خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی‌ارشد دانشگاه تهران

کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی‌ارشد دانشگاه تهران

کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی‌ارشد دانشگاه تهران

وبسایت و مرکز خبرهای جدید دکتری ( www.PhDL.net )

%name کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی‌ارشد دانشگاه تهران

دست یار آموزشی دانشگاه تهران از کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد.

سیدمهدی قمصری در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درمورد ظرفیت پذیرش آن دانشگاه در مقاطع متنوع و گوناگون و مختلف اظهار کرد: ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی، نسبت به سال شمسی قبل افزایش یا کاهش نداشته می باشد، ولی باید توجه داشت ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به سال شمسی قبل کاهش دارد. در واقع دانشکده‌ها ظرفیت ابتدایی و اولیه را به دانشگاه اعلام می کنند و همچنین دانشگاه بر اساس معیارهای مختلفی مانند تعداد افراد هیات علمی،پایان‌نامه‌های در نوبت دفاع و همچنین… ظرفیت‌های اعلام شده را در کمیته‌ای که زیر نظر ریاست دانشگاه می باشد بررسی کردن می‌کند و همچنین سپس ظرفیت‌ها را به نهاد سنجش اعلام می‌کند.

او همچنین ادامه داد: دانشگاه امسال ظرفیت اعلامی قسمت و بخش ها را با حدود ۶۰۰ فرد یا شخص کاهش به نهاد سنجش اعلام کرد و همچنین در کل انتظار داریم ظرفیت پذیرش در مقطع ارشد کاهش یابد.

دست یار آموزشی دانشگاه تهران در ادامه درمورد فرآیند انجام مصاحبه‌ دکتری در آن دانشگاه، گفت: مصاحبه‌های دکتری در بسیاری از دانشکده‌ها انجام شده و همچنین هنوز هم در جریان می باشد. ظرفیت اعلام شده از سوی دانشگاه حدود ۱۰۰۰ فرد یا شخص می باشد ولی باید توجه داشت آنکه چه تعدادی جهت ثبت‌نام اقدام کنند مشخص نیست، زیرا و به درستی که بعضی از پذیرفته شدگان در نوبت دوم دانشگاه تهران پذیرش می‌شوند و همچنین ممکن می باشد آن اشخاص نوبت هر روز خدا دانشگاه غیره ای را ترجیح دهند بنابراین نمی‌قدرت تا ثبت‌نام نهایی آماری ارائه کرد.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-10445
جدید و تو و تازه ترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی‌ارشد دانشگاه تهران

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک