۰ مورد ایراد دارند، معنی آن هم آن می باشد که حدود ۳ هزار فرد یا شخص دیگر در مسیر آیین‌نامه پیش رفته اند؛ حالا وزیر می‌گوید در ارتباط و رابطه با افرادی که مشکلشان با آیین‌نامه موجود حل نمی‌شده، من از اختیارات قوانین و قانونی خود بهره بری و استفاده کرد‌ه‌ام.

تکرار موارد مشابهی از بورسیه‌های دکتری در حکومت فعلی/ دستور ویژه مسئولان جهت اعطای بورس

او همچنین تصریح کرد: همین الان نیز خود آقایان مسئول فعلی، در ارتباط و رابطه با افرادی که شرایطی مشابه آن بورسیه‌ها داشته‌اند، دستور ویژه داده‌اند که کارشان انجام می شود.

دبیر کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات مجلس، در پاسخ به آن سوال که آیا آماری از آن موارد در حکومت فعلی دارید یا خیر، اظهار داشت: در صورتی که همه مستندات را در اختیارمان بگذارند آمار دقیق می‌دهیم، ولی باید توجه داشت مصادیقی از آن پیشامد جدید در دست داریم.

صابری در عین حال تاکید کرد: قرار نیست ما به آن مسائل وارد شدن کنیم؛ حرف ما آن می باشد که اساساً وزیر گذاشته اند که همین موارد استثنایی را حل کند؛ بنابراین نباید از آن قاعده تعجب کنند.

عضو کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات مجلس در پایان تاکید کرد: پرونده آن قسمت و بخش از بورسیه‌ها در ارتباط و رابطه با افرادی که حکم به لغو بورس و همچنین ادامه تحصیل آنها با هزینه فردی یا شخصی داده اند، به روش مشترک در کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات و همچنین کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مفتوح می باشد.  

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D9%85%D8%AC%D9%84%D8%B3-%D8%A7%D8%AF%D8%BA%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-10363
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : وارد شدن مجلس به ادغام ۲ دانشگاه/ پرونده یک تیم از بورسیه‌ها باز می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک