خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / وزیر علوم : پذیرش دانشجو در ۱۶۰ رشته تحصیلی متوقف شد

وزیر علوم : پذیرش دانشجو در ۱۶۰ رشته تحصیلی متوقف شد

وزیر علوم : پذیرش دانشجو در ۱۶۰ رشته تحصیلی متوقف شد

وبسایت و مرکز خبرهای جدید دکتری ( www.PhDL.net )

مشهد – ایرنا – وزیر علوم، تحقیقات و همچنین فناوری گفت: در اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی، پذیرش دانشجو در حدود ۱۶۰ رشته تحصیلی مراکز متنوع و گوناگون و مختلف آموزش عالی کشور به دلیل عدم تناسب امکانات و همچنین دارا نبودن شرایط مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری متوقف شده می باشد.

81642610 6513019 وزیر علوم : پذیرش دانشجو در ۱۶۰ رشته تحصیلی متوقف شد

به نقل از ایرنا، محمد فرهادی روز پنجشنبه در مشهد طی گفت و همچنین گو با خبرنگاران افزود: در طرح ساماندهی آموزش عالی؛ کیفیت، مستلزم و نیاز و همچنین ضرورت وجود رشته ها و همچنین مقاطع متنوع و گوناگون و مختلف تحصیلی بررسی کردن می می شود و همچنین مشخص کردن ظرفیت ها نیز مورد بازبینی قرار می گیرد.

او همچنین با گفتن آنکه اجرای آن طرح به سرعت پیش می رود، اظهار کرد: تا پایان امسال حدود ۶۰۰رشته تحصیلی بایستی و حتما مورد بازنگری و همچنین بازبینی قرار گیرد.

به گفته فرهادی؛ از آن تعداد، ۳۰۰ رشته در حوزه علوم انسانی می باشد که از طریق شورای تحول علوم انسانی بررسی کردن می می شود.

او همچنین ادامه داد: مشخص کردن ظرفیت های پذیرش و همچنین مقاطع تحصیلی در مراکز آموزش عالی اعم از دولتی و همچنین آزاد هم در شورای گسترش آموزش عالی مشخص کردن و همچنین مشخص شده می باشد.

فرهادی گفت: ظرفیت پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد در هر رشته به شرط آنکه آن مراکز شرایط تاسیس و همچنین دایر بودن دوره و همچنین حداقل امکانات از قبیل فضا و همچنین استاد مورد مستلزم و نیاز را داشته باشند، ۲۰ فرد یا شخص می باشد.

وزیر علوم ، تحقیقات و همچنین فناوری افزود: آن ارزیابی در حال انجام می باشد و همچنین هر هفته تیم های مربوطه با جدیت و همچنین سرعت در حال کار خواهند بود و همچنین به تا حال تعداد بسیاری از آن رشته ها در شورای گسترش اثبات و یا تایید شده و همچنین تعدادی هم متوقف شده تا سطح خود را از نظر امکانات و همچنین شرایط به اوضاع مناسب برسانند.

او همچنین ظرفیت پذیرش در مقطع دکترا را نیز بین پنج تا هفت فرد یا شخص در هر دوره عنوان و همچنین اضافه کرد: آن موضوع از امسال در جریان پذیرش دانشجو رعایت می می شود ضمن آنکه پیش از آن هم، آن قوانین و همچنین مباحث وجود داشته ولی باید توجه داشت رعایت نمی شد.

او همچنین ادامه داد: هم اکنون در حال تطبیق رشته ها و همچنین ظرفیت ها هستیم و همچنین مراکزی که شرایط دارا بودن رشته و همچنین ظرفیت تعداد دانشجوی موجود را ندارند، نسبت به انتقال رشته ها و همچنین یا ارتقاء سطح و همچنین اوضاع آن مراکز اقدام می می شود.

وزیر علوم ، تحقیقات و همچنین فناوری روز پنجشنبه در همایش ملی خیرین آموزش عالی کشور در مشهد شرکت کرده بود.ک/۲

۱۹۰۶ / ۶۰۵۳/۲۰۰۷

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-10335
برترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : وزیر علوم : پذیرش دانشجو در ۱۶۰ رشته تحصیلی متوقف شد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک