خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / کاهش مهاجرت دانشجویان به آمریکا/ رتبه ایران در مهاجرت دانشجو

کاهش مهاجرت دانشجویان به آمریکا/ رتبه ایران در مهاجرت دانشجو

کاهش مهاجرت دانشجویان به آمریکا/ رتبه ایران در مهاجرت دانشجو

به به گفته پیام نورنا (PNUNA.COM) : به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۸۷ کمیسیون نخبگان و همچنین بعدی نگاری علم و همچنین نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

نسرین سلطانخواه، با اشاره به سابقه فعالیت های آن کمیسیون در ارتباط و رابطه با موضوع مهاجرت تحصیلی گفت: نتایج بررسی کردن‌ها و همچنین مطالعات گرفته شده در جلسات آن کمیسیون در قالب کتابی توسط دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی نشر یافته شده شده می باشد که در آن کتاب روند مهاجرت تحصیلی دانشجویان در جهان مورد توجه قرار گرفته می باشد.

او همچنین ادامه داد: براساس تحلیل و همچنین رهیافت، جغرافیای مهاجرت ثابت نیست و همچنین در طول زمان با تغییراتی همراه می باشد که آن تغییرات به سیاست‌ها و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حکومت‌های کشورهای مهاجرپذیر مرتبط می‌می شود.

ریاست کمیسیون نخبگان و همچنین بعدی نگاری علم و همچنین نوآوری افزود: کاهش قسمت و بخش پذیرش دانشجوی مهاجر در آمریکا از ۲۸ قسمت و بخش کل دانشجویان مهاجر در سال شمسی ۲۰۰۱ به ۲۵ قسمت و بخش در سال شمسی ۲۰۱۶ نشان از تغییر جغرافیای مهاجرت دارد که آن تغییرات به سیاست‌ها و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حکومت‌های کشورهای مهاجرپذیر مرتبط می‌می شود و همچنین در سال شمسی ۲۰۱۶، چین بیش از ۱۰ قسمت و بخش از کل دانشجویان مهاجر جهان را در خود جا داده می باشد.

آمار کل دانشجویان مهاجر ایرانی در کشورهای دیگر

براساس به گفته مذکور تعداد کل دانشجویان مهاجر ایرانی در کشورهای دیگر حدود ۵۰۰ هزار فرد یا شخص با نرخ مهاجرت به خارج ۱.۱ قسمت و بخش می باشد و همچنین همچنین تعداد مهاجر مهمان در ایران براساس آمار وزارت علوم و همچنین بهداشت ۱۱ هزارو ۲۸۸ فرد یا شخص با نرخ مهاجرت به داخل ۲.۰ قسمت و بخش می باشد.

بیشترین تعداد دانشجویان ایرانی تا سال شمسی ۲۰۱۴ در آمریکا

در ادامه آن به گفته تأکید شد بیشترین تعداد دانشجویان ایرانی تا سال شمسی ۲۰۱۴ در آمریکا با تعداد ۹۶۹۶ فرد یا شخص بوده و همچنین بعد از آن هم کانادا با ۴۲۵۴ دانشجو و همچنین ایتالیا با ۳۶۳۷ دانشجو رتبه دوم و همچنین سوم درپذیرش دانشجوی ایرانی را دارا خواهند بود.

در قسمت و بخش غیره ای از آن به گفته با بررسی کردن فرایند تبادل دانشجو در ایالات متحده آمریکا؛ چین در سال شمسی ۲۰۱۶ -۲۰۱۵ با تعداد ۵۴۷.۳۲۸ دانشجو مقام اول را در ارسال دانشجو به امریکا داشته و همچنین همچنین تعداد ۹۱۸.۱۶۵ دانشجوی هندی در امریکا به تحصیل اشتغال داشته اند که با آن تعداد دانشجو، هند مقام دوم را به خود اختصاص داده می باشد.

همچنین عربستان سعودی هم با تعداد ۲۸۷.۶۱ دانشجو در آمریکا مقام سوم را دارد که حضور آن تعداد دانشجو ۲.۰۶ میلیارد دلار به اقتصاد آمریکا کمک کرده می باشد.

در سال شمسی ۲۰۱۷ – ۲۰۱۶ایران مقام یازدهم در اعزام دانشجو به امریکا داشته می باشد

در ادامه نیز جایگاه جمهوری اسلامی ایران در تبادل دانشجو به آمریکا مورد بررسی کردن قرار گرفت و همچنین بر همین اساس در سال شمسی ۲۰۱۷ – ۲۰۱۶ تعداد ۱۲۶۴۳ دانشجوی ایرانی در امریکا به تحصیل مشغول بوده‌اند که آن تعداد ۴۳۱ میلیون دلار به اقتصاد امریکا کمک کرده اند و همچنین در پس نتیجه آن می شود که ایران مقام یازدهم را در اعزام دانشجو به امریکا داشته می باشد.

بنا بر آمار ۱۱۵۹۹ دانشجوی انگلیسی در آمریکا به تحصیل اشتغال داشته اند که ۴۲۱ میلیون دلار به اقتصاد آمریکا کمک کرده اند و همچنین با آن آمار انگلیس مقام دوازدهم را در ارسال دانشجو به امریکا داشته می باشد؛ حال آنکه در مقابل ۳۸۱۸۹ دانشجوی آمریکا در انگلیس به تحصیل اشتغال داشته اند.

آن در حالی می باشد که ۳۲۸۵۴۷ دانشجوی چینی در آمریکا مشغول به تحصیل بوده اند و همچنین ۱۱۴۳ میلیارد دلار به اقتصاد آمریکا کمک کرده و همچنین در مقابل ۱۲۷۹۰ دانشجوی آمریکایی در چین مشغول به تحصیل بوده اند.

همچنین در آن به گفته در مورد تفکیک دانشجویان ایرانی در آمریکا در مقاطع تحصیلی متنوع و گوناگون و مختلف آمده می باشد: فوق دیپلم و همچنین کارشناسی ۷.۷ قسمت و بخش، کارشناسی ارشد و همچنین دکتری ۸.۷۵ قسمت و بخش، مهارتی ۸.۱۴ قسمت و بخش و همچنین سایر ۸.۱ قسمت و بخش و همچنین بر همین اساس ۸.۷۵ قسمت و بخش از مهاجرت‌های تحصیلی دانشجویان ایرانی به ایالات متحده آمریکا از بین دانشجویان تحصیلات تکمیلی بوده که ایران بیشترین، هند و همچنین ترکیه بعد از ایران، بیشترین مقدار و اندازه و میزان ارسال دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی را به خود اختصاص داده می باشد.

کاهش مهاجرت دانشجویان به آمریکا/ رتبه ایران در مهاجرت دانشجو


جدید و تو و تازه ترین خبرهای دانشگاه پیام نور : کاهش مهاجرت دانشجویان به آمریکا/ رتبه ایران در مهاجرت دانشجو

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

زمان مشخص کردن محل آزمون و همچنین مهمان اضطراری در نیمسال دوم ۹۸-۹۷ پیام نور

زمان مشخص کردن محل آزمون و همچنین مهمان اضطراری در نیمسال دوم ۹۸-۹۷ پیام نور …

سوپروب close
خرید بک لینک