سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / وزیر علوم : طرح دانشگاه آزاد جهت تجمیع و همچنین یا جمع آوری واحدهای کوچک

وزیر علوم : طرح دانشگاه آزاد جهت تجمیع و همچنین یا جمع آوری واحدهای کوچک

وزیر علوم : طرح دانشگاه آزاد جهت تجمیع و همچنین یا جمع آوری واحدهای کوچک

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : به نقل از وزارت علوم، ریاست، هیئت رئیسه و همچنین مدیران دانشگاه آزاد اسلامی با وزیر علوم، تحقیقات و همچنین فناوری، قائم مقام وزیر، معاونان و همچنین ریاست مرکز نظارت و همچنین ارزیابی وزارت علوم دیدار کردند.

منصور غلامی هدف از نمایش آن نشست را کمک و همچنین هماهنگی در ساماندهی آموزش عالی کشور؛ با حفظ یکپارچگی برنامه جذاب و جالب و خوب‌های مرتبط در زیر نظام‌های آموزش عالی شامل دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک زیر نظام مهم، عنوان کرد.

او همچنین تصریح کرد: زیر نظام‌های غیردولتی قسمت و بخش جدایی‌ناپذیر آموزش عالی کشور خواهند بود و همچنین در چند دهه قبل توانسته‌اند سهم قابل توجهی از پذیرش داوطلبان وارد شدن به دانشگاه و همچنین تربیت قوه انسانی متخصص و همچنین مورد مستلزم و نیاز جامعه را به دست داشته باشند.

وزیر علوم افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان پهناور و بزرگ‌ترین دانشگاه غیردولتی ایران، جایگاه مهمی در آن زیر نظام دارد و همچنین به روش طبیعی هماهنگی سیاست‌های توسعه آن هم، بر دستاوردهای مستقیم و همچنین بدون واسطه و غیر مستقیم نظام آموزش عالی کشور اثرگذار می باشد.

غلامی خاطرنشان کرد: در راستای تحقق اسناد بالادستی به‌ویژه نقشه جامع علمی کشور و همچنین سند آمایش آموزش عالی، ساماندهی دانشگاه‌های در حال فعالیت، یکی از اهداف و همچنین مأموریت‌های وزارت علوم در حکومت دوازدهم می باشد.

او همچنین ادامه داد: از آنجا که وزارت علوم در حوزه‌های آموزشی و همچنین پژوهشی به دانشگاه‌های غیردولتی نظارت مستقیم دارد و همچنین در قسمت و بخش ساماندهی فعلاً اکثرا و بیشتر بر روی دانشگاه‌هایی که از بودجه دولتی بهره بری و استفاده می‌کنند، متمرکز می باشد، آن حرکت تدریجی بایستی و حتما به سوی زیر نظام غیردولتی شامل دانشگاه آزاد اسلامی نیز تسری پیدا کند.

او همچنین افزود: با کمال خوشوقتی، دانشگاه آزاد اسلامی نیز همسو با آن اهداف، طرحی را پیگیری می‌کند تا بر اساس آن هم واحدهای کوچک خود در شهرستان‌ها را تجمیع و همچنین یا بعضاً جمع‌آوری کند و همچنین مأموریت‌های جدیدی را جهت آن واحدها تعریف کند.

غلامی ادامه داد: شبکه دانشگاهی نوینی که در آن صورت شکل خواهد گرفت در راستای نیازهای به روز کشور مؤثرتر عمل می‌کند و همچنین از اتلاف منابع پیشگیری و همچنین باعث همگرایی اکثرا و بیشتر زیر نظام‌ها و همچنین دانشگاه‌ها با یکدیگر خواهد شد.

به گفته وزیر علوم، شکل‌گیری چنین شبکه‌ای شاخص‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور را ارتقا می‌دهد و همچنین همچنین و علاوه بر انجام بهتر سرویس ها و خدمات علمی و همچنین آموزشی، باره ارتقای جایگاه دانشگاه‌های ایران را در سطح جهانی فراهم می‌کند.

او همچنین ادامه داد: در آن شبکه که دانشگاه آزاد اسلامی در موفقیت آن هم نقش جدی دارد تبادل تجربه‌های موفق در مورد شیوه‌های نوین و همچنین کیفی آموزش، توسعه پژوهش و همچنین فناوری، توسعه روابط بین‌الملل، کمک به اشتغال‌پذیری دانشجویان و همچنین پیوندهای وثیقی با جامعه در راستای حل مسائل و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات آن هم مورد تاکید خواهد بود.

وزیر علوم یادآور شد: چشم‌انداز بعدی روشن آموزش عالی کشور، موکول به آن همگرایی در راستای یک حرکت علمی تأثیرگذار می باشد که همه زیر نظام‌های آموزش عالی کشور و همچنین دانشگاه‌های زیرمجموعه آن هم، در تحقق هدف‌های آن هم سهیم خواهند بود.

همچنین در آن جلسه در مورد رعایت استانداردها، ارتقای کیفی دوره‌ها و همچنین پیشگیری از تخلفات علمی گفت‌وگو و همچنین تبادل نظر شد و همچنین مقرر شد دانشگاه آزاد اسلامی نیز اقدامات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری در آن باره را به عمل آورد.

وزیر علوم : طرح دانشگاه آزاد برای تجمیع و یا جمع آوری واحدهای کوچک


بهترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : وزیر علوم : طرح دانشگاه آزاد جهت تجمیع و همچنین یا جمع آوری واحدهای کوچک

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

هیچ یک از واحدهای دانشگاه آزاد را تعطیل نخواهیم کرد

هیچ یک از واحدهای دانشگاه آزاد را تعطیل نخواهیم کرد به به گفته پایگاه خبری …

سوپروب close
خرید بک لینک