خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / گزینش شخصیتی، ملاک جذب اساتید در دانشگاه‌ها قرار گیرد

گزینش شخصیتی، ملاک جذب اساتید در دانشگاه‌ها قرار گیرد

گزینش شخصیتی، ملاک جذب اساتید در دانشگاه‌ها قرار گیرد

وبسایت و مرکز خبرهای جدید دکتری ( www.PhDL.net )

عضو هیات علمی دانشگاه لرستان گفت: ضرورت دارد که گزینش شخصیتی، ملاک جذب اساتید در دانشگاه‎ها قرار بگیرد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، نامداری در جلسه حلقه صالحین بسیج اساتید دانشگاه لرستان، افزود: معیارهای و همچنین شیوه‎های که در حال حاضر جهت جذب افراد هیات علمی وجود دارند کافی نیستند از آن‏‎رو ضرورت دارد که در کنار دیگر گزینش‎ها، گزینش شخصیتی نیز به عنوان یکی دیگر از معیارهای جذب مورد توجه قرار بگیرد.

او همچنین اظهار کرد: در حال حاضر اوضاع جامعه ما از لحاظ معیشتی و همچنین اقتصادی اوضاع سیاه و همچنین خرابی نیست و همچنین در واقع می‎قدرت آن معظلات و مسائل و مشکلات را با تقویت اعتماد به نفس در دانشجویان حل کرد با آن حال در صورتی که استادی از حیث شخصیتی نتواند آن حس اعتماد به نفس را در دانشجویان تقویت کند مسلم می باشد که معظلات و مسائل و مشکلات پابرجا خواهند ماند.

آن استاد دانشگاه یادآور شد: از آن‎رو ضرورت دارد گزینش شخصیتی به عنوان یکی دیگر از ملاک‎های جذب اساتید مورد توجه قرار بگیرد.

آن عضو هیات علمی استاد را مهمترین رکن دانشگاه دانست و همچنین تصریح کرد: هدف دانشگاه ساخته یا ایجاد کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل نیست؛ بلکه افرایش آگاهی‎های فرهنگی و اجتماعی می باشد.

نامداری با اشاره به آنکه موقعیت فرهنگی و اجتماعی یک استاد دانشگاه در غرب با هیچ شغلی قابل مقایسه نیست، اضافه کرد: ارزش یک استاد و همچنین یک دانشجوی دکترا در غرب با توجه به ارزشی که جهت علم قائل خواهند بود معظلات و مسائل و مشکلات فراوانی که دارند خیلی زیاد بالا می باشد و همچنین آن در حالی می باشد که علم‏‎آموزی تاکید دین ما می باشد.

او همچنین گفت: اثرگذاری استاد تنها نباید محدود به دانشگاه باشد بلکه بایستی و حتما نمود بیرونی داشته و همچنین جهت جامعه نیز الگو معرفی کند.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D8%B4-%D8%B4%D8%AE%D8%B5%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D9%85%D9%84%D8%A7%DA%A9-%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-9850
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : گزینش شخصیتی، ملاک جذب اساتید در دانشگاه‌ها قرار گیرد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک