خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / کاهش طلای موجود جهان با افزایش تقاضا و همچنین افت تولید

کاهش طلای موجود جهان با افزایش تقاضا و همچنین افت تولید

کاهش طلای موجود جهان با افزایش تقاضا و همچنین افت تولید

تحلیل‌گران در مورد آنکه چه مقدار طلا در معادن باقی مانده نگران خواهند بود چرا که اوضاع اقتصادی نامشخص ناشی از پاندمی کرونا تقاضا جهانی جهت خرید طلا را بالا برده و همچنین تولید معادن کاهش یافته می باشد.

به به گفته پیام نورنا (PNUNA.COM) : به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، در حالی که اوضاع اقتصادی نامشخص ناشی از پاندمی کرونا تقاضا جهانی جهت خرید طلا را بالا برده می باشد تحلیل‌گران در مورد آنکه چه مقدار طلا در معادن باقی مانده می باشد نگران خواهند بود.
طبق داده‌های انجمن جهانی طلا، تولید معادن طلا در سال شمسی ۲۰۱۹ در کل به ۳٫۵۳۵ تن رسید که یک قسمت و بخش از سال شمسی قبلی کمتر بود. آن اولین افت سالانه تولید از ۲۰۰۸ تا کنون بود.
آمار نشان می‌دهد که در کل حدود ۱۹۰ هزار تن طلا از معادن برداشت شده می باشد. تخمین‌های متفاوتی وجود دارد ولی باید توجه داشت بر اساس همین تخمین‌های خام ابتدایی و اولیه حدود ۲۰ قسمت و بخش از کل طلای جهان هنوز در معادن وجود دارد و همچنین در انتظار استخراج می باشد.
بعضی تحلیلگران معتقدند ما به نقطه‌ای رسیده‌ایم که دیگر هیچ‌گاه تولید سالانه طلا بیش از آن نخواهد بود.
هانا برنداستاتر، سخنگوی انجمن جهانی طلا گفت: در سال شمسی‌های پیش رو احتمالاً تأمین طلا از سوی معادن کاهش می‌یابد چرا که مقدار و اندازه و میزان ذخایر در حال تمام شدن می باشد و همچنین اکتشافات معدنی جدید هر روز نادرتر می‌شوند.
در حالی که هنوز هر از گاهی خبر کشف یک معدن طلای جدید به گوش می‌رسد ولی باید توجه داشت آن معادن اغلب کوچک بوده و همچنین ذخایر بالایی ندارند. عمده تولید طلای جهان هنوز از معادن قدیمی به دست می‌اید. ۶۰ قسمت و بخش معادن طلا سطحی و همچنین باقی زیرزمینی خواهند بود.

کاهش طلای موجود جهان با افزایش تقاضا و افت تولید


بهترین خبرهای دانشگاه پیام نور : کاهش طلای موجود جهان با افزایش تقاضا و همچنین افت تولید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

حریق ارتفاعات «تنگ ابوالحیات» مهار شد/مقدار و اندازه و میزان خسارت بررسی کردن می می شود

حریق ارتفاعات «تنگ ابوالحیات» مهار شد/مقدار و اندازه و میزان خسارت بررسی کردن می می …