خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / پذیرش بدون کنکور دانشجویان ارشد و دکتری در دانشگاه امیرکبیر

پذیرش بدون کنکور دانشجویان ارشد و دکتری در دانشگاه امیرکبیر

پذیرش بدون کنکور دانشجویان ارشد و همچنین دکتری در دانشگاه امیرکبیر

مدیرکل استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی امیرکبیر از امکان پذیرش بدون کنکور در آن دانشگاه خبر داد و همچنین گفت: قبلا پذیرش بدون کنکور تنها و فقط در مقطع کارشناسی بود ولی باید توجه داشت اکنون در مقطع ارشد و همچنین دکترا هم امکان پذیرش دانشجو بدون کنکور فراهم شده می باشد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهندس سیدنا در نشست خبری که صبح امروز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، با تاکید بر آنکه تقویت دوره‌های کارشناسی جزو برنامه جذاب و جالب و خوب‌های دانشگاه امیرکبیر می باشد، در مورد برنامه جذاب و جالب و خوب‌های دانشگاه جهت دانشجویان استعداد درخشان، گفت: یکی از اقدامات دانشگاه جهت آن دانشجویان، فراهم کردن امکان تحصیل همزمان در دو رشته بود. از سال شمسی ۷۶ به تا حال بیش از ۱۰۰۰ درخواست از طرف دانشجویان جهت تحصیل همزمان در دو رشته گرفتن کرده‌ایم و همچنین به تا حال ۳۳۱ فرد یا شخص در دو رشته همزمان فارغ‌التحصیل شده‌اند.

او همچنین با گفتن آنکه اکنون ۲۲۶ دانشجوی فعال دو رشته‌ای در دانشگاه حضور دارند، در مورد شرایط تحصیل در دو رشته توضیح داد: معدل دانشجویانی که می‌خواهند در دو رشته به صورت همزمان تحصیل کنند در سه ترم اول بایستی و حتما ۱۷ و همچنین در ترم چهار بایستی و حتما بالای ۱۷ باشد. همچنین امکان تغییر رشته جهت دانشجویان استعداد درخشان امیرکبیر فراهم می باشد.

مدیرکل استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی امیرکبیر از انعقاد قراردادی بین دانشگاه امیرکبیر و همچنین بنیاد علمی امیرکبیر خبر داد و همچنین گفت: دانشگاه جهت جذب رتبه‌های برتر قراردادی را با بنیاد امیرکبیر امضا کرده و همچنین به دانشجویانی که آن دانشگاه را جهت تحصیل انتخاب می‌کنند بورس تعلق می‌گیرد.

سیدنا در پایان خاطرنشان کرد: مقدار و اندازه و میزان آن بورس جهت رتبه‌های زیر ۱۰۰ آزمون کارشناسی کنکور سراسری ماهیانه ۵۰۰ میلیون ریال، جهت رتبه‌های ۱۰۰ تا ۲۰۰ سه میلیون ریال، جهت رتبه‌های اول تا سوم المپیاد علمی دانشجویی کشور ماهیانه پنج میلیون ریال و همچنین جهت دانش‌آموزانی که مدال طلای المپیک را کسب نموده اند ماهیانه سه میلیون ریال می باشد.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-10650
تازه ترین و جدیدترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : پذیرش بدون کنکور دانشجویان ارشد و همچنین دکتری در دانشگاه امیرکبیر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک