سرخط خبرها
خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / پرونده فشن شو دانشگاه الزهرا بسته شد/ پسابرجام به وزارت علوم رسید

پرونده فشن شو دانشگاه الزهرا بسته شد/ پسابرجام به وزارت علوم رسید

پرونده فشن شو دانشگاه الزهرا بسته شد/ پسابرجام به وزارت علوم رسید

1780610 پرونده فشن شو دانشگاه الزهرا بسته شد/ پسابرجام به وزارت علوم رسیددر هفته جاری آموزش عالی شاهد رویدادهایی از آخرین اوضاع بررسی کردن سرپرستان دانشگاه ها، اقدام اعتراضی دانشجویان دانشگاه آزاد و همچنین مشخص کردن تکلیف حواشی مراسم دانشگاه الزهرا بود.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار مهر، مهم ترین رویداد آن هفته آموزش عالی اظهار نظر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص مشخص کردن تکلیف سرپرستان دانشگاه ها به خصوص دانشگاه خوارزمی بود که اعلام کرد: وزارت علوم هنوز در خصوص سرپرستان یکی دو دانشگاه باقی مانده، تصمیمی نگرفته می باشد.

او همچنین افزود: آن وزارت خانه بایستی و حتما پیشنهاد خود را درخصوص سرپرستان دانشگاه ها ارائه دهد تا در آن خصوص اراده و تصمیم راسخ گیری می شود.

اعتراض دانشجویان به آیین نامه جدید دانشگاه آزاد

دانشجویان دانشگاه آزاد به اجرای آیین نامه جدید اخذ دروس جبرانی جهت دوره دکتری اعتراض کردند و همچنین تعدادی از آنها به نشانه اعتراض اقدام به ثبت نام در ترم تحصیلی بهمن ماه نکردند.

در آیین نامه جدید دانشگاه آزاد آمده می باشد که دانشجویان دوره دکتری بایستی و حتما ۴ تا ۱۰ واحد درسی را به عنوان دروس جبرانی بگذرانند که بخشی از آن دروس شامل روش بررسی، مقاله نویسی و همچنین رساله نویسی و همچنین زبان تخصصی می باشد. گذراندن آن واحدهای درسی جهت تمامی دانشجویان دکتری اجباری می باشد.

دانشجویان دوره دکتری دانشگاه آزاد اعلام کردند اجرای آن آیین نامه جهت آنها بار اقتصادی و مالی و همچنین زمانی به همراه دارد، چراکه جهت اخذ آن واحدهای جبرانی بایستی و حتما شهریه ثابت یک ترم را پرداخت کنند و همچنین با ارائه آن دروس زمان تحصیل آنها افزایش می یابد.

برنامه جذاب و جالب و خوب های پسابرجامی وزارت علوم

بازار داغ پسابرجام به وزارت علوم نیز رسید و همچنین در هفته جاری اولین جلسه کمیته پسا برجام در حوزه علم و همچنین فناوری در آن وزارت خانه برگزار شد.

محمد روشن دست یار حقوقی و همچنین مسائل مجلس وزارت علوم در آن راستا از پیاده سازی و راه اندازی رشته دیپلماسی علم و همچنین فناوری نیز در آن راستا خبر داد و همچنین گفت: آن رشته با همکاری وزارت مسائل خارجه در حال پیاده سازی و راه اندازی می باشد و همچنین امیدواریم بتوانیم در ترم بعدی سال شمسی تحصیلی ۹۶-۹۵ در آن رشته پذیرش دانشجو داشته باشیم.

دانشگاه الزهرا «فشن شو» نداشته می باشد

از دیگر رویدادهای آن هفته آموزش عالی بررسی کردن حواشی دانشگاه الزهرا مرتبط به ژوژمان درسی دانشجویان رشته طراحی لباس بود که طبق اعلام حجت الاسلام محمد محمدیان ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها آن مراسم «فشن شو» نبوده می باشد.

او همچنین گفت: علی رغم مباحث و مطالب نشر یافته شده شده، دانشجویان و همچنین مسئولان دانشگاه الزهرا(س) هیچگونه مرزشکنی نداشتند.

ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها افزود: آن دانشجویان صرفا کار عملی درس شان را انجام داده اند و همچنین آن از نظر ما یک حاشیه سازی منفی می باشد و همچنین دانشگاه الزهرا(س) بایستی و حتما توجه بیشتری داشته باشد تا فضای درسی شان به بحث های حاشیه ای و همچنین سیاسی آلوده نشود.

او همچنین اظهار داشت: دانشگاه بایستی و حتما طبق ضوابط با عوامل نشر یافته شده کننده عکس های آن برنامه جذاب و جالب و خوب درسی در فضای مجازی برخورد کند.

شرایط انتخاب دانشجویان نمونه دانشگاه آزاد مشخص کردن شد

ابلاغ آیین نامه انتخاب دانشجوی نمونه دانشگاه آزاد از دیگر رویدادهای آن هفته آموزش عالی بود و همچنین براساس اعلام طه هاشمی دست یار دانشجویی آن دانشگاه براساس آن آیین نامه دانشجویان در سه سطح دانشجویان نمونه واحدها، دانشجویان نمونه استان و همچنین دانشجوی نمونه کشوری انتخاب خواهند شد.

او همچنین عنوان کرد: دانشجویانی که حداقل قستی از واحدهای درسی خود را بر اساس سرفصل تصویب شده و مصوب قانون رشته مقطع تحصیلی با کسب میانگین کل مشروحه زیر گذرانده باشند، می توانند در آن رقابت شرکت کنند. مقاطع کاردانی و همچنین کارشناسی پیوسته و همچنین ناپیوسته با میانگین کل ۱۸، کارشناسی ارشد با میانگین کل ۱۷، دکترای حرفه ای با میانگین کل ۱۶ و همچنین دکترای تخصصی با میانگین کل ۱۷ می باشد.

پردیس های دانشگاهی پابرجا می مانند

در هفته جاری مجتبی شریعتی نیاسر دست یار آموزشی وزارت علوم اعلام کرد: طرح ساماندهی پردیس های دانشگاهی در وزارت علوم در دست تدوین می باشد ولی باید توجه داشت تعطیلی پردیس ها مدنظر نیست.

او همچنین افزود: براساس آن طرح اوضاع ارائه سرویس ها و خدمات آموزشی و همچنین پژوهشی به دانشجویانی که در پردیس های دانشگاهی تحصیل می کنند مشخص خواهد شد.

دست یار آموزشی وزارت علوم تاکید کرد: کمبود امکانات در پردیس های دانشگاهی بر کیفیت آموزشی تاثیر خواهد داشت بنابراین هدف وزارت علوم ساماندهی فعالیت آن مراکز می باشد.

https://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%81%D8%B4%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%84%D8%B2%D9%87%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-13294
بهترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : پرونده فشن شو دانشگاه الزهرا بسته شد/ پسابرجام به وزارت علوم رسید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد وبسایت …

سوپروب close
خرید بک لینک