خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / چهره هایی که دانشگاه را ترک کردند/ آموزش عالی به ثبات رسید

چهره هایی که دانشگاه را ترک کردند/ آموزش عالی به ثبات رسید

چهره هایی که دانشگاه را ترک کردند/ آموزش عالی به ثبات رسید

سال شمسی ۱۳۹۳ تلخی ها و همچنین شیرینی های خود را جهت دانشگاهیان داشت از وفات ریاست دانشگاه امام و پیشوا صادق (ع) تا رای اعتماد به وزیر علوم و همچنین آرامش در آموزش عالی. 65f5214ca4862813746257bfd17cb3a7 چهره هایی که دانشگاه را ترک کردند/ آموزش عالی به ثبات رسید

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار مهر، دانشگاه های سراسر کشور در سال شمسی ۱۳۹۳ با رخداد های تلخ و همچنین شیرینی مواجه بودند دانشجویانی که در سال شمسی ۹۳ از میان دوستانشان رفتند، حوادثی که جهت دانشگاه ها و همچنین دانشجویان اتفاق افتاد و همچنین کام آنها را تلخ کرد، البته رخدادهایی هم بود که کام دانشجویان و همچنین دانشگاهیان را شیرین کرد.

وفات آیت الله مهدوی کنی ریاست دانشگاه امام و پیشوا صادق (ع)

یکی از اتفاقات تلخ در سال شمسی ۹۳ جهت دانشجویان دانشگاه امام و پیشوا صادق بیماری و همچنین وفات آیت الله مهدوی کنی ریاست وقت آن دانشگاه بود.

مقام معظم رهبری در مورد آیت الله مهدوی کنی فرمودند: آن انسان پهناور و بزرگ و همچنین پرهیزگار، همه‌ی وزن وزین خود را در همه‌ی حوادث آن دهها سال شمسی در کفه‌ی حق و همچنین واقعیت و حقیقت نهاد و همچنین در دفاع از راه و همچنین سیره‌ی انقلاب و همچنین نظام، کوتاهی نورزید. رحمت و همچنین رضوان الهی بر روان پاک او باد.

54b820af91a743fc2578d9ddd7aa3abf چهره هایی که دانشگاه را ترک کردند/ آموزش عالی به ثبات رسید

درگذشت پدر علم حقوق

دکتر ناصر کاتوزیان استاد بازنشسته دانشگاه تهران و همچنین پدر علم حقوق ۱۱ شهریور ماه ۱۳۹۳ در گذشت.

او همچنین کتب و همچنین مقالات بسیاری در حوزه حقوق مدنی تالیف کرده بود و همچنین لقب پدر علم حقوق ایران را داشت. کاتوزیان یکی از نویسندگان اصلی پیش‌نویس ابتدایی و اولیه قانون اساسی جمهوری اسلامی بود که با رفتنش در سال شمسی قبل کام بسیاری از دانشگاهیان را تلخ کرد.

8f9e768638acd7a044f311bf666f5893 چهره هایی که دانشگاه را ترک کردند/ آموزش عالی به ثبات رسید

اختلاف ۴۰ هکتاری ۲ دانشگاه

در سال شمسی ۹۳ ، ۲ دانشگاه علوم علم پزشکی جدید شیراز و همچنین دانشگاه شیراز بر سر زمین ۴۰ هکتاری اختلافاتشان به جایی رسید که ۱۳ عضو هیئت ممیز دانشگاه شیراز استفاء دادند و همچنین هر دانشگاه شروع به نامه نوشتن به ریاست جمهور کرد.

تا جایی که پای جهانگیری دست یار اول ریاست جمهور نیز به دعوای آن دو دانشگاه باز شد و همچنین ریاست دانشگاه شیراز در گفتگو با مهر اعلام کرد: وزیر علوم از مواضع دانشگاه شیراز دفاع می کند، آن اختلاف باعث اختلال در مسائل دانشگاه شیراز شد و همچنین تا آخرین روزهای سال شمسی نیز ادامه داشت.

مسمومیت ۳۰۰ دانشجوی شیرازی

حدود ۳۰۰ فرد یا شخص از دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز روز سه شنبه ۱۲ اسفندماه به دلیل مصرف غذای دانشگاه دچار مسمومیت شدند، سال شمسی قبل نیز تعدادی از دانشجویان دانشگاه شیراز بر اثر مصرف غذای سلف سرویس پردیس ارم دچار مسمومیت شدند.

معاونت دانشجویی دانشگاه شیراز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: عامل بیماری، عفونت میکروبی تشخیص داده شده می باشد که علت انتقال آن هم می‌تواند انسان و همچنین عدم رعایت موارد بهداشتی باشد و همچنین آن در حالی می باشد که تعدادی از دانشجویان بیمار اصلا از سلف‌سرویس دانشگاه بهره بری و استفاده نکرده بودند.

e5a0ef8fed3df26651fd580be5a24fa9 چهره هایی که دانشگاه را ترک کردند/ آموزش عالی به ثبات رسید

اهدا افراد بدن عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی

دکتر نسترن نفیسی عضو هیات علمی تیم بیوتکنولوژی دارویی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید شهید بهشتی دار فانی را وداع گفت و همچنین خانواده بزرگوار آن دانشیار جوون در اقدامی خداپسندانه و همچنین انسان دوستانه افراد بدن آن هم مرحوم را جهت پیوند به نیازمندان اهدا کردند. شادروان نسترن نفیسی شامل دکترای عمومی داروسازی از دانشگاه علوم علم پزشکی جدید تهران و همچنین همچنین Ph.D فارماسیوتیکس از دانشگاه علوم علم پزشکی جدید شهید بهشتی بود.

f1a743d32c5988879b173399edc4b091 چهره هایی که دانشگاه را ترک کردند/ آموزش عالی به ثبات رسید

مردن و مرگ ۲ دختر دانشجو در دریاچه یخ زده شورابیل

دی ماه ۱۳۹۳، ۲۷ فرد یا شخص از دانشجویان دانشگاه ادبیات فارسی دانشگاه بعد از امتحانات جهت رفع خستگی به سمت دریاچه می رفتند که بر اثرشکسته شدن یخ های دریاچه ۱۰ فرد یا شخص از دانشجوها در آب افتند. اکثر دانشجویان نجات پیدا کردند ولی باید توجه داشت دو دختر قدرت نجات خود را نداشتند که در آن حادثه غرق شدند و همچنین یکی دیگر از خاطرات تلخ ۹۳ را رقم زدند.

مردن و مرگ دانشجوی دکترا در دانشگاه تهران

حسین خجسته‌نیا دانشجوی دکترای روابط بین‌الملل دانشکده حقوق و همچنین علوم سیاسی دانشگاه تهران در مقابل دفتر ریاست دانشکده فوت کرد. مردن و مرگ آن دانشجو با حاشیه های بسیاری رو به رو بود به طوریکه عده ای مردن و مرگ او همچنین را بر اثر خودکشی به دلیل اختلاف با مدیران تیم دانشگاه اعلام کردند و همچنین در آخر بستگان او همچنین مردن و مرگ او همچنین را بر اثر ایست قلبی اعلام کردند.

مهدی پوردشتی مسئول بسیج دانشجویی دانشکده مدیریت و همچنین حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی (ره) نیز یکی دیگر از دانشگاهیانی بود که بر اثر عارضه گوارشی و همچنین در حین عمل جراحی در یکی از بیمارستان‌های تهران در گذشت و همچنین جامعه دانشگاهی را ترک کرد.

مردن و مرگ ۲ دانشجوی دختر میان دوآب و همچنین کردستان

پروین حقیری دانشجوی رشته گیاه علم پزشکی جدید دانشگاه ارومیه در شهرستان «میاندوآب» نیز به دلیل مسمومیت و همچنین شیما فتاحیان، دانشجوی رشته علم پزشکی جدید دانشگاه علوم علم پزشکی جدید کردستان به علت ایست قلبی در استخر آن دانشگاه فوت کرد.

 آتش سوزی در چند خوابگاه دانشجویی

دی ماه ۹۳ حادثه آتش‌سوزی در یک خوابگاه دانشجویی واقع در خیابان کریم‌خان، خیابان به‌آفرین خوابگاه دانشجوی به‌آفرین رخ داد در پی مهار آن آتش‌سوزی، ۴۰۰ فرد یا شخص از دانشجویان پسر که در آن خوابگاه سکونت داشتند، نجات پیدا کردند، البته ۲ فرد یا شخص از دانشجویان نیر که دچار دود گرفتگی شده بودند به بیمارستان منتقل شدند.

