خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / چرا کسی سراغ ریاضی نمی‌رود؟

چرا کسی سراغ ریاضی نمی‌رود؟

چرا کسی سراغ ریاضی نمی‌رود؟

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر کیوان امینی با ابراز تاسف از بی‌اهمیت شمردن رشته‌های علوم پایه در کشور، توضیح داد: بر خلاف کشورهای اروپایی در کشور ما توجه چندانی به رشته‌های علوم پایه مانند ریاضی نمی‌می شود و همچنین دانشجویان آن رشته‌های خیلی زیاد سخت عمدتا بعد از فراغت از تحصیل سرگردان خواهند بود و همچنین بازار کاری جهت آنها وجود ندارد.

او همچنین با گفتن آنکه برترین استعدادها در رشته‌های علوم پایه تحصیل می‌کنند، ادامه داد: چنانچه دانشجویان آن رشته‌ها وارد سایر رشته‌ها شامل مدیریت و همچنین اقتصاد شوند قطعا موفقیت‌های چشمگیری کسب خواهند کرد، زیرا برترین استعدادها در آن رشته‌ها تحصیل می‌کنند و همچنین آن در حالیست که در کشور طبق یک چارت قدیمی تاریخ مصرف قبل بازار کار و همچنین یا استخدامی جهت آن اشخاص وجود ندارد. امر موجب شده تا تمایل دانش آموزان جهت انتخاب رشته‌های علوم پایه به عنوان رشته‌های دانشگاهی کاهش یابد.

امینی با گفتن آنکه رشته ریاضی بیش از رشته‌های علوم پایه دیگر مورد غفلت واقع شده، علت آن امر را ضعیف بودن پایه ریاضی دانش آموزان عنوان کرد و همچنین افزود: متاسفانه اکثر دانش آموزان از آن هم جهت که پایه ضعیفی در درس ریاضی دارند، همواره با آن درس دچار مشکل خواهند بود.

او همچنین با گفتن آنکه حجم کار معلمان ریاضی بایستی و حتما ۲۰ ساعت در هفته باشد، گفت: معلمان ما ۴۰ تا ۵۰ ساعت در هفته درس می‌دهند و همچنین طبیعی می باشد با آن شرایط نتوانند تدریس خود را در سطح مطلوب داشته باشند.

آن عضو هیات علمی دانشگاه رازی کرمانشاه اظهار کرد: از طرف دیگر با توجه به آنکه ریاضی و همچنین فیزیک تنها در بعضی رشته‌های دانشگاهی خاص در کنکور اهمیت دارد، موجب شده تا عملا دانش آموزان آن دروس را کنار بگذارند و همچنین یا نهایت با دو تا سه سال شمسی برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی بتوانند در حد ۵۰ قسمت و بخش سئوالات آن دروس را در کنکور جواب دهند.

امینی در باره اهمیت رشته‌های علوم پایه شامل ریاضی و همچنین فیزیک، گفت: به عنوان مثال رشته‌ای مانند رشته ریاضی گرایش بهینه سازی یکی از رشته‌های خیلی زیاد مفید می باشد که فارغ التحصیل آن رشته می‌تواند به عنوان یک مشاور مناسب در فعالیت‌های اقتصادی حضور داشته و همچنین هزینه پروژه‌ها را تا حد بسیاری کاهش دهد.

او همچنین با گفتن آنکه اولین فارغ التحصیل دکترای آن رشته در غرب کشور تیرماه سال شمسی جاری از دانشگاه رازی کرمانشاه فارغ التحصیل شده می باشد، گفت: دکتر «احمد کمندی» اولین فارغ التحصیل دکترای آن رشته در غرب کشور می باشد که تیرماه امسال از دانشگاه رازی کرمانشاه فارغ التحصیل شد.

http://pnuna.com/1394/04/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%DA%A9%D8%B3%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%BA-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B6%DB%8C-%D9%86%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%9F.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : چرا کسی سراغ ریاضی نمی‌رود؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان …

سوپروب close
خرید بک لینک