خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / کمیته ای برای بررسی سند آمایش دانشگاه آزاد تشکیل شد

کمیته ای برای بررسی سند آمایش دانشگاه آزاد تشکیل شد

کمیته ای جهت بررسی کردن سند آمایش دانشگاه آزاد تشکیل شد

به نقل از وبسایت و مرکز خبرهای جدید پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – حمید میرزاده در حاشیه هفتاد و همچنین پنجمین جلسه ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور در جمع خبرنگاران گفت: طرح آمایش دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد، تبادل نظرهایی صورت گرفت و همچنین ظرفیت های دانشگاه آزاد از نظر هیات علمی، فضای آموزشی، کارگاه‌ها و همچنین آزمایشگاه‌ها مورد بررسی کردن قرار گرفت.

او همچنین افزود: در آن جلسه مقرر شد که بایستی و حتما جهت کاهش بار اقتصادی و مالی حکومت از ظرفیت‌های دانشگاه آزاد بهره بری و استفاده می شود.

او همچنین ادامه داد: زیرا و به درستی که در آن طرح بررسی کردن شاخص‌ها نیز مطرح بود، قرار شد کارگروهی مرکب از افراد وزارت علوم، ستاد نقشه جامع علمی کشور و همچنین دانشگاه آزاد جهت بررسی کردن آن طرح تشکیل می شود و همچنین مجدداً جهت تصویب نهایی به ستاد نقشه جامع علمی کشور ارسال می شود.

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص توسعه تحصیلات تکمیلی آن دانشگاه نیز گفت: در سند آمایش نیز وزن اصلی کار ما توسعه تحصیلات تکمیلی می باشد، دانشگاه آزاد ۵۶ قسمت و بخش تحصیلات تکمیلی کشور را به دست دارد و همچنین پیش بینی شده در افق ۱۴۰۴ آن مقدار و اندازه و میزان به ۶۰ قسمت و بخش افزایش یابد.

ریاست دانشگاه آزاد در مورد تعداد واحدهای زیان ده آن دانشگاه گفت: از ۴۷۲ واحد آن دانشگاه بیش از ۷۰ واحد ادغام، تجمیع و همچنین منحل شدند.

او همچنین ادامه داد: قرار می باشد هیات علمی که جذب می می شود، جهت واحدهای تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد باشد تا در صورتی که نقصی وجود داشته باشد آن هم نقص رفع می شود.

http://pnuna.com/1394/11/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B3%D9%86%D8%AF-%D8%A2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : کمیته ای جهت بررسی کردن سند آمایش دانشگاه آزاد تشکیل شد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز انتخاب واحد نیمسال اول ۹۸-۹۸ پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

آغاز انتخاب واحد نیمسال اول ۹۸-۹۸ پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ به به …