واژگونی اتوبوس و همچنین مردن و مرگ ۲ دانشجو

در آخرین روزهای سال شمسی ۱۳۹۳ واژگونی اتوبوس محور زابل- مشهد باعث مردن و مرگ ملیحه رسولی زارع و همچنین آرزو صباغی از دانشجویان دانشگاه علوم علم پزشکی جدید زابل شد.

(شیرینی های ۹۳)

ازدواج ۶ دانشجوی کنار مزار شهدای گمنام

مراسم خطبه عقد ۶ زوج دانشجوی دانشگاه تهران در کنار مزار شهدای گمنام دانشگاه تهران برگزار شد.

05c5da726f40d2c3f3b067649e27970d چهره هایی که دانشگاه را ترک کردند/ آموزش عالی به ثبات رسید

اعطای فرصت مطالعاتی به دانشجویان ایرانی در مراکز تحقیقاتی برتر جهان

ستاد راهبری توسعه علوم و همچنین فناوری شناختی که یکی از ستادهای ۱۴گانه معاونت علمی و همچنین فناوری ریاست جمهوری، در نظر دارد تا فرصت های مطالعاتی یک ساله ای را به دانشجویان برتر دوره دکتری تخصصی و همچنین یا دستیاری تخصصی علم پزشکی جدید اعطا کند.

آن فرصتهای مطالعاتی، هزینه‌های سفر و همچنین اقامت دانشجویان را جهت تکمیل تحقیقات رساله دکتری خود در یکی از مراکز تحقیقاتی برتر جهان تأمین می کند.

همایش تجلیل از دانشجویان برتر ایرانی در ترکیه

سومین همایش دانشجویان ایرانی مقیم ارزروم ترکیه و همچنین مراسم تجلیل از دانشجویان برتر ایرانی دانشگاه آتاتورک آن شهرستان توسط وابستگی فرهنگی سرکنسولگری ایران و همچنین با حضور نماینده مقام معظم رهبری برگزار شد.

اعطای جایزه تحصیلی به بیش از ۳ هزار دانشجوی استعداد برتر

دست یار توسعه مدیریت و همچنین منابع بنیاد ملی نخبگان از اعطای جایزه تحصیلی به بیش از ۳ هزار فرد یا شخص از دانشجویان صاحب استعداد برتردانشگاه های سراسری متنوع و گوناگون و مختلف کشور طی دو فصل فصل برگ ریزان پاییز و همچنین زمستان خبر داد.

جوایز تحصیلی به دانشجویان مستعد در چهار دسته آموزش، پژوهش، فناوری و همچنین فرهنگ و همچنین هرکدام به نام یکی از دانشمندان اسلامی- ایرانی اعطاء می‌می شود.

جشن ۸۰ سالگی دانشگاه تهران

 دانشگاه تهران  ۱۱ اسفند ماه ۱۳۹۳ هشتادمین سال شمسی تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران برگزار شد در آن مراسم شخصیت های مهم سیاسی فرهنگی که پیش از آن در دانشگاه تهران تحصیل یا تدریس می کردند حضور داشتند ، در آن مراسم از اسکناس ۵ هزار تومانی با نقش سردر دانشگاه تهران نیز رونمایی شد.

رای اعتماد به فرهادی، آرامش بعد از طوفان

سال شمسی ۱۳۹۳ سال شمسی پر التهابی جهت وزارت علوم تحقیقات و همچنین فناوری بود آن وزارت منزل و خانه در مقطعی استیضاح فرجی دانا را به خود دید و همچنین در ادامه عدم رای اعتماد به وزاری پیشنهادی حکومت را شاهد بود و همچنین بالاخره آخرین وزیر پیشنهادی ریاست جمهور یعنی محمد فرهادی موفق شد از مجلس رای اعتماد بگیرد تا وزارت علوم به آرامش بعد از طوفان برسد.

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D8%B1%DA%A9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AF-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C-9237
جدید و تو و تازه ترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : چهره هایی که دانشگاه را ترک کردند/ آموزش عالی به ثبات رسید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد وبسایت …