سرخط خبرها
خانه / اخبار آزمون ها / آزمون كارشناسي ارشد / چالش شیرخشک‌های متابولیک و همچنین رژیمی – مکمل – مراقبت

چالش شیرخشک‌های متابولیک و همچنین رژیمی – مکمل – مراقبت

چالش شیرخشک‌های متابولیک و همچنین رژیمی – مکمل – مراقبت

سلامت نیوز: مدیرکل فراورده‌های طبیعی، سنتی و همچنین مکمل نهاد غذا و همچنین دارو، اوضاع تامین و همچنین توزیع شیرخشک‌های متابولیک و همچنین رژیمی در سال شمسی ۹۸ را تشریح کرد.

به به گفته سلامت نیوز، دکتر مهناز خانوی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اوضاع تامین شیرخشک‌های متابولیک و همچنین رژیمی در سال شمسی ۹۸، گفت: به روش کلی دو دسته شیر خشک داریم؛ یک دسته شیرخشک‌هایی که یارانه به آن هم‌ها تعلق نمی‌گیرد، ولی باید توجه داشت ارز رسمی گرفتن می‌کنند و همچنین دسته دوم شیر خشک‌هایی خواهند بود که هم ارز رسمی گرفتن می‌کنند و همچنین هم یارانه به آن هم‌ها تعلق می‌گیرد.

او همچنین با گفتن آنکه در کشور شیر خشک‌های متابولیک هم یارانه گرفتن می‌کنند و همچنین هم ارز رسمی، افزود: اوضاع توزیع آن شیر خشک‌ها در سامانه حامی نهاد غذا و همچنین دارو ثبت می‌می شود و همچنین بر اساس برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌های ما، هیچ گونه مشکلی در باره تامین شیر خشک‌های متابولیک تا پایان سال شمسی ۹۸ وجود ندارد.

خانوی با گفتن آنکه ذخایر شیرخشک‌های متابولیک در کشور کافی می باشد، ادامه داد: البته بعضی از آن شیرخشک‌ها بین چهار تا شش ماه اعتبار و همچنین تاریخ انقضا داشته و همچنین امکان ذخیره سازی‌شان وجود ندارد. جهت آن نوع از شیرخشک‌های متابولیک اقدامات اقتصادی و مالی انجام و همچنین به شرکت‌های تولیدکننده ثبت سفارش شده و همچنین تولیدشان شروع شده می باشد. بنابراین در صورتی که مشکل عمده‌ای از نظر بین‌المللی نداشته باشیم، طبق برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌ها با مشکلی مواجه نشده و همچنین کمبودی نخواهیم داشت.
چالش شیرخشک‌های متابولیک و همچنین رژیمی

او همچنین به یکی از چالش‌های حوزه شیرخشک‌های متابولیک و همچنین رژیمی اشاره و همچنین اظهار کرد: مساله‌ای که ممکن می باشد در آن حوزه ساخته یا ایجاد می شود، آن می باشد که گاهی اوقات برند ویژه ای دچار کمبود شده و همچنین برند غیره ای را جایگزینش می‌کنیم. حال از آنجایی که بیماران مخاطب ما در آن باره نوزادان خواهند بود، ممکن می باشد به طعم ویژه ای عادت کنند. حال چالشی که ساخته یا ایجاد می‌می شود آن می باشد که خانواده‌ها می‌گویند تنها و فقط و همچنین تنها و فقط همین طعم و همچنین برند را می‌خواهیم.

خانوی تاکید کرد: آن درحالیست که ما تضمین می‌کنیم که از نظر سلامتی، برندهایی از شیر خشک‌های متابولیک که در کشور وجود دارند، هیچ مشکلی نخواهند داشت، ولی باید توجه داشت در باره رضایت ۱۰۰ درصدی خانواده‌ها جهت طعم و همچنین برند، ممکن می باشد دچار مشکل شویم.
کاهش ۴۰درصدی مصرف شیرخشک‌ها با راه‌اندازی سامانه حامی

مدیرکل فراورده‌های طبیعی، سنتی و همچنین مکمل نهاد غذا و همچنین دارو در ادامه صحبت‌هایش در مورد نحوه کنترل توزیع و همچنین مصرف فراوردهها و همچنین شیر خشک‌های متابولیک، گفت: از زمانیکه سامانه حامی ساخته یا ایجاد شد و همچنین شیرخشک‌های متابولیک وارد آن هم شدند، کاهش ۴۰ درصدی مصرف آن هم‌ها را شاهد بودیم؛ به طوریکه مقدار و اندازه و میزان مصرف از حدود ۱۰۰ هزار قوطی در ماه در سال شمسی ۱۳۹۴، به حدود ۶۶ هزار قوطی در ماه در سال شمسی ۱۳۹۷ رسیدیم. آن درحالیست که نرخ افزایش بیمار هم در حوزه شیرهای متابولیک و همچنین هم در باره شیرهای رژیمی داشته‌ایم.
۱۰هزار بیمار، مصرف کننده شیرخشک‌های متابولیک و همچنین رژیمی

خانوی ادامه داد: در حال حاضر مجموعا حدود ۱۰ هزار بیمار داریم که پنج هزار نفرشان از شیرخشک‌های متابولیک و همچنین پنج هزار فرد یا شخص هم از شیرهای رژیمی بهره بری و استفاده می‌کنند. آن تعداد بیمار ۳۰ هزار قوطی شیر خشک متابولیک و همچنین ۳۰ هزار قوطی هم شیر خشک رژیمی مصرف می‌کنند. عمده مصرف کنندگان آن شیرخشک‌ها نیز بیماران PKU خواهند بود.
تحویل درب منزل شیرخشک‌های متابولیک

او همچنین در مورد هزینه آن فراورده‌ها جهت بیماران، گفت: تقریبا بین ۸۰ تا ۹۰ قسمت و بخش نرخ فراورده‌های متابولیک را ما به صورت یارانه‌ای پوشش می‌دهیم و همچنین شیر خشکی که جهت ما قوطی ۳۴ تا ۳۵ یورو در می‌آید، با نرخ کمتر از ۱۰ هزار تومان به دست بیمار می‌رسانیم. در عین حال شیر خشک‌های متابولیک را درب منزل بیماران تحویل می‌دهیم. شیرخشک‌های رژیمی هم به داروخانه‌های منتخب ارسال می‌می شود و همچنین بیماران از آن داروخانه‌ها آن هم را تهیه می‌کنند.
جلوگیری از قاچاق معکوس شیرخشک‌ها

خانوی با گفتن آنکه البته دسته‌ای از شیرخشک‌های رژیمی، یارانه‌ای نیستند، ولی باید توجه داشت ارز رسمی به آن هم‌ها تعلق می‌گیرد و همچنین به همین دلیل اهمیت دارند، افزود: در آن دسته از شیر خشک‌ها در شهریور و همچنین مهر سال شمسی ۱۳۹۷ با کمبود مواجه شدیم؛ چرا که نظارتی بر روی فروش آن شیرخشک‌ها نبود و همچنین به همین دلیل دچار کمبود شدند. بر همین اساس از مهر ماه سال شمسی ۹۷ نهاد غذا و همچنین دارو در باره توزیع‌شان مداخله کرد تا قاچاق معکوس ساخته یا ایجاد نشود.
کدام شیرخشک‌ها نیازی به ورژن و نسخه پزشک ندارند

او همچنین با گفتن آنکه در حال حاضر آن دسته از شیر خشک‌های رژیمی در سامانه‌ای به نام HIX ثبت شده‌اند، گفت: بر آن اساس همه داروخانه‌ها با گرفتن نام، مشخصات و همچنین کد ملی بیماران و همچنین ثبت آنها در سامانه HIX آن فراورده‌ها را در اختیار بیماران قرار می‌دهند. آن دسته از شیرخشک‌های رژیمی فعلا نیازی به ورژن و نسخه پزشک ندارند. با آن اقدام، خوشبختانه گزارشی از کمبود آن شیرخشک‌های رژیمی نداشتیم.

او همچنین ادامه داد: در عین حال با واردکنندگان و همچنین تولیدکنندگان آن فراورده‌ها جلساتی داشته‌ایم و همچنین به ما برنامه جذاب و جالب و خوب تولید و همچنین واردات داده‌اند. به نظر می‌آید در باره تامین آن شیر خشک‌ها در سال شمسی ۱۳۹۸ مشکلی نخواهیم داشت.

خانوی در باره اوضاع تولید شیرخشک‌های کتابولیک و همچنین رژیمی در کشور نیز گفت: در حوزه شیرخشک‌های متابولیک و همچنین رژیمی که در سامانه حامی ثبت شده‌اند که عمدتا جهت بیماران حاد بهره بری و استفاده می‌شوند، وارداتی خواهند بود ولی باید توجه داشت در حوزه شیرخشک‌های رژیمی غیر یارانه‌ای تعدادی تولید داخل و همچنین تعدادی وارداتی خواهند بود.

http://phdpress.ir/%DA%86%D8%A7%D9%84%D8%B4-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%AE%D8%B4%DA%A9%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%88%D9%84%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D9%85%DA%A9%D9%85/
بهترین خبرهای جدید در مورد کارشناسی ارشد : چالش شیرخشک‌های متابولیک و همچنین رژیمی – مکمل – مراقبت

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

image_13980215928352.gif

دردهای سرطانی را بشناسیم – بیماری – مراقبت

دردهای سرطانی را بشناسیم – بیماری – مراقبت سلامت نیوز: تعریف درد جهت همه یکسان …

سوپروب close
خرید بک لینک