خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / ۱.۵ تریلیون تومان پول آب،برق،گاز دانشگاه ها

۱.۵ تریلیون تومان پول آب،برق،گاز دانشگاه ها

۱.۵ تریلیون تومان پول آب،برق،گاز دانشگاه ها

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : مهر – محمد حسین امید پیش از ظهر سه شنبه در همایش بهینه سازی مصرف انرژی و همچنین توسعه انرژی های تجدید ناپذیر در همدان با گفتن آنکه بهره بری و استفاده از انرژی های نو و همچنین تجدید پذیر در کشور یک ضرورت محسوب می می شود، اظهار داشت: متاسفانه زیرا و به درستی که کشور ایران بر روی دریایی از نفت و همچنین گاز قرار دارد آن موضوع باعث شده که قدر آن انرژی را در کشور ندانیم.

او همچنین با اشاره به آنکه بهره بری و استفاده بیش از حد از منابع آبی در کشور موجب شده در حال حاضر ۱۲ استان کشور با بحران آب مواجه شوند، افزود: ۱۲ استان کشور در مرز خط قرمز تامین آب قرار دارند و همچنین آن بلایی بوده که بر اثر مصرف بی رویه و همچنین نادرست آب به وجود آمده می باشد.

دست یار اداری، اقتصادی و مالی وزارت علوم با تاکید بر آنکه به روش قطع آن انرژی روزی به پایان می رسد، ابراز کرد: بایستی و حتما فاصله خود را با سایر کشورها در مصرف انرژی کم کنیم.

امید با گفتن آن موضوع که شهروندان و مردم شهر ایران در قسمت و بخش انرژی مردمان مصرفی خواهند بود، گفتن داشت: در بعضی از دوره ها مصرف انرژی در ایران معادل با مصرف کشور چین با یک میلیارد جمعیت می باشد.

او همچنین در ادامه سخنانش با گفتن آنکه درست مصرف کردن انرژی حائز اهمیت می باشد، ابراز داشت: به جایی رسیدیم که به لحاظ اقتصادی و همچنین محیط زیستی نگران تمام شدن انرژی در کشور هستیم.

دست یار اداری، اقتصادی و مالی وزارت علوم با تاکید بر آنکه در بهینه مصرف کردن انرژی انتظار از دانشگاه ها اکثرا و بیشتر می باشد، اظهار کرد: حکومت به ازای هر دانشجوی کارشناسی سالانه هفت میلیون تومان سرانه وزارت منزل و خانه پرداخت میکند.

امید جایگزینی دستگاه های جدید به جای دستگاه های قدیمی و همچنین از رده خارج ساختن وسایل پر مصرف در دانشگاه ها را راهی جهت کاهش مصرف انرژی عنوان کرد و همچنین عنوان داشت: ۱۵ قسمت و بخش هزینه های آموزش عالی کشور صرف هزینه حامل های انرژی می می شود.

او همچنین با گفتن آنکه مجموع اعتبارات آموزش عالی در سال شمسی جاری ۱۰ هزار میلیارد تومان می باشد، افزود: هزار و همچنین ۵۰۰ میلیارد تومان از آن بودجه صرف هزینه های حامل های انرژی در دانشگاه ها می می شود.

دست یار اداری، اقتصادی و مالی وزارت علوم با گفتن آنکه دانشگاه ها مراکز پر مصرف انرژی خواهند بود، گفت: با انجام کارهای مدیریتی و همچنین نصب سیستم های اتوماتیک می قدرت قسمت و بخش مصرف انرژی را کاهش داد.

امید با گفتن آنکه در راستای جایگزین کردن انرژی تجدید پذیر پروژه زمین گمایی در دانشگاه شیراز در دست اجرا می باشد، گفت: بهره بری و استفاده از انرژی خورشیدی و همچنین توربین های بادی نیز راهکاری جهت کاهش مصرف انرژی می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه انرژی فسیلی رو به پایان می باشد، عنوان داشت: بهره بری و استفاده از انرژی های پاک جهت جامعه یک ضرورت می باشد.

 

http://pnuna.com/1394/05/%DB%B1-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D9%88%D9%84-%D8%A2%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای دانشگاه پیام نور : ۱.۵ تریلیون تومان پول آب،برق،گاز دانشگاه ها

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان …

سوپروب close
خرید بک لینک