خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / ۳۴ هزار هیات علمی امسال در دانشگاه‌ها جذب شدند

۳۴ هزار هیات علمی امسال در دانشگاه‌ها جذب شدند

۳۴ هزار هیات علمی امسال در دانشگاه‌ها جذب شدند

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – محمدعلی کی‌نژاد در نشست افراد هیات اجرایی جذب دانشگاه‌های دولتی استان مازندران در دانشگاه مازندران با گفتن آن مهم که تمام اختیارات جذب، دست هیات اجرایی جذب دانشگاه‌هاست، تصریح کرد: در ارتباط و رابطه با بررسی کردن شکایات هم اولین مرجع، خود دانشگاه‌ها خواهند بود.

او همچنین سپس با طرح آن سئوال که چگونه و چطوری می‌می شود شکایت از دانشگاه به خود دانشگاه ارایه می شود؟ گفت: ما در هیات‌های جذب دانشگاه‌ها، کار علمی می‌کنیم و همچنین نه کار حقوقی و همچنین سیاسی، هدف جذب افراد هیات علمی می باشد.

کی‌نژاد ادامه داد: هیات مرکزی جذب وظیفه بررسی کردن شکلی دارد و همچنین پرونده‌هایی که به مرکز می‌آید به صورت نرم‌افزاری مورد بررسی کردن قرار می‌گیرد و همچنین علت برگشت پرونده‌ها ممکن می باشد یا به آن دلیل باشد که امضای افراد جذب با احکام نمی‌خواند یا مثلا مدرک ارسال شده بعد از فراخوان گرفتن شده می باشد.

او همچنین با اشاره به آن مهم که کشور در آستانه جهش علمی قرار گرفته می باشد، خاطرنشان کرد: تکلیف داریم افرادی را که به تازگی فارغ‌التحصیل شده و همچنین هیچگونه وابستگی از نظر تشکیل خانواده و همچنین کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل ندارند و همچنین ممکن می باشد با مکاتبه‌ای از کشور خارج شوند، نگه داشته و همچنین به اشکال متنوع و گوناگون و مختلف آنها را جذب کنیم.

کی‌نژاد ادامه داد: در سال شمسی جاری حدود ۳۴ هزار فرد یا شخص توسط هیات‌های اجرایی، جذب دانشگاه‌ها شدند که آن واقعا بی‌نظیر می باشد و همچنین نقشه جامع علمی کشور در آن خصوص مسیر را هموار می‌کند.

او همچنین ضمن تقدیر و همچنین تشکر از هیات‌های اجرایی جدید و همچنین قدیم، فعالیت افراد هیات‌های اجرایی جذب را خیلی زیاد سخت عنوان کرد و همچنین افزود: واقعا حرکتی که در جذب هیات علمی در دانشگاه‌های کشور صورت گرفت، حرکتی خیلی زیاد موفق بود.

عضو شورای عالی جذب انقلاب فرهنگی سپس به آمار حدود ۷۲ هزار نفری افراد هیات علمی دانشگاه‌های سراسر کشور اشاره و همچنین تاکید کرد: در آن دوره تقریبا همه دانشگاه‌های مهم کشور هیات اجرایی جذب دارند و همچنین آن مهم در دانشگاه‌های کشور نهادینه شده می باشد.

کی‌نژاد در ادامه تاکید کرد: حتما بایستی و حتما اراده و تصمیم راسخ هیات‌های اجرایی جذب، عملیاتی می شود و همچنین اختیار تام در آن خصوص می‌بایست به دانشگاه‌ها داده می شود.

او همچنین سپس به روند بررسی کردن پرونده‌های ارسالی از سوی دانشگاه‌ها به مرکز اشاره کرد و همچنین افزود: در صورتی که پرونده‌های ارسالی کامل باشد در مدت دو یا سه هفته پاسخ درخواست داده خواهد شد زیرا و به درستی که جلسات ما هر دو هفته یک‌بار برگزار می‌می شود.

او همچنین به ظرفیت بورسیه جدید اشاره کرد و همچنین گفت: امسال حداکثر ۱۰۰ بورس داریم و همچنین آن هم هم شامل رشته‌های جدید و همچنین بین رشته‌ایست که تنها دانشگاه‌های مادر می‌توانند آن رشته‌ها را اجرایی کنند.

http://pnuna.com/1394/05/34-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%87%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF.html
بهترین خبرهای دانشگاه پیام نور : ۳۴ هزار هیات علمی امسال در دانشگاه‌ها جذب شدند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان …

سوپروب close
خرید بک لینک