خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / ۴۰۰۰ امام و پیشوا روستا در فعالیت های تبلیغی کشور مشارکت می کنند

۴۰۰۰ امام و پیشوا روستا در فعالیت های تبلیغی کشور مشارکت می کنند

۴۰۰۰ امام و پیشوا روستا در فعالیت های تبلیغی کشور مشارکت می کنند

به نقل از پیام نورنا (PNUNA.COM) : – حجت الاسلام رسول عارفی زاده شامگاه یکشنبه در نشست آموزشی طرح ملی جذب و همچنین گزینش روحانیون طرح استقرار امام و پیشوا روستای استان های گلستان و همچنین سمنان که در سالن شهید سردار سلیمانی گرگان برگزار شد، اظهارکرد: شیوه تبلیغ نیازمند تحول اساسی می باشد و همچنین بایستی و حتما به دنبال ارتقاء سطح تخصصی امامان روستاها بوده تا در استان ها شاهد رشد تبلیغی بیشتری باشیم.

او همچنین با اشاره به برنامه جذاب و جالب و خوب جذب روحانیون، افزود: شیوه نامه جذب روحانیون مستقر در قالب یک کمیته استانی متشکل از تعدادی از نهادهای تبلیغی و همچنین حمایتی و همچنین یک کمیته ملی می باشد که سرویس ها و خدمات آموزشی ارائه می کند.

عارفی زاده با تذکر آنکه کارکرد یک امام و پیشوا روستا صرفاً به نماز، محرم، صفر و همچنین یا یک مجلس ختم خلاصه نمی می شود، گفت: در کمیته ملی به بحث آموزش امامت امام و پیشوا پرداخته می می شود زیرا محل رجوع شهروندان و مردم شهر می باشد و همچنین یک امام و پیشوا بایستی و حتما بتواند در همه حوزه ها و همچنین شئونات روستا اقدام و همچنین عمل کند.

او همچنین با گفتن آن جمله که بحث خطابه و همچنین منبر یک امام و پیشوا محله شامل اهمیت و همچنین تاثیرگذاری بسیاری می باشد، ادامه داد: آموزش خطابه و همچنین منبر امامان روستا در طرح ملی مورد توجه ویژه قرار گرفته می باشد تا در ابتدای فعالیت امامان بتوانیم معظلات و مسائل و مشکلات خطابه و همچنین منبر بسیاری از طلاب را مرتفع کنیم.

عارفی زاده با تاکید بر ارتقاء ظرفیت روحانیون در حوزه امامت که کارکرد امام و پیشوا تنها و فقط در اقامه نماز خلاصه نمی می شود، گفتن کرد: یک امام و پیشوا محله بایستی و حتما بتواند با رصد منطقه، معظلات و مسائل و مشکلات فرهنگی، فرهنگی و اجتماعی، معیشتی وغیره شهروندان و مردم شهر را حل کند.

او همچنین از فعالیت چهار هزار امام و پیشوا روستا در فعالیت های تبلیغی کشور خبرداد و همچنین گفت: امامان روستاها از رتبه پایین به بالا در چهار سطح امین، سفیر، هادی و همچنین امام و پیشوا رتبه بندی می شوند و همچنین در طول سال شمسی با شرکت در دوره های آموزشی ارتقا پیدا می کنند.

عارفی زاده افزود: بالاترین رتبه روحانیون، امام و پیشوا می باشد و همچنین بعد از گذشتن از آن رتبه، در حوزه های تخصصی، حوزه تلفیقی اهل سنت، مهدویت، فرق و همچنین ادیان، تخصصی خطابه، کلاس داری و همچنین غیره تربیت خواهند شد.

۴۰۰۰ امام روستا در فعالیت های تبلیغی کشور مشارکت می کنند


تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : ۴۰۰۰ امام و پیشوا روستا در فعالیت های تبلیغی کشور مشارکت می کنند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

حریق ارتفاعات «تنگ ابوالحیات» مهار شد/مقدار و اندازه و میزان خسارت بررسی کردن می می شود

حریق ارتفاعات «تنگ ابوالحیات» مهار شد/مقدار و اندازه و میزان خسارت بررسی کردن می می …