سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / پذیرش ۱۰ هزار دانشجو معلم در سال تحصیلی آینده

پذیرش ۱۰ هزار دانشجو معلم در سال تحصیلی آینده

پذیرش ۱۰ هزار دانشجو معلم در سال شمسی تحصیلی بعدی

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – محمود مهرمحمدی در جمع خبرنگاران زنجان ضمن قدردانی از نمایش المپیادهای اسپورت و ورزشی توسط استان زنجان اظهارکرد: استان زنجان در باره‌های اسپورت و ورزشی استعدادها و همچنین ظرفیت‌های خوبی دارد و همچنین به راستی میزبانی شایسته جهت نمایش آن مسابقات می باشد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به پذیرش دانشجو توسط دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: آن دانشگاه در دو مقطع کارشناسی پیوسته و همچنین کارشناسی ناپیوسته اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند.

او همچنین با اشاره به آغاز فعالیت دانشگاه فرهنگیان از سال شمسی ۹۱ در جذب دانشجو معلم تصریح کرد: طی سه سالی که از فعالیت‌ آن دانشگاه می‌گذرد بیش از ۵۲ هزار دانشجو معلم در آن هم تحصیل کرده‌ می باشد.

مهرمحمدی از تحصیل دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه‌های فرهنگیان خبر داد و همچنین اضافه کرد: آن اشخاص شامل معلمان شامل رشته کاردانی در آموزش و همچنین پرورش می‌شوند.

او همچنین با اشاره به آنکه آن‌ آموزش‌ها با هدف بهبود و همچنین ارتقای دانش معلمان شاغل در مدارس انجام می‌گیرد، عنوان کرد: ۱۴ رشته جهت تحصیل آن اشخاص در دانشگاه‌های فرهنگیان در نظر گرفته شده می باشد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با گفتن آنکه هم‌اکنون ۷۵ هزار دانشجو معلم در دانشگاه‌های فرهنگیان مشغول به تحصیل خواهند بود، ادامه داد: از آن تعداد بیش از ۲۰ هزار فرد یا شخص دانشجویان دوره‌های کارشناسی ناپیوسته خواهند بود.

مهرمحمدی از وارد شدن دو تیم ۵۰۰۰ نفره دانشجو معلم در سال شمسی تحصیلی بعدی خبر داد و همچنین افزود: ۵۰۰۰ دانشجو معلم از طریق کنکور جذب می‌شوند و همچنین جذب ۵۰۰۰ دانشجوی دیگر نیز از طریق آزمون استخدامی آموزش و همچنین پرورش صورت می‌گیرد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: در سال شمسی تحصیلی بعدی در مجموع بیش از ۸۴ هزارنفر دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل می‌شوند.

مهرمحمدی با گفتن آنکه در کشور ۱۰۰ واحد دانشگاه فرهنگیان در حال فعالیت می باشد، اظهار کرد: بیش از ۲۰ استان کشور، پردیس‌های اصلی یعنی پردیس برادران و همچنین خواهران دارند.

او همچنین ادامه داد: در همه استان‌های سراسر کشور بین دو تا ۶ واحد دانشگاهی فرهنگیان جهت بهره‌مندی دانشجو معلمان وجود دارد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با گفتن آنکه امکان پذیرش دانشجویان بومی در محل سکونت آنان خیلی زیاد ایده‌آل می باشد، تصریح کرد: در پردیس‌های سراسر کشور پذیرش دانشجویان با اشخاص بومی می باشد.

مهرمحمدی با اشاره به ارائه آموزش‌های تخصصی در دانشگاه‌های فرهنگیان عنوان کرد: به دلیل وجود آن آموزش‌های تخصصی، در همه استان‌ها امکان تحصیل دانشجو معلمان در شهرهای خود کاهش می‌یابد.

او همچنین با اشاره به رعایت استاندارد تراکم دانشجو معلمان در دانشگاه فرهنگیان افزود: تلاش شده در هر کلاس حداکثر ۲۵ دانشجو حضور داشته باشد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به آنکه امکان تحصیل همه دانشجو معلمان در شهرهای خود وجود ندارد، اعلام کرد: آن دانشجو معلمان در هر استان و همچنین شهری که مشغول به تحصیل شوند در نهایت در محل زندگی خود مشغول به کار می‌شوند.

مهرمحمدی با اشاره به استقبال از برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنین فعالیت‌های اسپورت و ورزشی اظهار کرد: با نمایش آن جشنواره سعی شده فضای نشاط و همچنین شادابی و همچنین روحیه ورزشکاری در بین دانشجو معلمان دانشگاه‌های فرهنگیان کشور ساخته یا ایجاد می شود.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی و همچنین روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، او همچنین با گفتن آنکه بایستی و حتما فعالیت‌های اسپورت و ورزشی در دانشگاه فرهنگیان عمومیت پیدا کند، افزود: برنامه جذاب و جالب و خوب‌های اسپورت و ورزشی بایستی و حتما به یک جریان مستمر در دانشگاه فرهنگیان تغییر پیدا کردن می‎می شود.

http://pnuna.com/1394/05/%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-10-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای دانشگاه پیام نور : پذیرش ۱۰ هزار دانشجو معلم در سال شمسی تحصیلی بعدی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها …

سوپروب close
خرید بک لینک