خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / پژوهش های علوم انسانی حمایت مالی نمی شوند

پژوهش های علوم انسانی حمایت مالی نمی شوند

پژوهش های علوم انسانی حمایت اقتصادی و مالی نمی شوند

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : مهر – سیمین حسینیان افزود: در قبل فراخوان هایی جهت حمایت از پژوهش های علوم انسانی به دانشگاه ها ابلاغ می شد ولی باید توجه داشت تعداد آن فراخوان ها که اکثرا و بیشتر به منظور حمایت از پایان نامه ها و همچنین رساله های دانشجویی بود به حداقل رسیده می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه عدم حمایت های اقتصادی و مالی مهم ترین چالش حوزه پژوهش علوم انسانی در کشور بشمار می رود، اضافه کرد: به دلیل نبود حمایت های اقتصادی و مالی و همچنین معنوی اکثرا و بیشتر دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته های علوم انسانی در پژوهش های خود موضوعات مورد مستلزم و نیاز جامعه را ملاک قرار نمی دهند و همچنین در واقع دانشجویان به صورت پراکنده موضوعات را دنبال می کنند.

آن استاد دانشگاه الزهرا تاکید کرد: مراکز و همچنین دستگاه های اجرایی بایستی و حتما موضوعات مورد مستلزم و نیاز خود را به پژوهشگران علوم انسانی اعلام کنند و همچنین جهت انجام آن نوع پژوهش ها از پژوهشگران حمایت کنند ولی باید توجه داشت درحال حاضر از سوی دستگاه های اجرایی موضوعات مطرح نمی می شود و همچنین به دنبال آن هم حمایتی نیز صورت نمی گیرد.

حسینیان با اشاره به آنکه موضوعات مورد مستلزم و نیاز جامعه در حوزه علوم انسانی در اختیار محققان و همچنین پژوهشگران قرار گیرد، گفت: بررسی کردن موضوعات مورد مستلزم و نیاز جامعه بایستی و حتما جزء امتیازات پژوهشی اساتید قرار گیرد.

*ارتباطات علمی بین المللی در حوزه علوم انسانی کم رنگ می باشد

او همچنین با گفتن آنکه ارتباطات علمی بین المللی در حوزه علوم انسانی در کشور کم رنگ می باشد، افزود: بایستی و حتما ارتباطات بین المللی و همچنین رفت و همچنین آمدهای علمی بین المللی را افزایش دهیم تا بتوانیم فعالیت های تحقیقاتی مشترک در حوزه علوم انسانی داشته باشیم.

عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا تاکید کرد: بایستی و حتما توجه داشت تحقیقات مشترکی که قرار می باشد به صورت بین المللی انجام می شود تنها مورد بهره بری و استفاده دیگر کشورها نباشد بلکه موضوعات تحقیقات به گونه ای مشخص کردن می شود تا نتایج آن هم در کشور ما نیز مورد بهره بری و استفاده باشد.

حسینیان خاطرنشان کرد: موضوع ارتباطات علمی بین المللی بایستی و حتما از سوی وزارت علوم پی گیری می شود و همچنین طی فراخوان های متنوع و گوناگون و مختلف باره فعالیت استادان در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف علمی شامل علوم انسانی فراهم می شود و همچنین آن درحالی می باشد که ارتباطات بین المللی در حوزه علوم انسانی درحال حاضر به صورت پراکنده انجام می می شود.

http://pnuna.com/1394/04/%D9%BE%DA%98%D9%88%D9%87%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%86%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای دانشگاه پیام نور : پژوهش های علوم انسانی حمایت اقتصادی و مالی نمی شوند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان …

سوپروب close
خرید بک لینک