سرخط خبرها
خانه / مقالات / seo چیست؟ نقد سئو سایت و مفاهیم آن

seo چیست؟ نقد سئو سایت و مفاهیم آن

seo چیست؟ ارزیابی بهینه سازی سایت و مفاهیم آن

بهینه سازی چیست؟ ممکن است وجود چنین مقاله ای در سایت، آن بعد از نوشتن چندین مقاله مختلف در زمینه سئو کمی عجیب به نظر برسد. واقعیت این است که من همواره در برخورد مدیران سایت های مختلف متوجه می شوم که حتی افرادی که به صورت پیشرفته در وب کار می کنند هنوز با ماهیت seo آشنایی کافی را ندارند و این مورد بسیار تاسف برانگیز است. در این مقاله سعی میکنم سئو سایت و مفاهیم آن را نقد کنم و به نکات با اهمیت در زمینه سئو اشاره کنم.

بهینه سازی سایت

%name seo چیست؟ نقد  سئو  سایت  و مفاهیم آنچقدر ارزش
دارد؟” src=”http://www.rezashirazi.com/uploadFiles/what-is-seo.jpg” style=”height:300px; width:265px” />

سئو چیست؟

سئو به معنای تکنیکهایی است که مصرف از آنها می توان رتبه سایت مورد نظر را در نتایج گـوگل وبقیه موتورهای جستجو اصلاح داد. در حال حاضر متخصصین بهینه سازی از بالاترین درآمد در بین انواع متخصصین در رشته IT برخوردار هستند .

فرآیند کارهایی که باید در زمینه seo انجام شود به چه صورت است؟

فرآیندهایی که باید در زمینه سئو انجام شود از زمانی طراحی گرافیک و چیدمان وب سایت شروع می شود ، نحوه کد نویسی و معماری وب سایت ادامه پیدا می نماید و با تولید محتوای مفید و مناسب تکمیل می شود. قطعا تولید محتوای مناسب بخش مهمی از seo است و بعد از این وهله کار بر روی عوامل خارجی می تواند خوب یت یک وبسایت را تضمین نماید ، از عبارت این عوامل می توان به افزایش سرعت لود شدن سایت، قدمت سایت، کار در شبکه های اجتماعی و… اشاره کرد. پس سئو تمام جوانب سایت مربوط است.

چه افرادی باید seo را یاد بگیرند؟

فرآیند کارهای سئو این صورت است که تمام اجزا وب سایت باید با در نظر گرفتن ارزش ی که در زمینه سئو و تقابل با مخاطب وبسایت دارند برنامه ریزی و پیاده سازی شوند. بخش اعظمی از سئو بـه نوع طراحی وبسایت بر می گردد و بخش دیگر آن روش تولید محتوا و عوامل خارجی. در واقع برای موفق یت یک وبسایت در بهینه سازی حتی گرافیست سایت خوب است اصول آن آشنایی لازم را داشته باشد، چه برسد به افرادی که میخواهند در وبسایت محتوا قرار دهند.

برخلاف تصور سئو علمی نیست که مختص بـه طراحان وب سایت و یا متخصصین سئو باشد و آشنایی در میزان کم برای تمام افرادی که یک وب سایت درگیر هستند لازم است.

فرق بین سئو ، سئو سایت و ارتقا وب سایت چیست؟

در زبان انگلیسی عبارات ی وجود دارند که در زبان فارسی چند جمله معادل دارند و چند کلمه مختلف ترجمه شده اند. جذاب اینجاست که بعد از مدتی هر کدام از این عبارات ترجمه شده در فارسی معنای مختلفی به خود میگیرند! در واقع عبارات seo ، سئو سایت و ارتقا سایت همگی معادل جمله SEO به انگلیسی هستند که مخفف Search Engine Optimization است.

اما اگر شما با یک انگلیسی زبان حرف بزنید و SEO را seo تلفظ بکنید هرگز متوجه نخواهد شد که منظور شما چیست، زیرا در واقع تلفظ درست SEO جمله اس ای او است . پس کلمه سئو در هیج جای جهان به گوش فعالان و متخصصان این زمینه آشنا نیست!

seo سایت کار ی است که بعد از مدتی خاتمه می یابد؟

خیر، سئو یک کار دائمی و دراز مدت است. در طول زمان الگوریتم های گوگل تغییر می نماید ، وضعیت رقبای شما مفرق می شود و نیازهای شما نیز تغییر می نماید . پس سئو بخش مهم و دراز مدت در هر سایت اینترنتی است.

اولین قدم برای یادگیری seo چیست؟

در اولین وهله پیشنهاد میکنم مقالات مختلف موجود در اینترنت و کتابهایی که در این زمینه منتشر شده است را مطالعه بکنید . همواره سعی بکنید صورت علمی به موضوع نگاه بکنید و ساختار موتورهای جستجو و عواملی که در رتبه بندی دخیل می باشند را بـه بهتر ی و با دید منطقی یاد بگیرید. بعد از این وهله با انجام تست ات علمی بر روی وبسایت های آزمایش ی و همین طور راه اندازی سایت و اصلاح وضعیت آن می توانید صورت عملی جهان ی seo درگیر شوید.

نتیجه گیری

برخلاف تصور بسیاری از افراد seo نه آنقدر آسان است که هر شخصی به راحتی بتواند آن را یاد بگیرد و نه آنقدر سخت است که تنها برنامه نویس پیشرفته از پس آن بر بیاید. سئو حاوی نکات بسیار آسان ای است که در عین آسانی بسیار پر ارزش هستند ، نکات آسان ای که دانستن آنها اهمیت بسیار بسیاری دارد.

برخلاف تصور افراد فعال در اینترنت سئو یک راز نیست دانستن آن بتوانید تمام کار بکنید، سئو علم شیرینی است که نکات پنهان بسیار بسیاری در دارد. امیدوارم در این مقاله توانسته باشم جواب مناسبی به پرسش seo چیست؟ بدهم و شما را تا حدودی با seo آشنا کنم.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شرکت بازسازی ساختمان ، نوسازی منزل قدیمی و تعمیرات ساختمانی پارسا

شرکت بازسازی ساختمان ، نوسازی منزل قدیمی و تعمیرات ساختمانی پارسا این شرکت با سالها تجربه در …

سوپروب close
خرید بک لینک