سرخط خبرها
خانه / مقالات / چگونه با خواندن، انگلیسی خود را تقویت کنیم؟

چگونه با خواندن، انگلیسی خود را تقویت کنیم؟

چطور با خواندن، انگلیسی را تقویت کنیم؟
reading paper چگونه با خواندن، انگليسي خود  را تقويت کنيم؟
خرید هندزفری جبرا اصلی
آموزش زبان های خارجی
خرید نرم افزار های مهندسی

سریع خوانی

اکثرا ً افراد وقت مطالعه‌ی یک متن (مثلاً یک روزنامه) سعی می‌کنند با حداقل تلاش حداکثر سرعت به مضمون اصلی مطلب پی ببرند. شاید بتوان این استراتژی را «سریع خوانی» نامید. در این استراتژی مغز تلاش می‌کند تا جای ممکن کلمات کمتری را بخواند تنها کسری از ثانیه روی هر کلمه توقف می‌کند. ممکن است زبان‌آموزان نیز این استراتژی را برای خواندن متون انگلیسی بکار بگیرند.

حال باید دید این استراتژی (سریع خوانی) چه ویژگیهایی دارد:

کلمات گرامری از قبیل حروف اضافه حروف تعریف دیده نمی‌شوند. چشـم فقط روی کلماتی از قبیل اسمها، فعلها، صفات و قیدهای اصلی توقف می‌کند.

وجوه کلمه دیده نمی‌شود (مانند سری دوم سوم بودن یک فعل).

به املای دقیق کلمه دقت نمی‌شود. دانسته شده است که مغز کل کلمه را از روی شکل آن تشخیص می‌دهد آن را بصورت حرف به حرف تجزیه تحلیل نمی‌کند.

به کلمات مشکلی که جهت درک معنی کلمه ضروری نیستند توجه نمی‌شود (جهت صرفه جویی در زمان به دیکشنری مراجعه نمی‌شود).

اما «سریع خوانی»روش بسیار بهتر ی جهت صرفه‌جویی در زمان است. ولی مساله اینجاست که شما برای درک یک مطلب به کلمات گرامری خیلی نیاز ندارید، اما جهت ساختن یک متن یا مطلب (زمان نوشتن یا حرف کردن) به آنها نیاز دارید. بناجهت ن اگر به چیزهایی مانند حروف تعریف حروف اضافه دقت نکنید، نخواهید توانست آنها را به درستی در عبارات خودتان بکار گیرید.

به همین دلیل بعضی از زبان‌آموزان یک کتاب ۳۰۰ صفحه‌ای را تمام می‌کنند همچنان با گرامر نسبتاً پایه‌ای مساله داشته باشند. و باز به همین دلیل است که حروف اضافه حروف تعریف جزو سخت‌ترین بخش های روش زبان انگلیسی محسوب می‌شوند. توصیه‌ای که در اینجا به زبان‌آموزان می‌شود این است که اگر می‌خواهید مهارتهای خروجی (=نوشتن مکالمه) را افزایش دهید، باید به خودتان یاد بدهید که به کلمات گرامری تذکر کنید.

چگونه بخوانیم؟

در اینجا چند نکته‌ی جالب با اهمیت جهت مطالعه‌ی متن‌های انگلیسی به زبان‌آموزان توصیه می‌شود:

۱- وقت برخورد با یک چیز جالب تذکر (و نه واضح) توقف کنید: مثلاً یک کلمه‌ی جدید، نحوه‌ی کاربرد یک کلمه، یک ساختار گرامری، یک حرف اضافه، یک حرف تعریف، ترتیب لغات …. کمی زمان بگذارید فکر کنید که جهت چه مثلاً در یک عبارت ‌ی ویِژگزینشه از حرف اضافه‌ی at به جای on مصرف شده است و یا چرا از زمان حال کامل استفاده شده است در حالیکه شما انتظار قدیم ‌ی آسان را داشتید.

۲- چنانچه در عبارت ‌ای جمله مفیدی وجود دارد، از خودتان بپرسید: آیا خودم می‌توانم یک جمله مشابه بسازم؟ آیا می‌توانید مثلاً حروف اضافه، حروف تعریف زمانهای صحیح را بکار ببرید؟ چنانچه مطمئن نیستید، سعی کنید یک جمله مشابه را با صدای بلند و یا در ذهنتان بگویید. هدف این است که آن جمله را در ذهنتان نگه دارید.

۳- هر جا ضروری است (و یا اگر صرفاً رفیق دارید)، از دیکشنری استفاده کنید تا به تعاریف کلمات نیز به عبارات نمونه‌ی بیشتری دست پیدا کنید. (معرفی دیکشنری)

۴- عبارات عبارتهای مفید کاربردی را در دفتر یادداشت (و در نرم‌افزارهایی مانند Supermemo) وارد کنید. بدین ترتیب اطمینان خواهید یافت که در آینده باز آنها را مرور خواهید کرد.

اگر رفیق ندارید زمان خواندن توقف کنید (تا مثلاً یک کلمه را در دیکشنری جستجو کنید)، می‌توانید زیر عبارات جالب مفید خط بکشید تا بعداً به آنها رسیدگی کنید.

نکته‌ی با اهمیت دیگری که باید به آنها توجه کنید این است که شما مجبور نیستید که همیشه از استراتژی بالا استفاده کنید. خواندن به اینآموزش نسبتاً خسته کننده است، بناجهت ن چنانچه بعد از یک مطالعه‌ی طولانی خسته هستید، اینروش را به کار نبرید. همچنین برای هر عبارت به یک اندازه صرف نکنید. در بسیاری از عبارات ، عبارتها و ساختارهایی که جهت عبارت ‌سازی شما مفید باشند وجود ندارد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شرکت بازسازی ساختمان ، نوسازی منزل قدیمی و تعمیرات ساختمانی پارسا

شرکت بازسازی ساختمان ، نوسازی منزل قدیمی و تعمیرات ساختمانی پارسا این شرکت با سالها تجربه در …

سوپروب close
خرید بک لینک