سرخط خبرها
خانه / اخبار آزمون ها / آزمون كارشناسي ارشد / کشف تاثیر یک آنتی‌ بیوتیک در جلوگیری از ابتلا به آلزایمر

کشف تاثیر یک آنتی‌ بیوتیک در جلوگیری از ابتلا به آلزایمر

کشف تاثیر یک آنتی‌ بیوتیک در جلوگیری از ابتلا به آلزایمر

دانشمندان به تازگی کشف نموده اند که یک آنتی بیوتیک رایج به جلوگیری از ابتلا به آلزایمر و همچنین افزایش طول عمر کمک می‌کند.

محققان می‌گویند که حیوانات تحت درمان با داروهای شاخه مینوسایکلین که کاربرد بسیاری در تولید آنتی‌بیوتیک‌ها دارد، مقدار و اندازه و میزان پروتئین در سلول‌هایشان بالانس شده و همچنین در پس نتیجه آن می شود که طولانی‌تر زندگی نموده اند. سلول‌ها، پروتئین را به عنوان بخشی از سوخت و همچنین ساز معمول خود تولید کرده و همچنین آن هم را مصرف می‌کنند. همچنین جهت سالم ماندن یک سلول مستلزم و نیاز می باشد که مقداری مشخص پروتئین در آن هم‌ها وجود داشته باشد .

البته قسمت و بخش تاریک ماجرا آن هم جایی می باشد که بالانس سوخت و همچنین ساز پروتئین در سلول‌ها بهم می‌خورد و همچنین ساختارهای پروتئینی کروی شکلی به نام پلاک‌های پیری (SP) در خارج نورون‌های بعضی منطقه ها و مناطق مغز تشکیل می‌شوند؛ پس نتیجه آن می شود که آن اتفاق بیماری‌هایی مثل آلزایمر، پارکینسون و همچنین ALS می باشد.

حال تحقیقات جدید نشان می‌دهند که مینوسایکلین به جلوگیری از تجمع پروتئین‌ها کمک می‌کند. پیش از آن تاثیر، آن دست از آنتی‌بیوتیک‌ها روی تجمع پروتئین‌های سلول آزمایش نشده بود و همچنین آن بررسی می‌تواند تاثیرات جالبی را روی جلوگیری از بیماری‌هایی مانند آلزایمر بگذارد.

در آن آزمایش، تاثیر مینوسایکلین روی دو تیم از کرم‌های پیر و همچنین جوون که در معرض پروتئین‌های منجر به پارکینسون بودند تست شد که پس نتیجه آن می شود که آن هم افزایش طول عمر هر دو تیم از کرم‌ها بود .

البته آن نتایج صرفا روی کرم‌ها جواب داده و همچنین هنوز مشخص نیست که آیا روی انسان‌ها هم تاثیر خواهد گذاشت یا خیر. از آن نقطه هم نباید غافل شد که مینوسایکلین در دراز مدت تاثیری منفی روی سلامت انسان می‌گذارند. بر اساس تحقیقی در سال شمسی ۲۰۰۷، آن تیم از آنتی بیوتیک‌ها به اقتدار و قدرت گرفتن بیماری‌ ALS (اسکلروز جانبی آمیوتروفیک- نوعی بیماری پیش‌رونده عصبی) سرعت می‌بخشند.

البته در صورتی که از مینوسایکلین به روش مستقیم در درمان بیماری بهره بری و استفاده نشود هم قطعا آن بررسی جدید و تو و تازه روی کشف راه‌های جدیدی جهت درمان آلزایمر و همچنین بیماری‌هایی از آن دست موثر خواهد بود. جدا از آن موارد، اخیرا محققان دانشگاه کالیفرنیا هوش مصنوعی به خصوصی را طراحی نموده اند که به درمان بیماری آلزایمر کمک شایانی می‌کند.

کشف تاثیر یک آنتی‌ بیوتیک در جلوگیری از ابتلا به آلزایمر


جدید و تو و تازه ترین خبرهای در مورد کارشناسی ارشد : کشف تاثیر یک آنتی‌ بیوتیک در جلوگیری از ابتلا به آلزایمر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

image_13980215928352.gif

دردهای سرطانی را بشناسیم – بیماری – مراقبت

دردهای سرطانی را بشناسیم – بیماری – مراقبت سلامت نیوز: تعریف درد جهت همه یکسان …

سوپروب close
خرید بک لینک