خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / پذیرش مستقیم دانشجوی خارجی در علوم پزشکی شیراز

پذیرش مستقیم دانشجوی خارجی در علوم پزشکی شیراز

پذیرش مستقیم دانشجوی خارجی در علوم علم پزشکی جدید شیراز

ریاست دانشگاه علوم علم پزشکی جدید شیراز گفت: از آن پس دانشجویان خارجی در رشته‌های متنوع و گوناگون و مختلف تخصصی مقطع دکتری، به شکل مستقیم در آن دانشگاه پذیرش می‌شوند.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه فارس، محمدهادی ایمانیه در جلسه هم‌اندیشی بسیج اساتید و همچنین نماینده ولی فقیه در استان فارس، افزود: امیدوار هستیم تا مهرماه بتوانیم از اکثرا و بیشتر کشورهای همسایه دانشجویانی را در رشته‌های تخصصی، در دانشگاه علوم علم پزشکی جدید شیراز جذب کنیم.

او همچنین با یادآوری آنکه براساس تدابیر شورای‌عالی سیاست‌گذاری وزارت بهداشت، کشور به ۱۰ قطب علم پزشکی جدید تقسیم شده می باشد، گفت: در آن تقسیم‌بندی شیراز قطب ۵ علم پزشکی جدید کشور که شامل بوشهر، هرمزگان، یاسوج، فسا، جهرم، لار و همچنین گراش می باشد، خواهد بود.

ایمانیه تاکید کرد: یکی از وظایف دانشگاه علوم علم پزشکی جدید شیراز توسعه روابط بین‌الملل در حوزه تبادل استاد و همچنین دانشجو می باشد که در همین راستا جهت پذیرش دانشجویان خارجی، نیازی به کسب مجوز وزارت خانه نخواهیم داشت.

او همچنین با گفتن آنکه دانشگاه علوم علم پزشکی جدید شیراز جزو یک‌قسمت و بخش بالاترین ارجاعات دانشگاه‌های جهان قرار گرفته می باشد،‌ گفت: جایگاه علمی آن دانشگاه در سطح کشور خوب می باشد و همچنین بایستی و حتما در سطح آن جایگاه به توسعه زیرساخت‌ها اقدام کنیم.

ایمانیه خاطرنشان کرد: هم‌اینک ۳۰ بیمارستان در نقاط متنوع و گوناگون و مختلف استان فارس مراحل ساخت را طی می‌کند که طی سال شمسی‌های بعدی به تدریج به بهره‌برداری خواهد رسید و همچنین باره افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی را فراهم می‌کند.

او همچنین با اشاره به ساخت مراکز جامع با دید سلامت‌محور به‌جای درمان‌محور در نقاط متنوع و گوناگون و مختلف استان فارس،گفت: به ازای هر ۵۰ هزارنفر جمعیت شهرنشین بایستی و حتما یک مرکز جامع ساخته یا ایجاد می شود و همچنین در کل در استان فارس نیازمند ساخته یا ایجاد ۶۷ مرکز هستیم که امیدواریم ساخت آن مراکز تا پایان امسال کامل می شود.

ایمانیه یکی از معظلات و مسائل و مشکلات امروز شیراز و همچنین استان فارس را کمبود تخت‌های بیمارستانی عنوان و همچنین اضافه کرد: بعد از اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت، مقدار و اندازه و میزان مراجعات به بیمارستان‌های دولتی چندین برابر شده حال آنکه ظرفیت تخت‌های بیمارستانی محدود می باشد.

ریاست دانشگاه علوم علم پزشکی جدید شیراز خاطرنشان کرد: در قسمت و بخش اورژانس بیمارستان نمازی که ۴۰ تخت دارد، گاه مجبور به پذیرش ۱۴۰ بیمار هستیم و همچنین آن معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین نارضایتی‌هایی را ساخته یا ایجاد کرده می باشد که مسئولان در جریان آن هم خواهند بود.

ایمانیه با اشاره به تلاش‌های انجام شده جهت توسعه فضاهای بیمارستانی و همچنین ساخت بیمارستان‌های جدید، ابراز امیدواری کرد که با ساخت و همچنین بهره‌برداری از پروژه‌های بیمارستان پهناور و بزرگ سرطان جنوب کشور، بیمارستان نمازی جدید، بیمارستان ابن‌سینا و همچنین دیگر واحدهای بیمارستانی در حال ساخت در شیراز، ظرفیت تخت‌های بیمارستانی متناسب با جمعیت خدمت‌گیران ارتقا یابد.

آن مقام مسئول همچنین پیشنهاد داد که همه مسئولان استان خصوصا جامعه روحانیت و همچنین دانشگاه‌ها در سه موضوع همدل و همچنین همزبان شوند.

ایمانیه گفت: بایستی و حتما با هدف حفظ جامعه، ترویج اخلاق، توحید محوری و همچنین تسهیل ازدواج در سطح دانشگاه‌ها را دنیال کنیم.

ریاست دانشگاه علوم علم پزشکی جدید شیراز خاطرنشان کرد: ازدواج دانشجویان با همفکری و همچنین همدلی قابل حل خواهد بود، بایستی و حتما دانشجویان را به‌خصوص به لحاظ روحی آماده ازدواج‌های آسان کرده و همچنین باره توسعه آن مهم را فراهم کنیم.

او همچنین تاکید کرد که ازدواج‌های دانشجویی به آرامش جامعه و همچنین جوانان کمک کرده و همچنین نگرانی‌ها از اوضاع فرهنگی جامعه را می‌کاهد.

ایمانیه همچنین لزوم توحید محوری در دانشگاه‌ها را مورد تاکید قرار داد و همچنین حفظ جامعه را در گرو توجه به مفاهیم معنوی و همچنین اخلاقی و همچنین توحیدمحوری دانست.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%82%DB%8C%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-10565
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : پذیرش مستقیم دانشجوی خارجی در علوم علم پزشکی جدید شیراز

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک