خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / پرداخت صددرصد هزینه فرصت مطالعاتی نخبگان دکتری توسط وزارت علوم

پرداخت صددرصد هزینه فرصت مطالعاتی نخبگان دکتری توسط وزارت علوم

پرداخت صددرصد هزینه فرصت مطالعاتی نخبگان دکتری توسط وزارت علوم

وزیر علوم، تحقیقات و همچنین فناوری از پرداخت صددرصدی هزینه‌های فرصت مطالعاتی نخبگان مقطع دکتری خبر داد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمد فرهادی مراسم تقدیر از دانشجویان نمونه سال شمسی ۹۳ که عصر امروز با حضور دست یار اول رییس جمهور، وزیر علوم، وزیر بهداشت و همچنین جمعی از معاونین و همچنین روسای دانشگاه‌ها در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، با تاکید بر آنکه توجه به تحصیلات تکمیلی و همچنین کیفیت آموزشی از ابتدا در دستور کار وزارت علوم قرار داشته می باشد، گفت: تغییر پیدا کردن دانشگاه‌ها به دانشگاه‌های نسل سوم و همچنین کارآفرین و همچنین بازنگری رشته‌های تحصیلی به منظور آنکه رشته‌های عملی، کارآموزی و همچنین کارورزی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را داشته باشند در راستای افزایش کیفیت گرفته شده می باشد.

او همچنین با اشاره به بازنگری رشته های تحصیلی اظهار کرد: تا پایان تابستان حدود ۳۰۰ رشته تحصیلی بازنگری می‌می شود. همچنین بازنگری ۳۰۰ رشته علوم انسانی نیز در حال انجام می باشد.

وزیر علوم با گفتن آنکه دانشگاه‌های تیپ یک ۲۰ قسمت و بخش نخبگان و همچنین دانشگاه‌های تیپ دو ، ۱۰ قسمت و بخش نخبگان را بدون آزمون در مقاطع بالاتر پذیرش می‌کنند در مورد جذب متقاضیان هیات علمی گفت: در فراخوان اخیر وزارت علوم جهت جذب هیات علمی حدود ۲۹ هزار فرد یا شخص ثبت نام کردند ولی باید توجه داشت ظرفیت پذیرش ۹ هزار فرد یا شخص می باشد و همچنین اولویت استخدام با نخبگان می باشد.

دکتر فرهادی ادامه داد: دانشجویان نخبه دکتری می‌توانند ۶ ماه از دوران تحصیل خود را به عنوان فرصت مطالعاتی به کشورهای دیگر بروند و همچنین ۱۰۰ قسمت و بخش هزینه‌های فرصت مطالعاتی را وزارت علوم پرداخت می‌کند در صورتی که آن مقدار و اندازه و میزان در مورد دانشجویانی که نخبه نیستند ۵۰ قسمت و بخش می باشد.

او همچنین با اشاره به نقشه جامع علمی کشور اظهار کرد: آن نقشه هنوز تدوین نشده می باشد،‌در صورتی که وزارت بهداشت آن نقشه را جهت اثبات و یا تایید به شورا ارائه کرده می باشد. البته آن فرایند در وزارت علوم به دلیل گستردگی رشته‌ها به طول انجامیده و همچنین تا پایان تابستان تمام می‌می شود.

او همچنین با گفتن آنکه بررسی کردن دانشگاه‌های ماموریت‌گرا و همچنین آیین‌نامه ارتقای هیات علمی به شدت مدنظر می باشد افزود: صرف داشتن مقاله مدنظر نیست و همچنین فعالیت‌های علمی بایستی و حتما گسترده می شود.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%B5%D8%AF%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%B1%D8%B5%D8%AA-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-11218
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : پرداخت صددرصد هزینه فرصت مطالعاتی نخبگان دکتری توسط وزارت علوم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد وبسایت …

سوپروب close
خرید بک لینک